Magistrale partij van Frédéric Caudron Schakers Souburg zijn in de race voor titel Tim Pleijte loopt sneller dan ooit tijdens Parelloop Groene Ster na winst op de derde plaats Kerkhove in laatste ronde kwalificaties Nancy van de Ven in de middenmoot maandag 2 april 2012 door Joop van den Oudenhoven SLUISKIL - Aan de kop van de eredi visie driebanden veranderde niets. Vier van de vijf toppers speelden gelijk. Ook koploper Frans Bevers deed dat in het treffen met DBL Holland Mineraal. De andere Zeeuwse vertegenwoordiger op het hoogste niveau, Martens Cleaning, pakte verrassend een punt tegen Snellen Recycling. De strijd tussen Frans Bevers en DBL Holland Mineraal bracht veel spanning en wedstrijden op topni veau. Vrijwel iedereen rekende zich in Sluiskil al rijk toen bij een stand van 4-2 in het voordeel van de thuisploeg Peter de Backer de leiding had tegen Murat Naci Coklu: 43-38. Dat wordt 6-2 werd er al opgewonden gefluisterd, maar het pakte anders uit. De Backer miste in een moeilijke posi tie, waarna Coklu via een serie van vier genadeloos toesloeg. De Backer was aangeslagen en zag de opponent met magistraal spel uit maken. Voor de pauze ging Jean Paul in een slechte partij onderuit. Glenn Hofman daarentegen bevestigde nog maar eens nadrukkelijk dat hij is doorgebroken. Jelle Pijl werd meteen bij de keel gegrepen en Hofman liet niet meer los. In 22 beurten was hij aan de finish. Zijn moyenne was 2.272. „Ik train heel veel en intensief', vertelde de jon ge Hagenaar. „Ik begin aan een par tij om mijn tegenstander te over vallen en zo murw te krijgen. Dat lukte vandaag goed." Na de pauze demonstreerde Frédéric Caudron wat internationa le top is. Tayfün Tasdemir, speciaal voor deze match vanuit Turkije in gevlogen, spéelde 1.941 gemiddeld maar was desalniettemin volstrekt kansloos. Caudron had aan zeven tien beurten genoeg om vijftig punten op het bord te zetten, goed voor een moyenne van 2.941. Het gehavende team van Martens Cleaning verraste Snellen Recy cling. De ploeg maakte de nummer vijf van de eredivisie, die nog volop strijdt voor een plaats bij de playoffs, een punt aftiandig. Zonder de routine van Martin Spoormans en" Henk Habraken, maar met Kay de Zwart op 'bord' twee, Jens van Dam op drie en Raymund Swertz op vier was het team ondanks de 74 jaar van kop man Raymond Ceulemans met af stand het jongste team in de eredi visie. De verrassing tekende zich voor de pauze af toen Jens van Dam met één punt verschil van Barry van Beers won: 49-50 in 37 beur ten. Swertz verloor maar de 2-2-ruststand was onverwacht en het zou nog mooier worden. Kay de Zwart zorgde na de pauze voor een regelrechte sensatie door Peter Ceulemans met 42-50 in slechts 26 beurten (moyenne 1.923) te verslaan. Raymond Ceulemans verloor, maar niemand die daar nog om treurde. Het punt was binnen. BRUNSSUM - Tim Pleijte heeft giste ren tijdens de sterk bezette Parel loop in Brunssum zijn persoonlijk record op de tien kilometer verbe terd. De atleet uit Zoutelande liep een tijd van 30 minuten en 12 se conden. Hij werd daarmee zesde Nederlander. De zege ging naar een atleet uit Kenia. Philip Yego won in 27.50. Jesper van de Wie len was de snelste Nederlander in 29.12. Vorige maand verbeterde Pleijte ook al zijn persoonlijk record op de halve marathon tijdens de Ci- ty-Pier-Cityloop. Bij de loop over vijf kilometer voor talenten tot 22 jaar was Mid delburger Neal Bouterse goed op dreef Hij werd achtste in 15.28. Tommy Staal uit Nieuw-Haamste- de had een mindere dag. Hij werd 17e in 15.56. Tim van de Broeke uit Vlissingen werd 34e in 16.30. MIDDELBURG - De schakers van Sou burg hebben in de derde klasse G van de landelijke schaakcompetitie door een 5-3-overwinning op Spij- kenisse 2 nog een goede kans op het kampioenschap. De concurren ten Dordrecht en UVS speelden onderling gelijk waardoor de Sou burgers langszij kwamen. Charlois Europoort-HWP Sas van Gent 4-6: Een goede opsteker voor de schakers van Het Witte Paard doör een van de sterkste te genstanders in de eerste klasse op een nederlaag te trakteren. Hans Groffen gaf het goede voorbeeld door snel zijn tegenstander te ver schalken. Door overwinningen van Thibaut Vandenbussche, Thi- baut Maenhout hadden de Zeeuws-Vlamingen een comforta bele voorsprong opgebouwd. Koen Leenhouts boekte vervol gens een nuttige overwinning, want Johan Goormachtigh en Si mon Provoost verloren hun partij. De puntendeling van Wouter Gryson gaf de matchwinst, waar na Helmut Cardon