Groei kassengebied kwestie van tijd Naar Dirk dus! Eigen plek voor jeugd Hansweert BEVELANDEN/THOLEN Teller Kanaalzone Westdorpe blijft steken op drie bedrijven, havendirecteur gelooft nog altijd in project almanak Contact Iedere dag om 19.00 uur Eieren schilderen intratuin MAANDAG 2 april 2012 13 We hebben het eigenlijk al gekocht 14 en 15 door Romain van Damme SLUISKIL - Van de 250 hectare grond die bestemd is voor een duurzaam kassencomplex in de Ka naalzone bij Westdorpe, wordt tot nu toe amper 25 hectare benut. Sinds eind 2009 zijn ef geen nieu we bedrijven gekomen. De teller blijft steken op drie glastuinders, plus de voorlichtings- en oplei dingskas van Dethon. De economische crisis is voor be- hansweert - Na maanden van ver bouwing opende jeugdhonk Ans- west zaterdagmiddag voor het eerst de deuren. In het honk; een groep zeecontainers die bij de voormalige zeesluis van Hans weert zijn geplaatst, kunnen de jongeren zich na schooltijd uitle ven met tafelvoetbal, darten, of spelcomputers. Er is een bar en overal staan robuuste banken, die Joey Smet en Tjerk Kuijsters van Jeugdwerken Hansweert in elkaar hebben getimmerd. „We zijn de af gelopen tijd meer hier dan thuis geweest", zeggen ze erover. Het heeft wel even geduurd voordat de nieuwe jeugdsoos er kon komen. Omwonenden waren bang dat het daar, bij de voormalige zeesluis, een zooitje zou worden. Pas nadat er afspraken waren gemaakt trok ken zij hun bezwaren in. Zo kwam er een begrenzer op de ge luidsinstallatie, wordt de jeugd ac tief aangesproken op het voorko men van zwerfvuil en zijn de acti viteiten om 23.00 uur afgelopen. langstellende tuinders niet be paald een stevige basis om te inves teren in nieuwe kassen. Ook al om dat de banken niet scheutig zijn met leningen.. Toch is directeur Hans van der Hart van Zeeland Seaports niet bang dat het in 2004 gelanceerde project tot mislukken gedoemd is. „De tuinbouwsector heeft het moeilijk, dat is duidelijk. Maar we zijn flexibel en tuinders hebben hier de mogelijkheid gefa seerd uit te breiden. Op langere ter mijn zien we zeker groeimogelijk heden." Zeeland Seaports richtte met kunstmestfabriek Yara en aan nemer Volker Wessels Stevin de firma WarmC02 op. Die levert via een netwerk van tien kilometer lei ding restwarmte en CO2 van de aanpalende industrie aan de tuin ders in de Smitsschorrepolder bij Westdorpe. Om dat rond te krij gen, staat Zeeland Seaports garant voor 65 miljoen euro. Van der Hart: „Dat is dus zeker geen subsi die. Die garantstelling was nodig om te kunnen beginnen." De tuinders krijgen tegen een vas te prijs vijftien jaar lang energie. Van der Hart: „Misschien nog wel belangrijker, is dat de afgelopen twee jaar bewezen is dat de leve ring van de warmte en CO2 hon derd procent betrouwbaar is." Volgens Van der Hart is er nog wel degelijk belangstelling voor het complex. „De tuinders die er nu zitten, willen uitbreiden en heb ben de grond al in bezit. Er zijn nog meer belangstellenden. Als ze twintig hectare willen, kunnen ze beginnen met vijf hectare. Ze kun nen heel gefaseerd te werk gaan en zich richten op de economi sche ontwikkelingen. We geloven nog altijd in dit project." Zaterdag was het open dag 'Kom in de Kas' bij Westdorpe. Veel be zoekers maakten een rondleiding door de kassen, bezochten de voor lichtings- en opleidingskas (met winkel) en lieten zich informeren over het gebruik van restwarmte en CO2 voor de groenteteelt in de kassen. De tafelvoetbal werd al direct in gebruik genomen. foto Willem Mieras Tip? redactie@pzc.nl het PZC videojournaal O www.pzc.nl Kijk voor onze aanbiedingen elders in deze krant! Het was een opmerkelijk mailtje van die basisschool in Vlissingen aan alle ouders. 'Wie had per ongeluk een au toradio achtergelaten in een tas vol lege eierdozen, wc-rollen en ander knutselmateriaal?' De eigenaar kon zich melden bij de directie. Hoe kan je zoiets nou vergeten, vroegen ouders zich af. Zo'n autoradio mis je toch? Na een week maakte de eige naar zich bekend. Het was een opa die zijn oude radio aan school wilde schenken. Konden de kinderen met een beetje fantasie fijn spelen dat ze via die radio contact maakten met André Kuipers. Ietwat gegeneerd gaf hij toe dat hij beter eerst even zelf contact had kunnen leggen, met school. gratis inloop workshop voor kinderen Intratuin Koudekerk©. Galgeweg 5, 0118^553.6. Donderdag en vrijdag Woensdag 4 april van 13.00 tot 16.00 uur II geeft kleur aan groen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 59