DubbeOsSag voor broers Schrier Eerste nederlaag voor Boute 38! sport BV Souburg overklast Scheldesport in derby Olympus komt net tekort in nacompetitie Delta Sport kan karwei niet afmaken MMS Zeges in Oosterscheldeloop maandag 2 april 2012 door Lisa Kuiper en Melanie Dolfing VLISSINGEN - De basketbalsters van BC Vlissingen moesten in de hoofdklasse een kleine thuisneder laag incasseren, maar behielden desondanks de derde plaats. In de vrouwen overgangsklasse won BV Souburg met 25-69 van het zwak ke Scheldesport en eindigt daar door eveneens op een derde plaats. In de mannen overgangs klasse klom BC Vlissingen 2 in hun laatste wedstrijd naar de vier de plaats dankzij een ruime 82-57-zege op Pendragon 2. Vrouwen. BC Vlissingen - Den Dungk 48-54: De Vlissingse vrou wen moesten het zonder de zieke Nanon Doeland doen. Aanvallend draaide het daardoor niet lekker, maar dankzij goed verdedigen kon BC Vlissingen toch gaan rusten met een 24-22-voorsprong. In het derde kwart scoorde de thuisploeg slechts zes punten, waardoor Den Dungk uitliep naar 30-40. Door scores van Sheri Bos kwam BC Vlissingen nog terug tot 44-47, maar in de slotminuten trok Den Dungk aan het langste eind: 48-54- Scores: Sheri Bos 27, Melanie Dolfing 6, Shanice de Graaf 6, Yoanna Hristova 5, Linda de Paauw 2 en Dorien de Wit te 2. Scheldesport - BV Souburg 25-69: In Terneuzen kon de thuis ploeg weinig tegenstand bieden, waardoor BV Souburg na het eer ste kwart met 0-9 leidde. In het tweede kwart vergrootte de ploeg van coach Hans van der Linde de voorsprong naar 10-35. Ook na de pauze veranderde het eenzijdige spelbeeld weinig. BV Souburg com bineerde er vrolijk op los, waar Scheldesport slechts enkele scores tegenover stelde. Via 13-53 werd de eindstand 25-69. Scores: Gitta Zijlma 14, Ilse Rijn berg 12, Jessica Verhage 12, Melanie Lindenberg 10, Nicoline Craste 7, Linda de Meij 6, Jacqueline Franke 6 en Immie Pattikawa 2. Mannen. BC Vlissingen 2 - Pen dragon 2 82-57: BC Vlissingen 2 schoot uit de startblokken en bin nen vijf minuten stond er al 16-3 op het bord. De Tilburgse studenten toonden veerkracht en kwamen terug tot 28-26. BC Vlissingen zette op nieuw aan en liep uit naar een 49-33-ruststand. In het derde kwart werd de voorsprong uitge bouwd naar 69-47. In een romme lig laatste kwart verzuimde BC Vlissingen het verschil nog verder op te laten lopen: 82-57. Scores: Dylan Hofmann 15, Mikè de Kraker 13, Anton Versteeg J2, Benja min Risakotta 11, Rajan Dielbandhoes- ing 10, Raylin Jimenez 6, Robin de Jon ge 5, Angelo Roelands 4, Ronny de Troije 4 en Rajinder Poetai 2. door Wim Kakebeeke VLISSINGEN - Omdat de landelijke regioklasse op de schop gaat, zijn er extra tickets te verdienen voor promotie. Ook de handbalsters van Olympus mochten zich ver heugen op een plekje in de eerste klasse. Dan moest er wel gewon nen van Octopus, maar zover kwam het niet. Olympus ging met 16-17 onderuit. Er waren wel felici taties voor de fraaie vertoning, maar de champagne was voor de studentenclub uit Eindhoven. De beslissing viel pas in de slotmi- door Wim Kakebeeke ZIERIKZEE - De handballers van Delta Sport slagen er niet in de laatste competitiewedstrijd te win nen. De ploeg uit Zierikzee moet op eigen bodem het vierde team van Hercules voorrang verlenen (24-29) en loopt de ongedeelde derde plaats op de ranglijst mis. Delta Sport was gisteren