15 Zeeuws-Vlaams rocktrio SlOS breekt door met finaleplek Regioruis AUTOMATISERING Paasmiddag op de kinderboerderij Open avond bij meditatiegroep Muziek op flügelparty in café Bommenede Paasklaverjasavond in het dorpshuis Bloemschikken in dorpshuis Oosterhof Speciale Paasdienst in Bethlehemkerk Raptalenten Mastah D en De Mozah Bewust bij kaarslicht Kotoun The Chimney mogelijk naar Paaspop maandag 2 april 2012 Professionele bedrijfsnetwerken. Gespecialiseerd in zowel Windows als Apple software en hardware. Uitgebreide Wi-Fi oplossingen. 0118-592036 De Padweie 25,4353 RW Serooskerke T: 0118 - 59 1866 E: info@vergezogt.nl www.vergezogt.nl ZIERIKZEE - Drie jongens uit Zeeuws-Vlaanderen lieten tijdens Regioruis in het Zierikzeese pop centrum Brogum horen dat muzi kale groei snel kan gaan. Met hun rocktrio SlOS kwamen ze na een jaar terug bij het Schouwse podium enwerbaasden de jury over de stappen die de ,band heeft gezet in een jaar tijd. „Het beginners-elan hebben ze achter zich gelaten en er staat nu een solide band die weet wat ze wil. Ook de oude nummers kre gen meer diepgang. En een eigen stijl met meerdere muzikale lagen tekent zich duidelijk af', luidde het oordeel van de jury. Met muziek die invloeden ver raadt van The Cure, U2 en hier en daar Muse bouwden Quentin de Buck (bass), Bas Spuesens (drums) en Stephan van de Lans (zang en gitaar) vrijdag een span- nende set op. Goed voor een finaleplaats bij. Re gioruis dus. De tweede op rij na dat ze een maand eerder bij het Walcherse HooilKoorts ook al de finale wisten te bereiken. SlOS deed vorig jaar mee aan Pop- Sport. Jonge bands sleutelen daar aan hun carrière met coaching en workshops. Ze kwamen in dat eer ste jaar nooit verder dan een twee de plaats en commentaren die de nadruk legden op 'doorgaan' en 'beloftevol'. Dat 'doorgaan' betaalt zich dus dit jaar uit. Het laatste seizoen van PopSport leverde Back-Up als winnaar. Die band vertegenwoordigt Zeeland bij de landelijke finale in mei in De Mezz in Breda. Bij Regioruis moesten ze vrijdag genoegen ne men met de publieksprijs. De jury prees de muzikaliteit in de band en het vermogen om opgewekte pakkende rocksongs te schrijven. Overigens liet de jury weten dat ook Remote World en The Shards hard op weg zijn een opvallende rol in de toekomstige Zeeuwse pop te spelen. ZIERIKZEE Bij kinderboerderij De Punt aan de Scheldestraat in Zierikzee wordt woensdag 4 april een Paasmiddag gehouden. De kinderen kunnen er eieren komen zoeken, kinderen worden geschminkt en er kan ge knutseld worden. De Paasmiddag is van 14.00 tot 16.00 uur. SOM ME LSD IJK De meditatiegroep Sommelsdijk houdt maandag 2 april een open avond in Het Koetshuis aan de Van Gorcumstraat in Sommelsdijk. Ie dereen die mediteert of dat wil gaan doen is welkom. Thema is 'een spiritueel leven'. Belangstellen den zijn welkom vanaf 20.00 uur. ZONNEMAIRE In café Bommenede aan de Dijk van Bommenede in Zonnemaire wordt zaterdag een zogeheten flügelparty gehouden. Deejay Ben jamin Scott zorgt voor de muziek tijdens het evenement. De flügelparty begint om 21.00 uur. De entree is gratis. SEROOSKERKE In het dorpshuis in Serooskerke wordt woensdag 4 april een Paas klaverjasavond gehouden. Opgeven kan bij Krina de Graaf (0111-671963) of Hugo van Buuren (0111-671165). Er zijn mooie prijzen te winnen. De Paasklaverjasavond begint om 20.00 uur. OOSTERLAND In dorpshuis Oosterhof in Ooster- land staat woensdag bloemschik ken op het programma. Het is de bedoeling dat er onder professione le begeleiding Paasstukjes gemaakt gaan worden. Zelf een scherp mes je meenemen is gewenst. Aanvang 20.00 uur. SCHARENDIJKE In de Bethlehemkerk in Scharendij- ke wordt op paasmorgen een spe ciale kerkdienst gehouden. Muzika-? Ie medewerking wordt verleend door organist Huib van der Kloos ter en trompettiste Corine de Waay. De dienst in de Bethlehem kerk begint om 10.00 uur. Thuis zijn ze Dzenan en Moechtar. Op het podium zijn ze Mastah D en De Mozah. Zierikzeese raptalenten. Dzenan Halilovic komt uit Bosnië, maar woont al meer dan 15 jaar in Zie rikzee. De Zierikzeeënaar zingt over de gevolgen van oorlog, over zijn geboorteland Bosnië, over de manier waarop mensen met elkaar omgaan. Rappen is zijn manier om gevoelens te uiten. Moechtar is geboren in.Azerbeidz jan en woont al meer dan tien jaar in Nederland, tegenwoordig in Zie rikzee. Moechtar heeft op het zol derkamertje van zijn ouderlijk huis een mini-studiootje inge richt. Daar maakt hij 'muziek. „Ik ben er vierentwintig uur per dag mee bezig. Ik heb een schriftje Rappers Dzenan en Moechtar en zangeres Laura wisten het publiek te verlei- naast m'n bed liggen, ik heb elke den tot een wave. Buiten zorgden danseressen van dansschool Elly Geel- dag wel een tekst klaar. Rap is een hoed voor een flashmob. foto Dirk-Jan Gjeltema deel van mijn leven." DEN OSSE - Er was een speciale kaart, er kwamen buikdanseressen en er werd gedineerd bij kaarslicht in eetcafé 't Opstapje in Den Osse. Het eetca fé gaf gehoor aan de oproep van het Wereld Natuur Fonds (WNF) om zater- dagvond een uur lang het licht uit te doen om zo aandacht te vragen voor de klimaatverandering. foto Dirk-Jan Gjeltema Kunst en Eer wordt sinds 2010 geleid door dirigente Cathy Kotoun. Als diri gent behaalde ze in 2ÖÖ5 de kampioenswimpel in de eerste divisie en in het zelfde jaar won ze tevens de prijs voor 'Beste Dirigent'. Kotoun dirigeert nog drie andere orkesten, geeft les op de Pontes, heeft haar eigen pianostudio in Zierikzee en presenteert de jaarlijkse serie 'Keet in de kerk' kinderconcerten. Onvervalste pure poprock. Zo wordt de muziek van The Chimney op de website van de band omschreven. En er wordt ste vig aan de weg getimmerd. The Chimney - gevormd door Len- nart Dorrestein (zang), Maurice Frickus (drums), Lennen Jonker (toetsen), Jos Frickus (bas) en Wil lem de-Leeuw (gitaar) speelt op onder meer Koninginnenach en het AJOC Festival (samen met Go Back To The Zoo, Di-rect e.v.a.) en is in de race voor een optreden tij dens Paaspop in Schijndel. De Schouwse band is uit honderden aanmeldingen samen met negen andere bands geselecteerd. Als The Chimney wint staat de band straks naast onder anderen Triggerfinger, Kane en Within Temptation. Stemmen kan via: http://www.nextbe- stband.nl/blog/stem-jouw-favorie- te-band-naar-paaspop-2012.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 47