België boven in Omloop 341 sport Dinja van Liere zet kroon op het werk Routiniers laten zich gelden bij titelstrijd wielrennen Baarland Dimitri Claeys rijdt iedereen op achterstand en finisht met twee minuten vo maandag 2 april 2012 door Lucien Roelandt BRUMMEN - Na een fraaie zesde plaats op vrijdag bij het NK dres suur in de klasse ZZ-Licht met de Rubiquil-dochter Hexagon's Ado- ni zette dressuuramazone Dinja van Liere zaterdag met Hexagon's Bon Ami de kroon op het werk. De amazone uit Kapelle behaalde in Brummen met de getalenteerde Hexagon's Loisville-zoon op over tuigende wijze de titel in de klasse M2. Ze scoorde 71,89 procent. De Zeeuwse combinatie sloeg een gat van maar liefst ruim zeven pro cent met naaste achtervolger Anne- marie Brouwer uit Zegveld. „Bon Ami liep geweldig. Op het onderdeel schouderbinnenwaarts scoorden we negens en voor de uit gestrekte gangen en het binnenko men en afgroeten achtten. In het halt houden en achterwaarts gaan heb ik wat puntjes laten liggen, maar met ruim zeventig procent was ik tevreden", vertelde Dinja van Liere na afloop. Ondanks deze fraaie score beleef de Van Liere toch nog een aantal spannende uren. „Ik moest als één van de eerste starten, dus was het afwachten wat de achtervolgers de den. Ik was enorm zenuwachtig, maar dat bleek achteraf onnodig." In de klasse Mi eindigde Bianca Reliveld uit Heinkenszand met de Obelisk-zoon Bolero met 62,89 pro cent op de negende plaats. De titel ging met 68,33 procent naar Vivian le Roy uit Amstenrade. Valeska Lefeber uit Koudekerke eis- mgsmsaea door Wimn de Vos BAARLAND - De oudjés doen het nog goed. Dat was de conclusie za terdagmiddag na het kampioen schap van Trimbelangen Midden Zeeland in Baarland. Drie renners mét de nodige jaren wielererva- ring haalden het erepodium. Den nis Raadtgever werd kampioen noemen, terwijl Jaques Schuit en Eric Vereecken op de plaatsen twee en drie mochten plaats ne men. Vorig seizoen zette die tendens zich al in. Ook toen mochten derti gers verschillende malen het zege- gebaar maken tijdens wedstrijden van TMZ. Johnny van der Klooster werd kampioen van deze vrije bond en ook Dennis Raadtgever en Jaques Schuit mochten een paar maal de overwinningsbloe- men in ontvangst komen nemen. „Natuurlijk heeft dat met de erva ring te maken. Je gaat het allemaal op een andere manier bekijken, wacht het juiste moment af en gaat er zeker niet van in het begin meteen keihard tegenaan", was de uitleg van Dennis Raadtgever. Daarnaast was zaterdag het drie ki lometer lange parkoers uiterst se lectief en speelde de sterke wind een belangrijke rol. Het rijden in een waaier vraagt een gespeciali seerde aanpak en dat was natuur lijk koren op de molen van de rou tiniers. Nadat er al vrij spoedig schermut selingen waren en enkele renners een voorsprong van een kleine hal ve minuut hadden weten op te bouwen, liep het weer samen. Die groep bleek echter te groot voor het vormen van een.waaier en dus trokken Raadtgever en Schuit op avontuur. Zij kregen de oude krijger Eric Ver eecken (vorige week 47 jaar gewor den) met zich mee en dit trio mocht onderling uitvechten wie de kampioenstrui in ontvangst mocht nemen. Raadtgever toonde zich de snelste, Schuit werd tweede en de moe ge streden Vereecken diende genoe gen te nemen met een derde plaats. De openingswedstrijd trok op nieuw een behoorlijk aantal ren ners naar Baarland. Verdeeld over de verschillende categorieën kwa- fnen meer dan 130 renners een rug nummer afhalen. Naast Raadtge ver gingen de kampioenstruien naar Angelo Verhagen uit Oss (hij werd derde werd bij de amateurs B, maar zowel nummer één Den nis van den Hurk als nummer twee, Robert Reijers behoren niet tot TMZ), Theo Muis uit Gorin- chem (amateurs 40+) en Dennis van der Waart (S/P-klasse). te met Painted de Black-zoon Clas sic Black met 62,44 procent in L2 de negende plaats op. De titel ging naar Ellen Wynia uit Roden met de Sir Donnerhall-nakomeling Chakakahn (67,22 procent). Zoe de Booij uit Axel eindigde als negende (63,71 procent) bij de po- .ny's Z2 met de Kantje's Ronal- do-zoon Kantje's Renaldo. Sanne de Vos uit Ammerzöden stuurde de Champion de Luxe nazaat TC Champ of Class DVB met 69,79 procent naar het kampioenschap. De provinciale springkampioe- nen zakten zaterdag bij de nationa le titelstrijd in Ermelo door het ijs. Twee springfouten betekenden in de klasse ZZ voor Niels Knape uit Ouddorp, met de Tangelo van de Zuuthoeve-dochter Winchester, al na de eerste manche het einde van de titelstrijd. In de klasse Z viel voor Wilma Stouten met de schimmelmerrie Stouten's Suprise het doek al op de derde hindernis. De amazone uit Serooskerke kwam door een weigering van de Voltaire-dochter ten val en werd daarmee uitgeslo ten van verdere deelname. Met negen strafpunten eindigde Yvonne Jakobsen uit Meliskerke met de Nassau-nakomeling Au- si-Ausi op een roemloze 45e plaats in de klasse M. In de categorie L kreeg Mandy Deurlo met de Daimler-dochter Ilona een pechfout aan de broek. Daarmee eindigde de poli- tie-agente uit Terneuzen als snel ste 'vierfouter' op de 29e plaats bij het NK. De latere winnaar Dimitri Claeys aan de leiding van de kopgroep van zes. De renners van het Bel gische Van der Vurst cycling- team stelen de show in de 43e Omloop van de Braak man. Dimitri Claeys wint, Glenn de Ridder is tweede. De Belgische wielrenners presteerden tot nu toe slecht in de Omloop van de Braakman en ook zaterdag in de 43e editie leken ze voorbeschikt om plaats te ne men in de zo gevreesde 'debielen- waaier'. Na vijf van de 168 kilome ters reden velen al op grote achter stand. Maar het peloton herbergde dit keer ook sterke Zuiderburen. Het Vlaamse Van der Vurst Cy- clingteam bleek zelfs ijzersterlc en legde met Dimitri Claeys, Glenn de Ridder en Oliver Naesen beslag op respectievelijk de eerste, twee de en vijfde plaats. Ex-prof Hans Dekkers uit IJzendijke was met de vijftiende plaats de beste Zeeuw. Natuurlijk zorgden de veertig kilo meters over de kasseien in de om geving van Philippine weer voor een zware koers. Maar er was meer. „Die wind vond ik nog veel zwaarder dan de kasseien", vond Jacob de Roo, renner van de Zeeuwse formatie Theo Middel kamp die met vele anderen na een uurtje koersen al onder de douche kon. Uiteindelijk werden slechts 53 van de 188 gestarte renners ge klasseerd. Onder hen bevonden zich twee Zeeuwen. Hans Dekkers, uitko mend voor Dommelstreek, werd vijftiende, Nathan Traas (Middel kamp) uit Goes 48e. Prominente afwezige in de uitslagenlijst was Brian van Goethem. De Sluiskillen- aar was door zijn ploeggenoot Dekkers tot een van de favorieten uitgeroepen. Een hoogst ongebrui kelijke vorm van materiaalpech v maakte Van Goethem na een kilo meter of veertig echter al kans loos. „M'n derailleurwieltje klapte eruit. Ik kon niet meer trappen. Zoiets heb ilc nog nooit gehad en ik heb het ook nog nooit bij een ander gezien", legde de pechvogel na afloop uit. Het onfortuin zette hem op vijf minuten achterstand. Een wanhopige inhaalrace bracht de Zeeuws-Vlaming terug tot één minuut van de koplopers, maar toen was het beste er wel vanaf Na honderd kilometer stapte hij uit koers. „Als je achterop raakt, kom je nooit meer terug", wist Hans Dekkers te vertellen. „Daar voor is het krachtsverschil in het peloton te groot. De sterkste ren ners rijden al snel in een kop groep, het niveau van de renners daarachter is al een stuk minder. Met hen kun je nooit terugrijden." Dekkers sprak uit ervaring. Door een zwak moment moest hij op een kasseistrook lossen uit de kop groep. Daarna herpakte hij zich wel weer en werkte zich een eind door het volkomen uiteengeslagen veld. Meer dan een vijftiende plaats zat er echter niet meer in. De ex-wielerprof die tegenwoordig in een autowasserij werkt, was daarmee niet eens ontevreden. „Het was pas m'n derde koers van het seizoen. Op het beslissende moment kwam ik kracht en snel heid tekort, maar daarna bleek het met m'n uithoudingsvermogen goed te zitten. Als ik nog wat kan bijtrainen, zal het nog een stuk be ter gaan." Niet alleen Van Goethem werd door pech kans loos. Middelkamp- renner Christi an Kik overkwam dat, net als Peter Woestenberg, kopman van Wille- brord Wil Vooruit van ploegleider Rinus Verboom uit Goes. Ian Kas- telijn van de WV Schijndel klom niet eens meer op de. fiets. Omdat zijn voorvork brak, kwam hij met zijn hoofd op de keien. Hij moest worden afgevoerd naar het zieken huis. De renners van het Van der Vurst cyclingteam bleef al dat onheil be spaard en maakten het karwei prachtig af Ze zaten na 30 kilome ter in de kopgroep van 26 die toen al de beslissende slag sloeg. De Jon ge Renner (Oosterhout) en Swabo (Leiden) waren zelfs met vier man

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 54