grootmeester Erik van den Doel op remise hield. De Wijker Toren-HWP Sas van Gent 2 5-3: De reserves van Het Witte Paard leden een pijnlijke ne derlaag en zijn nog niet zeker van lijfsbehoud in de tweede klasse. In de laatste ronde staat het degrada tieduel tegen Fisher Z op het pro gramma. Bij een gelijkspel of over- winning^ mag het tweede team van de Sassenaren het volgend sei zoen weer proberen in de tweede klasse. Rijswijk-HWP Sas van Gent 3 3,5-4,5: In de derde klasse F heeft het derde team van Het Witte Paard na een een benauwde over winning nog een kleine kans op de titel. Opvallend was dat er slechts één overwinning geboekt werd. Die kwam op naam van Ru- di van de Wynkele. De andere ze ven spelers deelden het punt met hun directe tegenstander. Goes-Krimpen a/d IJssel 4-4: Goes is één ronde voor het einde in veilige haven. Goes kwam op voorsprong door een overwinning van Rien de Böck. Deze voor sprong werd tenietgedaan door .een nederlaag van Maxim le Cler- cq. Het Goese team toonde veer kracht en kwam op een 4-3-voor- sprong door Louis Nieuwenhuijse. Joey Grochal moest de matchpun- ten veiligstellen, maar verloor waardoor een puntendeling een feit was. Stulckenjagers 2-Terneuzen 5-3: De kampioenskandidaat was een maatje te groot voor het gehaven de Terneuzen. Invaller Adri Paau- we was al snel klaar met een ne derlaag op zak en door verlies van Wilfried Vleeskens zag het er snel somber uit. Matthieu Freeke deed nog wat terug voor Terneuzen, maar een nederlaag was onafwend baar. De Pion 2-Middelburg 2,5-5,5: De Middelburgers grepen de laatste strohalm. Johan de Wolf had de bezoekers in een vooruit gespeelde partij op voorsprong gezet. Team topscorer Mathijs Janssen ontbrak, maar zijn invadler Martin de Bock bewees zijn team een prima dienst door te winnen. Toen Wout van Wijnen en Michael Wise er zelfs 4-0 van maakten was het gelopen koers. Teamcaptain Maarten Westerwee- Ie greep het beslissende halfje. De onderlinge confrontatie tussen Middelburg en Terneuzen moet in de laatste ronde uit gaan maken wie er degradeert. Terneuzen heeft genoeg aan één punt. Souburg-Spijkenisse 2 5-3: Door een krappe zege tegen Spijkenisse is Souburg nog altijd in de race om het kampioenschap in de der de klasse G. De wedstrijd was wat slordig. Koos Zomer liet de winst glippen en gezonde stellingen van Henrik Porte en Henrik Wester- weele bleven ook steken op een re mise. René Tiggelman bewees met een overwinning het team een gro te dienst. Teamleider Roeland Al ders pakte de andere zege. De rest van de partijen eindigde onbeslist. In de laatste ronde tegen Bergen op Zoom moet normaal gespro ken ruim gewonnen worden om in aanmerking te komen voor het kampioenschap aangezien UVS op papier een makkelijkere tegenstan der heeft. VLISSINGEN De zaalvoetballers van Groene Ster blijven sterk presteren in de eredi visie. De Vlissingse ploeg versloeg in sporthal Baskensburg TFC/Bunga Melati met 7-3. De doel punten werden gemaakt door Saïd Bouzambou (3x), Alfaro Pentury (2x), Hoessein Bouzambou en Yous- sef Ahrouch. Door de zege stijgt de ploeg van Mo Ahrouch naar de der de plaats. FM Sranang kan de titel in de eer ste divisie vergeten. De Goesena- ren verloren met 7-3 van FCV/Dorpscafé Willem n. Rosanno Acton (voor rust), Jonathan Con- stancia en Ali Eryürük scoorden. TESSEN DERLOO Tennisster Lesley Kerkhove heeft gisteren in Tessenderloo ten koste van de Belgische Desiree Bastianon de laatste ronde van het kwalifica tieschema bereikt. De Zierikzeese, die in de eerste ronde een bye had, won met 7-5 6-2. Zij moet vandaag nog één partij winnen om toegela ten te worden tot het hoofdschema van de challenger. Dat gaat Bernice van de Velde niet meer lukken. De speelster uit 's-Gravenpolder werd gisteren uit geschakeld. Van de Velde won zaterdag nog met 6-3 6-1 Van de Belgische Debo rah Kerfs. Een dag later was ze ech ter geenszins opgewassen tegen de Fran^aise Aliza Lim. Ze pakte maar één game: 6-1 6-0. OIRSCHOT Nancy van de Ven is gisteren bij de tweede wedstrijd voor het NK mo torcross als vijftiende geëindigd. De Vlissingse kende in Oirschot veel pech. In de eerste reeks van de 85CC lag ze op de achtste plaats, waarna ze over de kop sloeg. Van de Ven finishte als 24e. In de twee de manche had ze de leiding, maar door een aanrijding viel ze terug en werd ze zevende. Het leverde haar een vijftiende plek in het dag klassement op. Frédéric Caudron

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 39