361 sport Eindelijk zege All Ready Delta Sport kan karwei niet afmaken Renesse en DZC'09 scoren niet Dik verlies geen schande voor Westerschouwen maandag 2 april 2012 door Jaap-Jan Ritsema GOES - Feest in Zierikzee. De korf ballers van AU Ready boekten ein delijk weer een zege. Bij de hervat ting van de veldcompetitie ver sloeg de ploeg Volharding met 11-6. Niet zozeer in de overwinning op Volharding maar de eerste over winning na veertien (zaal)nederla- gen was reden voor opgewektheid. De Zierikseese vierdeklasser haal de de eerste punten sinds 22 okto ber 2011. Net als bij die voorlaatste punten was opnieuw Volharding het slachtoffer. De bezoekers uit Yerseke inspireerden niet tot een groots optreden van de thuisploeg. De forse wind maakte het nog meer tot een eenzijdige partij. Bij rust (7-2) was Volharding al een voudig opzij geschoven. AU-Ready begon zakelijk en pro beerde toen het eenmaal verze kerd was van de overwinning te maken wat er van te maken "viel. De Schouwenaren varieerden wat meer en brachten andere spelers in stelling. Iets waarbij de ploeg al vast kan wennen aan de situatie voor volgend seizoen, want dan zuüen ze het moeten steUen zon der aanvoerder Jan-Willem van Nieuwenhuize. Volgend jaar korf balt hij bij Togo. Scores All Ready: Jan-Willem van Nieu wenhuize 5, Jacco de Loof 4, Henk de Graaf en Lenneke Hakbijl 1 TOP-De Meeuwen 20-9: Over- gangsklasser TOP begon met een ruime zege op De Meeuwen aan de tweede helft van de veldcompe titie. Voor de korfbalploeg uit Ar- nemuiden is daarmee het degrada tiegevaar voor een groot deel gewe ken. TOP was vele malen beter. In de eerste tien minuten had De Meeuwen nog prima tegenaanval len. In het restant van de wedstrijd was het eenrichtingsverkeer. Scores TOP: Jeanine Marijs en Anita de Ridder 4, Leon van Belzen, Remco Beze- mer en Petra de Ridder 3, Corné Beze- mer 2 en Nelleke van Belzen 1. PSV-Tjoba 17-18: Winnen van naaste belager PSV was door de fik se bries over het veld geen sinecu re. Koploper Tjoba had de meeste moeite met de omschakeling van ideale zaalcondities naar een küle gevoelstemperatuur. De Bevelan ders incasseerden teveel tegentref fers en moesten bij 7-3 vol in de achtervolging. Na rust (10-9) nam Tjoba de regie over, moest PSV nog één keer naast zich dulden, maar bleef steeds aan de goede kant van de score. Met een voor sprong van vijf punten moet het wel heel gek gaan wil Tjoba de ti tel nog mislopen. Scores Tjoba: Dirk-Jan Westmaas 6, Niels Westmaas 3, Dennis Broerse, Ma- non Braam, Maaike Plas 2, Patrick de Bruine, Remco de Dreu, Anouk Braam 1 Wion-Fortis 10-12: Ook in Rotter dam was het bepaald niet wind stil. Fortis had de grootste moeite om dat- onder de knie te krijgen. De 6-4-achterstand bij rust ver wonderde coach Leonard Debbaut dan ook niet: "Wion viel veel ener gieker aan en troefde ons af" Na rust speelde Fortis veel dynami scher, waardoor het al snel de over hand kreeg. De twee gemiste straf- worpen kon het zich permitteren. De winst kwam niet in gevaar. Scores Fortis: Joyce Schoonaard en Es ther Kasse 3, Niels Bebelaar 2, Remco Crucq, Demi Mondeel, Rens van den Driest en Jessica de Boer 1. door Jos van Belzen MIDDELBURG - In de vijfde klasse B, waar Nieuw Borgvliet met een 5-1-zege op Volharding het kam pioenschap officieus binnenhaal de, was gisteren voor de twee Schouwse ploegen weinig succes weggelegd. Renesse, dat in oktober vorig jaar de thuiswedstrijd tegen Robur nog met 5-2 had gewonnen, kreeg nu in Goes met 5-0 klop. DZC'09 bleek, afgezien van een goede eer ste tien minuten, geen moment in staat de sterke reeks van Vosmeer te onderbreken; deze wedstrijd ein digde in 4-0. Vosmeer-DZC'o9 4-0: De beginfa se was voor de bezoekers, die on der meer twee hoekschoppen af dwongen. Die leverden echter niets op. Vosmeer nam hierna het initiatief in handen en in de 14e minuut opende Joshua van Willigen met een lage kopbal de score: 1-0. Nog voor de thee voltooide Van Willigen zijn hattrick (3-0), waar van de laatste treffer uit een fraaie voorzet van Jeffrey Kruf. Ondanks eenrichtingsverkeer in de tweede helft was alleen Robin Capelle in de.55e minuut trefzeker: 4-0. Sylvester -van Willigen leek in de slotfase net als zijn broer Joshua eerder had gedaan te scoren, maar deze treffer werd wegens buiten spel geannuleerd. Robur-Renesse 5-0: De goed ge organiseerde verdediging van de thuisploeg zorgde ervoor dat de aanvallers van Renesse, Vincent Goedgebure en Wilco Jochem, nauwelijks voor gevaar wisten te zorgen. Aan de andere kant gaf aanvoerder Daniël Schijf het goede voorbeeld door zowel voor als na rust twee treffers op zijn naam te brengen: 4-0. Rick van der Gaag bepaalde de