onherken baar in vergelijking met de voor gaande duels. Dankzij een fraaie se rie overwinningen rukten de Zie- rikzeese handballers op in de regio divisie. Op de slotdag konden ze het kar wei echter niet afmaken. Trainer Rob de Vos zat zich giste ren regelmatig te verbijten op de bank. Maar ook met de nodige tac tische ingrepen kon hij de partij niet te redden. „Ik denk dat we ze ker 75% van de duels niet zijn aan gegaan. Er werd onderling te veel gekeken naar elkaar." „Toch hebben we een mooie pres tatie neergezet", keek De Vos te rug. „In eerste instantie hebben we te weinig lef getoond na de voorbereiding. Maar dat is in het tweede gedeelte van de competitie ondanks alle spelersperikelen goed hersteld." Scores Delta Sport: Guido de Graaf 5, Guust Sluijs en Kenneth Mellaart 4, Tijs de Vos 3, Thijs de Vos 2, Tim Vleeshou wer, Jimmy Niemans, Koen de Bruin 1. door Sjaak Sinke nuut. Trainer Ron de Waal moest na afloop even flink slikken. „Dit is even zuur want je zat er dicht bij. Maar aangeslagen zijn we niet. Want de manier waarop, daar ben ik trots op." In mei is pas definitief duidelijk of er nog meer ploegen mogen promoveren. „Als dat zo is pakken we het met beide handen aan", liet de Vlissingse keuzeheer weten. „Na vandaag slaan we ze ker geen modderfiguur. Die stap, durf ik best wel aan." Scores: Ayla Engels 5, Martje Huiben 4, Nona Wielemaker, Anja Minnaard en Lilian Belfroid 2, Wendy Meerman. GOES - De broers Schrier zorgden bij de zesde editie van de Ooster scheldeloop voor een opmerkelijke uitslag. Michel won de wedstrijd over twintig kilometer en David was de snelste bij de loop over tien kilometer. Anjolie Engels verpulver de bij de vrouwen het parkoere- cord twintig kilometer met bijna dertien minuten. Voordat starter Jan Fraanje de ruim 300 deelnemers op pad stuur de, had Michel Schrier, die in voor bereiding is op de marathon van Rotterdam, al veertien kilometer 'ingelopen'. „Ik kon meteen mijn beoogde marathontempo vasthou den", vertelde hij later. In de eerste kilometers op het kou de winderige parkoers konden de Dynamica-atleten Erwin Harmes, Martijn de Kok, Sjaak Brouwer en David Schrier nog aansluiten bij Michel Schrier. Maar na het 'afslag- punt' van de tien kilometerlopers kon alleen Harmes nog zicht hou den op Michel Schrier. Uiteindelijk finishte de Vlissinger in een tijd van 1.09.34 uur. Dat was een halve minuut boven het parkoersrecord van Wim Padmos die in 2008 1.09.01 op de klok zette „Ik was weggegaan op een tijd van onder de 1.10 minuten", stelde een tevre den Schrier. Harmes lukte het met 1.09.54 om nog redelijk dichtbij te komen. „Het was een prima voor bereiding op de marathon van Zeeuws-Vlaanderen", zei Harmes. Zeeuws crosskampioen Martijn de Kok maakte het erepodium bij de mannen vol. Hij realiseerde een tijd van 1.12.18. Na Nap Hage (Poortvliet) en Peter van Lim- bergen (AV'56) finishte Anjolie En gels. Ze verbeterde het parkoersre cord van Leonie Ton en bracht het op 1.16.21. „Ik heb veel steun gehad aan Peter van Limbergen, die me prima uit de wind heeft gehou den", zei Engels. De voormalig recordhoudster van de Oosterscheldeloop, Leonie Ton, liep samen met Anita Joziasse naar de derde plaats in een tijd maar net een minuut boven haar snelste tijd. Het mag opmerkelijk heten, omdat Ton al enkele maanden zwanger is. „Iedereen waarschuwt me voorzichtig