Dubbelslag voor broers Schrier Eerste nederlaag voor Boute 381 sport Christ Huysmans brengt lessen niet in praktijk Aardenburg heeft weinig aan 0-0 bij Moerse Boys Belangrijke zege darters Ambiance Zeges in Oosterscheldeloop «sa maandag 2 april 2012 door Joop van den Oudenhoven EIBERCEN - Christ Huysmans uit Burgh-Haamstede uitkomend voor Bv Windenburg uit Noord- gouwe is op het Nederlands kam pioenschap bandstoten teleurstel lend als achtste en laatste geëin digd. Winnaar werd Johnny van Camp uit Megen. Hij had zich er zoveel van voorge steld, maar het liep uit op één gro te teleurstelling. De Schouwenaar vertelde voor aanvang van het NK nog trots hoe hij uit het biljartdal was gekropen. Van clubgenoot Jaap van der Weij- de kreeg hij nuttige tips die zijn spel aanzienlijk verbeterden. „Zo had hij geleerd in een partij niet naar het spel van de tegenstander te kijken maar zich te concentre ren op zichzelf of andere dingen. Je niet laten beïnvloeden door bij voorbeeld een geluksbal van je te genstander. Ook ben ik naar ande- MIDDELBURG - In de tweede klasse van het zondagvoetbal speelde Aar denburg met o-o gelijk tegen Moerse Boys. RCS won ruim met 3-0 van Uno Animo. In de derde klasse werd Axel kampioen. De an dere Zeeuwse ploegen boekten te genvallende resultaten. Moerse Boys-Aardenburg o-o. Behoudens een goede kans voor Niek van Sprundel voor de rust, le verde dit duel weinig mogelijkhe den op voor de bezoekers. Aarden- burg was in de eerste helft iets ster ker, Na de rust was het duel, mede dankzij het inbrengen van spits Ke vin Stoutjesdijk bij de thuisploeg, meer in evenwicht. Aarden- burg-doelman Sander Tazelaar hield zijn ploeg met een knappe redding overeind. Op eigen veld wacht de ploeg van trainer Robbie de Muynck in de strijd tegen degra datie sleutelduels tegen de directe concurrenten Haarsteeg, Eboh en Madese Boys. Dwight van Hulle is er vanwege een gele kaart volgen de week niet bij. Bart van den He mel zag gisteren rood (twee keer geel) vanwege een futiliteit. Hij is echter niet geschorst. RCS-Uno Animo 3-0 (1-0): Een zege waarop niets viel af te dingen. De treffers werden gescoord door Len Eversdijk, Morad Bobouh en wederom Eversdijk. Derde klasse. Alliance-RIA W. SINT JANSTEEN - De darters van Ambiance uit Sint-Jansteen heb ben in de superleague een belang rijke zege geboekt. De Zeeuws-Vla mingen wonnen hun thuisduel te gen DT Venlo met 8-2. Na een moeizame start won Ambiance al le vier de koppelwedstrijden, waar na het eenvoudig uitliep naar een ruime overwinning op de num mer laatst van de ranglijst. Mare de Kesel gooide in zijn laatste wed strijd drie keer de maximale score van 180 punten, waarmee de inwo ner uit Kloosterzande de overwin ning van de thuisploeg extra glans gaf: Ambiance steeg door de zege één plaats op de ranglijst en staat nu nét boven de degradatiestreep. re spelers gaan kijken hoe die zich gedroegen als het niet lekker ging. Boosheid en frustratie haalden hen vaak uit hun spel. Ik herkende dingen van mezelf en heb het roer omgegooid. Met succes. Dat pro beer ik in Eibergen ook te doen." Hoe anders pakte het uit. De eer ste speeldag haalde hij nog een sco re van 50 procent met een winst en verliespartij. „Over mijn spel was ik niet tevreden", zei Huys mans. „Maar - ik doe nog mee." Niet voor lang, zou blijken, want op de tweede dag werd er drie keer verloren en konden de wijze lessen niet