eindstand op 5-0, waardoor Robur nu 22 punten heeft behaald, waar van maar liefst 21 op de Goese ei gen bodem. Nieuw iorgvSiet-Volbardiing 5-1 (2-0). Kees van de Velde 1-0, Robert Belleter 2-0, Sebastiaan Tempelaars 3-0, Robert Belleter 4-0 en 5-0, Mi chael Boonman 5-1. Kwadendamme-NVS 0-3 (0-3). Ferry van Geel 0-1, Simon Plasma's 0-2, Siet- se Geluk 0-3. Hamisweertse Boys-Lepeflstraatse Boys 0-4 (0-1). Roy van Loon 0-1, Sjoerd van de Nieuwenhuizen 0-2, Fred Struik 0-3 (eigen doelpunt), Roy van Loon 0-4. De handballers van Delta Sport slagen er niet in de laatste com petitiewedstrijd te winnen. De ploeg uit Zierikzee moet op ei gen bodem het vierde team van Hercules voorrang verlenen (24-29) en loopt de ongedeelde derde plaats op de ranglijst mis. door Wim ÜCakebeeke ZIERIKZEE - Delta Sport was giste ren onherkenbaar in vergelijking met de voorgaande duels. Dankzij een fraaie serie overwinningen rukten de Zierikzeese handballers op in de regiodivisie. Op de slot dag konden ze het karwei echter niet afmaken. Trainer Rob de Vos zat zich giste ren regelmatig te verbijten op de bank. Maar ook met de nodige tac tische ingrepen kon hij de partij niet te redden. „Ik denk dat we ze ker 75% van de duels niet zijn aan gegaan. Er werd onderling teveel gekeken naar elkaar." Na een 6-7-achterstand wisten de blauwhemden de zaak voor de pauze nog een beetje op te fleu ren: 12-11. Na de rust was het vuur snel gedoofd nadat de Rijswijkse middenmoter 'de marge naar een kloof van vier treffers wist te til len: 15-19. Op de bank werd er nog wel gegokt op mandekking maar de reactie binnen de lijnen bleef uit. Ook aanvallend verliep het niet naar wens. Thijs de Vos wist gehinderd door een knieblessure slechts twee keer te scoren. Daar kwam een rugblessure van Ken neth Mellaart bij. „Toch hebben we een mooie pres tatie neergezet", keek De Vos te rug. „In eerste instantie hebben we te weinig lef getoond na de voorbereiding. Maar dat is in het tweede gedeelte van de competitie ondanks alle spelersperikelen goed hersteld." Scores Delta Sport: Guido de Graaf 5, Guust Sluijs en Kenneth Mellaart 4, Tijs de Vos 3, Thijs de Vos 2, Tim Vleeshou wer, Jimmy Niemans, Koen de Bruin 1. Delta Sport 2-Heerle 2 35-28: Met mooie cijfers zette Delta Sport 2 een punt achter een loodzwaar sei zoen. Aanvankelijk dachten de re serves mee te kunnen doen in het linkerrijtje, maar het werd een strijd tegen degradatie, die werd verloren. De ploeg speelt volgend jaar in de derde klasse. „Als je de vergelijking trekt met de start en het eind van het seizoen is het zuur dat ons dit overkomt. Ein delijk staat er team maar het duur- *de veel te lang voor het zo was", zei aanvoerder Rick Evertse na af loop. De groep zal het komende seizoen weinig veranderen. „Des te meer redenen om snel terug te keren naar de tweede klasse." Scores Delta Sport 2: Peter Lefèvre 9, Jordy Niemans 6, Kevin Meulmeester 5, Roy Lefèvre, Jerom Jenny en Jorben Spong 3, Jan Groenendijk, Arjo Nieuw koop 2, Rick Evertse en Leon van de Sande 1. BURGH-HAAMSTEDE - Het tennis- team van Westerschouwen heeft de eerste speeldag in de hoofdklas se van de districtscompetitie afge sloten met een nederlaag. De ploeg uit Burgh-Haamstede ging op de eigen banen met 1-5 onder uit tegen de kampioenskadidaten van De Schelde uit Vlissingen. Westerschouwen werd vorig jaar kampioen in de eerste klasse nadat het team twee jaar geleden in de hoofdklasse speelde. Westerschou wen is dus weer in de vertrouwde klasse beland, maar zal daarin ook dit jaar niet bovendien mee draaien. Dat het team van De Schelde ver loor was echter geen schande. Het was zelfs knap dat het een punt overhield aan de gewonnen enkel spelpartij van Michel de Vlieger die met 6-0 .6-2 van Ruben Hen- drikse won. Westerschouwen ver speelde de kans op nog een punt door een opgave van Johnny Quaak. In het op papier mooiste af fiche, de partij tegen de 35-jarige Jurjen Mooibroek, moest Quaak na vier games opgeven met een kuitblessure. Quaak moest ook zijn dubbelpartij opgeven. Verder verloor Chris Schoneman met 0-6 0-6 van Sven Bakker en was Robert Kort niet opgewassen tegen Ferry Sonnemans. De enige dubbelspelwedstrijd van de dag eindigde ook in een zege voor de Vlissingers. Sonnemans en Michel Kokelaar versloegen Kort en Scho neman met 6-2 6-0. In de eerste klasse verloor het Nieuwerkerkse team van Duive- land met 6-0 uit bij Axel. Behalve het dubbelspel van Erwin Ver braak en René Schimmelpennink dat in drie sets eindigde, gingen al le partijen in straight sets verloren. Westerschouwen-speler Chris Schoneman was kansloos in zijn partij tegen Sven Bakker. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 56