te zijn. Ik luister ge woon goed naar mijn lichaam", liet ze weten. David Schrier boekte zijn eerste overwinning en deed dat bij de loop over tien kilometer. Hij no teerde een tijd van 36.05 minuten en liet Sjaak Brouwer en Ruud Woord achter zich. „Ik heb ooit als pupil wel eens een 1000 meter ge wonnen maar daarna ben ik gaan voetballen", liet David weten die pas een jaar serieus aan atletiek doet. Hij heeft niet; de gedachte ooit zijn broer Michel nog een keer te verslaan: „Hij heeft meer talent." Opmerkelijk was de prestatie van junior Franklin van Anrooy (AV'56), die de tien kilometer liep in een tijd van 40.44. Dat was goed voor de veertiende plaats overall. Zusje Shirin won bij de meisjes over drie kilometer. De favorieten nestelen zich aan kop bij de Oosterscheldeloop. Martijn de Kok, Michel Schrier, Tjitte van den Buijs, David Schrier, Alwin Ver meulen en Erwin Harmes. foto Willem Mieras MIDDELBURG - De tafeltennissers van Arnemuiden behaalden in de tweede divisie een gelijkspel. Te gen het Wateringse Salamanders werd het 5-5. Frank Boute verloor voor het eerst dit seizoen een wed strijd. Boute versloeg in zijn eerste wed strijd oud-eredivisiespeler Siem van der Valk en ook Dennis van Maren werd aan de zegekar gebon den. De jonge Tim Knops speelde tegen Boute een sublieme wed strijd en bracht hem in vijf games zijn eerst nederlaag toe. Jan Henk Bomhof versloeg Knops wel en in vijf games moest ook Van Maren er aan geloven. Van der Valk bleek te sterk. Riny Kasse kwam tegen Knops en Van Maren tot een vijfde game, maar kon geen enkele wedstrijd in een over winning omzetten. Ondanks het gelijkspel gaat Arnemuiden soeve rein aan kop in de tweede divisie. In dezelfde poule leden de man nen van SAR/Neckermann.com een kleine nederlaag (6-4) tegen het lastige Smash Monster. Simo- ne de Klerk versloeg Sander van Kuijvenhoven en met 12-10 in de vijfde game Dicky Voois. Dennis Verdunnen versloeg deze spelers ook, maar Wim Gentenaar bleek een niet te nemen horde. Johan 't Hooft speelde niet onverdienste lijk. Hij kon echter niet tot een winstpartij komen. In de derde divisie speelde TTC Middelburg gelijk tegen Westa 3. In Wessem kenden de Walchena- ren een vliegende start met een 1-5 voorsprong. Michel Sperling en Emiel de Rijke kenden een goede dag met ieder twee overwinnin gen en samen zorgden ze ook voor winst in het dubbelspel. Kop man Soren de Witte moest na zijn eerste wedstrijd, waarin hij onder uitging tegen de jonge Erik Agamyan, opgeven met een rug blessure. De jongens van TTC Middelburg verloren met 6-4 van het Bossche Never Despair. Miquel de Witte klopte Renske de Wijs en Luuk Mulders. Mathijs Claus en Jordin Heijens versloegen De Wijs. De Middelburgers stevenen af op een derde plaats in het landelijk A. In dezelfde klasse verloor Scaldina met 9-1 van koploper Tafeltennis Nijmegen. Dirk Geuze redde de eer met een overwinning op Lisan- ne de Groot. In de hoofdklasse stelde TTC Mid delburg de playoffs veilig met een gelijkspel tegen koploper Hot- ak'68. Kim 't Hooft versloeg Roald Vos en Jeroen Louws en Kristian Davidse wonnen samen het dub belspel. In dezelfde poule deed Smash 76 goede zaken in de strijd om lijfsbe houd. Met 7-3 werd Deurne opzij gezet. In Sint Annaland was Anné van Dijke goed op dreef met drie overwinningen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 38