sport 137 3 Volleyballers Forza ?'?c!;te d?f v00r Axel is na 33 jaar verliezen prestigeduel ¥an scaidina weer een tweedeklasser Hockeyers HSD houden de schade beperkt Biljarters 3BSD gelijk tegen nummer twee maandag 2 april 2012 ofp TAnnKTAamc door Peter van Kouteren ZIERIKZEÈ* - De volleyballers van Forza stonden een week na het be halen van de titel voor een presti geduel. De uitwedstrijd tegen het op de tweede plaats geklasseerde Yum resulteerde in een 1-3-zege. Het tweede setverlies in achttien duels was daarmee een feit. Forza verloor de eerste set bij de nummer twee, die in een recht streekse confrontatie erop gebrand was om de kampioen pootje te lichten. De goed spelende thuis ploeg nam in de slotfase van de eerste set afstand en wikkelde af naar een 25-22-zege. Ook daarna had Forza het lang niet altijd ge makkelijk. Hennie van Liere weet het verlies aan het ontbreken van een libero. „We hadden tot Yum één set verloren, van WS'92 2. Ook toen speelden we zonder libe ro." De Onrust die dat met zich meebracht, leidde tot fouten in de organisatie. „In elke rotatie weten spelers wat hun taak is, maar die moet wel uitgevoerd worden. Dat heb ik steeds gevraagd in de ti me-outs en tussen de sets door. Maar het is een enorm verschil of je met of zonder libero speelt." Het duurde tot ver in de tweede set, voordat Forza de goede draad oppakte. Dat was ook de verdien ste van de thuisploeg, die over een goed ingespeeld team met veel vas te patronen beschikte. „Bij ons haalden ook maar twee spelers hun normale niveau", vond de coach. „We speelden bovendien op een relatief vroeg tijdstip, waar op bij wijze van spreken sommige spelers hun bed uit zijn gerold om naar de wedstrijd te gaan. Maar we zijn wel steeds blijven knok ken," ZIERIKZEE - Dirk Geuze redde de eer voor zijn ploeg Scaldina. De jongens van de Zierikzeese tafel tennisclub verloren met 9-1 van koploper Tafeltennis Nijmegen. Geuze won met 6-11,12-10,11-7 en 11-9 van Lisanne de Groot. Tegen De Groot hadden ook Floris Dij kers en Martij n Stouten kansen, maar deze werden niet benut. Het eerste seniorenteam van Scal dina beleefde in eigen huis een zu re avond. Het Schouwse trio ver loor verrassend met 6-4 van ODT uit Roosedaal en zag Arnemuiden 2 de koppositie in de eerste klasse overnemen. Koen van Velthoven versloeg zijn drie tegenstanders en sleepte met Tristan Benschop een zege uit het dubbelspel. Benschop had een offday en moest al zijn te genstanders feliciteren. Hans Vol- keri kon ook niet vermijden dat het team voor -het eerst verloor. door Peter van Kouteren OUDENBOSCH - Het feestje aan de middenlijn was kenmerkend voor de teamgeest, die als een rode draad door het succes van Axel loopt. Basisspelers, wisselspelers en bankzitters stortten zich na het laatste fluitsignaal in Oudenbosch op elkaar om het kampioenschap van de derde klasse A te vieren. Axel versloeg Victoria'03 met klin kende cijfers (0-4) en raakte op drie wedstrijden van het competi- tieslot buiten schot van de concur rentie. De Zeeuws-Vlamingen vier den de rentree in de tweede klasse uitbundig. Champagne, bloemen en bier waren op Brabantse bo dem goed bestee4 aan de Axelaars en hun aanhang, die met een bus was meegereisd. Axel, dat in het seizoen 1978/1979 uit de tweede klasse degradeerde en zelfs in de vijfde klasse terecht kwam, bekroonde een uitstekend seizoen. Alleen Zeelandia Middel burg en HW24 slaagden erin de kampioensploeg te vloeren. „Dit is uniek", refereerde Eric Rijckaert aan de terugkeer in de tweede klas se. „We zijn er trots op." De tech nisch manager van de club stopt wellicht als assistent-trainer, maar zet zijn werk in de technische com missie voort. Axel zat in Oudenbosch halverwe ge op rozen, toen Kenny Raayma- kers zijn tweede treffer liet aante kenen (0-2). In de slotfase schoot Maik de Wolf de 0-3 binnen, waar na supersub Niek de Meijer op aan geven van Niels Burm de eind stand op 0-4 bepaalde. Trainer Mi chel Leonhart: „Deze groep kan verder groeien, maar we moeten ons wei versterken, vooral in offen sief opzicht. KWADENDAMME - De driebanders van 3BSD Hydrozorg speelden de voorlaatste wedstrijd van het sei zoen in poule vier van de vierde di visie in eigen huis met 4-4 gelijk te gen de nummer twee van de rang lijst 's Lands Welvaren 2. Ook voor de pauze hielden de ploegen elkaar keurig in evenwicht omdat Piet Kox voor de Schou- wenaren in de slotfase van zijn par tij net iets sterker bleek dan Nico Peeters. Op de andere tafel ging Jan Suykerbuyk lang gelijk op met Jaap Hameling maar de bezoeker pakte de winst. Na de thee had Sjaak de Visser weinig moeite met Eric Ganse man. De man uit Brouwershaven had 30 beurten nodig, om de laat ste 9 punten te maken maar won wel. John Hatzman begon sterk maar kon een 13-8-voorsprong niet over de finish brengen tegen Toby van de Vrede. ZIERIKZEE - Hoewel het mannen hockeyteam van HSD dit seizoen duidelijk in de hoek zit waar de klappen vallen, hield de ploeg uit Zierikzee de schade tegen koplo per Rapide 3 beperkt. Met de 0-3-nederlaag hield de thuisploeg de schade binnen de perken. HSD bood aardig tegenstand, al was Rapide duidelijk meer in bal bezit en dwongen de Hulstenaren ook meer doelgevaar af. De thuis ploeg kreeg echter ook enkele kan sen. Zoals in vrijwel alle voorgaande wedstrijden bleek ook nu weer dat het verzilveren van die mogelijkhe den een te moeilijke opgave. Hal verwege de eerste helft nam Rapi de uit een strafcorner de leiding. Tien minuten later liet dat team ook 0-2 noteren en halverwege de tweede helft viel de 0-3 achter de Schouwse keeper. Delta Sport eindigt in de promotie klasse op de gedeelde derde plaats met 26 punten uit 22 duels. 'Ik denk dat we zeker 75% van de duels niet zijn aangegaan' Trainer Rob: de Vos foto Dirk-Jan Cjeltema Een speler van Delta Sport (blauw shirt) zoekt naar een medespeler.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 57