Kloetinge oogst punt in knollentuin 301 sport Hoek doet plicht bij LRC Leerdam 17 Inspiratieloos Goes verliest ook van PSV door Rudy Boogert LEERDAM - Jordi de longhe is geen 'borstklopper'. Voor de zevende keer dit seizoen hield de jeugdige doelman van Hoek zaterdag de nul in de hoofdklasse B van het za terdagvoetbal. „Maar dat is de ver dienste van de hele verdediging", pareerde de negentienjarige Belg. Met die zevende nul werd de basis gelegd voor de 2-0-zege bij LRC Leerdam. De Jonghe had wel degelijk zijn aandeel in de clean sheet. Vooral in het openingskwartier behoedde hij de Zeeuws-Vlaamse hoofdklas ser voor een achterstand. LRC speelde in die periode op het hele veld man tegen man en onder die druk bezweek de Hoekse defensie tweemaal. Beide malen vond LRC-spits Hans Odijk zijn meerde re in de jonge De Jonghe. „We vatten het in het begin iets te licht op", vond de goalie. En daar voor had trainer Ruud Pennings nu net gewaarschuwd. De uitda ging was volgens hem om na de knappe remise vorige week tegen koploper Scheveningen (1-1) nu ook-tegen een laagvlieger de win nende inspiratie te vinden. Na dat slappe kwartier kon Hoek dat. Dat kwam vooral doordat Guillau- me Clinckemaillie de furieuze start van LRC temde met de ope ningstreffer namens Hoek. De on vermoeibare rechtsback Fabian Wilson zette het gas er weer 's op en besloot zijn actie met een schot poging. LRC-doelman Mirco Bovo (volgend seizoen onder de lat bij Kozakken Boys) bokste de inzet voor de voeten van Clinckemaillie, die voor de vierde week op rij scoorde. Met een verdediging als die van Hoek was de buit daarmee al praktisch binnen. De Jonghe: „De kracht is dat we bijna weke lijks met dezelfde verdediging spe len. Daardoor zijn we op elkaar in gespeeld." Zaterdag had de achter ste muur één andere steen: Regilio Pinas verving als linksachter meer dan verdienstelijk de geschorste Lionel Fitsch. Hoek kwam na de openingstreffer nauwelijks meer in problemen. Kort na rust moest De Jonghe nog een keer handelend optreden bij een één-tegen-éénduel met LRC' er Arno van Noord, opnieuw kwam de Belg als winnaar uit de strijd. Maar verder was het alles Hoek dat de klok sloeg. Typerend was de cornerverhouding: tien voor Hoek, één voor LRC. Zoals vaker dit seizoen ontbeerde Hoek vooral in de afronding kwali teit. De vrije trappen en schoten van Tim de Meersman waren le vensgevaarlijk, maar niet doeltref fend. Clinckemaillie faalde twee maal alleen voor de keeper en voordat invaller Rachid Khali de bevrijdende 0-2 maakte, had hij eerst op aangeven van Pinas nog op de paal geschoten. Die 0-2 was niet alleen bevrijdend voor Hoek, maar ook voor Khali zelf De gewezen topschutter van het Belgische Mariekerke (72 goals in twee seizoenen) was in de win terstop gehaald voor zijn goals. In zijn vijfde invalbeurt schoot hij voor het eerst raak. Hij schudde een verdediger van zich af en tikte de bal onder Bovo binnen. Het laatste woord was voor De Jonghe die met een knappe reflex een LRC-inzet onschadelijk maakte. Clinckemaillie heeft Hoekse topspit- sen in het vizier'. Lees erover op het weblog RudeStats via www.pzc.nl/rudestats Karakteristiek LRC Leerdam-Hoek 0-2 (0-1). 16. Guillaume Clinckemaillie 0-1, 87. Rachid Khali 0-2. Scheidsrechter: S.A.J. van Wijk (Nieuw-Lekkerland). Gele kaart: Comé Schep, Arie van Houwelingen, Richard Sahetapy (LRC), Dimitri van Oppens, Jari Vyaene (Hoek). Aantal toeschou wers: 300. Hoek: jordi de Jonghe; Fabian Wilson, Reguillo Vandepitte, Gio vanni Siereveld, Regilio Pinas; Dimi tri van Oppens, Ferry Alfons; Guillaume Clinckemaillie, Tina de Meersman (64. Rachid Khali), Jari Vyaene; Jorrit d'Haeseleer (90+1. Mursal Kesikbas). KLOETINCE - Het voert te ver om al leen de slechte staat van het veld op het Wesselopark als oorzaak aan te wijzen van het OrO-gelijk- spel van Kloetinge tegen Excelsior Maassluis. De thuisploeg liet ma tig voetbal zien en dwong nauwe lijks iets af. Feit is echter wel dat een fatsoenlijke combinatie op de knollentuin zaterdagmiddag bijna onmogelijk was. Bovendien zorg de de felle wind ervoor dat de om standigheden er nog lastiger op werden. Ingmar Quist baalde er stevig van. De hardwerkende vleugelaanval ler leek na rust op weg naar de openingstreffer. Nadat hij twee keer de diepte in werd gestuurd, wilde de Zierikeeënaar uithalen. Tot twee keer toe stuitte de bal op een polletje en kreeg hij hem ver keerd op zijn voet. „Heel frustre rend allemaal. Vanaf de kant zag het er ongetwijfeld knullig uit, maar ik kon er écht niks aan doen", klonk het gelaten. Kloetin- ge-trainer Diederik Hiensch nam Quist niks kwalijk. „Ik heb begre pen dat het hoofdveld na dit sei zoen op de schop gaat. Laten we daar dan maar het beste van ho pen", was zijn laconieke reactie. Met name voor rust was het duel een tactisch steekspel. De thuis ploeg