in de praktijk worden gebracht. In de zesde ronde leefde de hoop nog even op na een pri ma winstpartij, maar in de slotron- de liet zijn tegenstander hem alle hoeken van de tafel zien en werd de achtste plaats zijn deel. Huys mans behaalde 4 punten uit 7 wed strijden en noteerde het magere moyenne van 1.19. door Sjaak Sinke 2-1 (0-0): Na een doelpuntloze eer ste helft opende Mounir El Al- louchi in de 50e minuut de score: 1-0. Twee minuten later maakte Sam de Bakker gelijk (1-1), maar met nog een half uur op de klok bracht Ivo Vergouwen de thuis ploeg opnieuw op voorsprong: 2-1. HW'24-Iiitemos 0-0: De op dracht voor de thuisploeg was dui delijk: in de strijd om de tweede plaats moest vandaag gewonnen worden van de huidige nummer twee, Internos. De ploeg uit Et- ten-Leur speelde vooral vanuit een goed georganiseerde verdediging en hoopte op een uitval via de ge vaarlijke Rachid Mo'esant. Namens HW'24 trof Dennis Buijs de lat en zijn ploeggenoot Evert van de Berg de paal. Aan de ande re kant hadden ook de Brabanders een keer pech met een inzet tegen de paal. Zeelandia Middelburg-Cluzona 1-2: Uit de eerste de beste aanval van de bezoekers opende Patrick Hagens na twintig minuten de sco re: 0-1. Oök na deze tegentreffer bleef het spel van de Middelbur gers slordig. De tweede helft liet een iets betere thuisploeg zien die in de 81e minuut langszij kwam via Dennis Tukker: 1-1. Een mi nuut later bracht Patrick Hagens met zijn tweede treffer de bezoe kers opnieuw op voorsprong: 1-2. GOES - De broers Schrier zorgden bij de zesde editie van de Ooster scheldeloop voor een opmerkelijke uitslag. Michel won de wedstrijd over twintig kilometer en David was de snelste bij de loop over tien kilometer. Anjolie Engels verpulver de bij de vrouwen het parkoere- cord twintig kilometer met bijna dertien minuten. Voordat starter Jan Fraanje de ruim 300 deelnemers op pad stuur de, had Michel Schrier, die in voor bereiding is op de marathon van Rotterdam, al veertien kilometer 'ingelopen'. „Ik kon meteen mijn beoogde marathontempo vasthou den", vertelde hij later. In de eerste kilometers op het kou de winderige parkoers konden de Dynamica-atleten Erwin Harmes, Martijn de Kok, Sjaak Brouwer en David Schrier nog aansluiten bij Michel Schrier. Maar na het 'afslag- punt' van de tien kilometerlopers kon alleen Harmes nog zicht hou den op Michel Schrier. Uiteindelijk finishte de Vlissinger in een tijd van 1.09.34 uur. Dat was een halve minuut boven het parkoersrecord van Wim Padmos die in 2008 1.09.01 op de klok zette „Ik was weggegaan op een tijd van onder de 1.10 minuten", stelde een tevre den Schrier. Harmes lukte het met 1.09.54 om nog redelijk dichtbij te komen. „Het was een prima voor bereiding op de marathon van Zeeuws-Vlaanderen", zei Harmes. Zeeuws crosskampioen Martij n de Kok maakte het erepodium bij de mannen vol. Hij realiseerde een tijd van 1.12.18. Na Nap Hage (Poortvliet) en Peter van Lim- bergen (AV'56) finishte Anjolie En gels. Ze verbeterde het parkoersre cord van Leonie Ton eh bracht het op 1.16.21. „Ik heb veel steun gehad aan Peter van Limbergen, die me prima uit de wind heeft gehou den", zei Engels. De voormalig recordhoudster van de Oosterscheldeloop, Leonie Ton, liep samen met Anita Joziasse naar de derde plaats in een tijd maar net een minuut boven haar snelste tijd. Het mag opmerkelijk heten, omdat Ton al enkele maanden zwanger is. „Iedereen waarschuwt me voorzichtig te zijn. Ik luister ge woon goed naar mijn lichaam", liet ze weten. David Schrier boekte zijn eerste overwinning en deed dat bij de loop over tien kilometer. Hij no teerde een tijd van 36.05 minuten en liet Sjaak Brouwer en Ruud Woord achter zich. „Ik heb- ooit als pupil wel eens een 1000 meter ge wonnen maar daarna ben ik gaan voetballen", liet David weten die pas een jaar serieus aan atletiek doet. Hij heeft niet de gedachte ooit zijn broer Michel nog een keer te verslaan: „Hij heeft meer talent." Opmerkelijk was de prestatie van junior Franklin van Anrooy (AV'56), die de tien kilometer liep in een tijd van 40.44. Dat was goed voor de veertiende plaats overall. Zusje Shirin won bij de meisjes over drie kilometer. De favorieten nestelen zich aan kop bij de Oosterscheldeloop. Martijn de Kok, Michel Schrier, Tjitte van den Buijs, David Schrier, Alwin Ver meulen en Erwin Harmes. foto Willem Mieras V' MIDDELBURG - De tafeltennissers van Arnemuiden behaalden in de tweede divisie een gelijkspel. Te gen het Wateringse Salamanders werd het 5-5. Frank Boute verloor voor het eerst dit seizoen een wed strijd. Boute versloeg in zijn eerste wed strijd oud-eredivisiespeler Siem van der Valk en ook Dennis van Maren werd aan de zegekar gebon den. De jonge Tim Knops speelde tegen Boute een sublieme wed strijd en bracht hem in vijf games zijn eerst nederlaag toe. Jan Henk Bomhof versloeg Knops wel en in vijf games moest ook Van Maren er aan geloven. Van der Valk bleek te sterk. Riny Kasse kwam tegen Knops en Van Maren tot een vijfde game, maar kon geen enkele wedstrijd in een over winning omzetten. Ondanks het gelijkspel gaat Arnemuiden soeve rein aan kop in de tweede divisie. In dezelfde poule leden de man nen van SAR/Neckermann.com een kleine nederlaag (6-4) tegen het lastige Smash Monster. Simo- ne de Klerk versloeg Sander van Kuijvenhoven en met 12-10 in de vijfde game Dicky Voois. Dennis Verdurmen versloeg deze spelers ook, maar Wim Gentenaar bleek een niet te nemen horde. Johan 't Hooft speelde niet onverdienste lijk. Hij kon echter niet tot een winstpartij komen. In de derde divisie speelde TTC Middelburg gelijk tegen Westa 3. In Wessem kenden de Walchena- ren een vliegende start met een 1-5 voorsprong. Michel Sperling en Emiel de Rijke kenden een goede dag met ieder twee overwinnin gen en samen zorgden ze ook voor winst in het dubbelspel. Kop man Soren de Witte moest na zijn eerste wedstrijd, waarin hij onder uitging -tegen de jonge Erik Agamyan, opgeven met een rug blessure. De jongens van TTC Middelburg verloren met 6-4 van het Bossche Never Despair. Miquel de Witte klopte Renske de Wijs en Luuk Mulders. Mathijs Claus en Jordin Heijens versloegen De Wijs. De Middelburgers stevenen af op een derde plaats ih het landelijk A. In dezelfde klasse verloor Scaldina met 9-1 van koploper Tafeltennis Nijmegen. Dirk Geuze redde de eer met een overwinning op Lisan- ne de Groot. In de hoofdklasse stelde TTC Mid delburg de playoffs veilig met een gelijkspel tegen koploper Hot- ak'68. Kim 't Hooft versloeg Roald Vos en Jeroen Louws en Kristian Davidse wonnen samen het dub belspel. In dezelfde poule deed Smash 76 goede zaken in de strijd om lijfsbe houd. Met 7-3 werd Dêurne opzij gezet. In Sint Annaland was Anné van Dijke goed op dreef met drie overwinningen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 58