was op zijn hoede voor een fysiek sterke tegenstander, waar bij de boomlange spits Kevin Vonk in bedwang moest worden gehouden. „En dan is het zaak om gecontroleerd aan te vallen", zei Hiensch. „Vooral in de tweede* helft hebben we dit goed gedaan. In de eerste 25 minuten van de eerste helft hadden we het lasti ger. Maar dit had ook weer te ma ken met de aanvallende intenties van Excelsior Maassluis." Hiensch erkende dat de wedstrijd als kijkspel ondermaats was. Pas in de 39e minuut viel er van Kloe- tinge-zijde iets te noteren dat op een combinatie leek. Die inspan ning leverde echter niet meer op dan een hoekschop. Grote kansen waren er aan beide kanten pas na de rust. Na een uur lobte mid denvelder Sten Wever van Excel sior Maassluis de bal vrij voor Kloetinge-doelman Jaco van der Schee over het doel. Zeven minu- Karakteristiek Kloetinge-Excelsior Maassluis 0-0. Scheidsrechter: R. van der Wie len (Veenendaal). Gelekaart: Kevin Vink (Excelsior Maassluis), Maarten van Rosevelt (Kloetinge). Aantal toeschouwers: 400. Kloetinge: Jaco van der Schee; Ti- mo Jansen, Michel Maaskant, Jaap Esser, Maarten van Rosevelt; Comé Schilperoort, John Schot, Mark Schuit; Bart Deprez (72. josimar Pattinama), Mats Willemse, Ingmar Quist. maandag 2 april 2012 Kloetinge behaalde dit kalenderjaar in negen competitieduels zeventien punten. In een matig duel op een slecht bespeelbaar veld houdt Kloetinge een punt over aan de ontmoeting met Excelsior Maas sluis. De wedstrijd in de hoofd klasse van het zaterdagvoetbal eindigt in 0-0. Met die uitslag kan Kloetinge wel leven. door René van Stee ten later stond het vizier van Michel Maaskant niet scherp na een corner van John Schot. De vol ledig vrijstaande Kloetinge-verde- diger mikte te hoog met het hoofd. Diep in blessuretijd leek Kloetin ge er alsnog met de volle buit van door te gaan. Een prima voorzet vanaf links van Corné Schilper oort werd door Mark Schuit ech ter keihard op de lat gekopt. „Dit zou ook te veel van het goede zijn geweest", merkte Hiensch terecht op. Het vizier van de oefenmees- ter was vlak na afloop alweer ge richt op de komende weken. Daar in staan het bekerduel in de kwart finale met Terheijden en de com petitiewedstrijd tegen Nivo Sparta op het programma. „Een belangrij ke periode. Bij winst op Terheij den plaatsen we ons voor de lan delijke beker. En als we van Nivo Sparta winnen, zijn we zo goed als veilig in de competitie." Net als Hiensch gaat Ingmar Quist voluit voor die missie. Na een moeizame periode waarin trainer Cees Houtepen zijn ontslag kreeg, heeft Kloetinge de weg naar bo ven gevonden. In de laatste negen duels was de ploeg goed voor ze ventien punten. En daar is Quist uiteraard tevreden over, al moet daar volgens hem nu ook weer niet te ingewikkeld worden ge daan. „Je zou ook kunnen zeggen dat we de laatste maanden heb ben gedaan wat we behoorden te doen. Als je kijkt naar de kwaliteit van onze selectie moét je gewoon winnen van ploegen zoals Veen, LRC of Nieuw Lekkerland. Achter af is het onbegrijpelijk dat je van die teams hebt verloren." GOES - Voor de" vijfde keer na de winterstop leed Goes gisteren een nederlaag. Het gebrek aan creativi teit in de aanval en twee blunders van doelman Sven Wolkenhauer waren de oorzaken van een nieu we verliespartij tegen PSV. PSV kwam al vroeg op o-i toen keèper Wolkenhouwer Joost Kemps over het hoofd zag. De ver dediger kopte de bal over de uitge komen doelman. Na rust probeer de Goes de gelijkmaker op het sco rebord te krijgen. Kyle Doesburg had de 1-1 op zijn schoen, maar PSV-verdediger Wijlaars kon een treffer voorkomen. De treffer viel onverwacht aan de andere kant. Ex-prof Temryukov mocht een vrije trap nemen vanaf 25 meter. Tot ieders verbazing vloog de bal binnen, omdat keeper Wolkenhau er er weer naast zat. „Door twee fouten van mij verliezen we. Punt. Ik baal als een stekker", aldus de Goese doelman. Goes-PSV 0-2 (0-1). 37 Joost Kemps 0-1, 74. Sergej Temryukov 0-2. Scheids rechter: J. van den Hurk (Tilburg). Gele kaart: Sherief Tawfik (Goes). Aantal toe schouwers: 125. Terneuzen zat dicht tegen de der de overwinning op rij aan, maar het gebrek aan scorend vermogen deed de ploeg de das om. Na een sublieme eerste en een zwakke tweede kwam de eersteklasser te gen IFC niet verder dan 2-2. Terneuzen-IFC 2-2 (2-1). 8. Domini que Verlindé 1-0, 26. Danny Slinger land 1-1, 39. Dominique Verlinde 2-1, 49. Inam Quliyev 2-2. Scheidsrechter: M. Hermus (Etten-Leur). Rode kaart: Robert Pot (IFC). Gele kaart: Dennis de Kraker, Olivier Schuddinck, Remco van Leeuwen, Jelle van Nieuwenhuyze (Ter- neuzen), Danny Slingerland, Steve Kot (IFC). Aantal toeschouwers: 150. Middenvelder Robin de Pagter van Goes in opperste concentratie met een speler van tegenstander PSV in zijn rug. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 50