361 sport Tjoba blijft op titelkoers Uitstel bij TOP geen afstel De Schelde gaat voor kampioenschap 1 1 ik. Slagroomsoesjes voor vrouwen VVS - maandag 2 april 2012 door JaapJan RStsema GOES - Een betere start van deel twee van de veldcompetitie kon den de hoogst acterende Zeeuwse korfballers niet maken. Eersteklas sers Tjoba en Fortis pakten de vol le buit. Daarmee slaat Tjoba een kloof van vijf punten met num mer twee Fortis. Een klas lager won Ondo de derby van Stormvogels en trok Swift de winnende lijn van de zaal door. PSV-Tjoba 17-18: Winnen van naaste belager PSV was door de fik se bries over het veld geen sinecu re. Tjoba had de meeste moeite met de omschakeling van ideale zaalcondities naar een kille gevoel stemperatuur. De Bevelanders incasseerden te veel tegentreffers en moesten bij 7-3 vol in de achtervolging. Na rust (10-9) nam Tjoba de regie over en bleef steeds aan de goede kant van de score. Met een voorsprong van vijf punten moet het wel heel gek gaan wil Tjoba de titel nog ontlo pen. Scores Tjoba: Dirk-Jan Westmaas 6, Niels Westmaas 3, Dennis Broerse, Ma- non Braam en Maaike Plas 2, Patrick de Bruine, Remco de Dreu en Anouk Braam 1. Wion-Fortis 10-12: Ook in Rotter dam was het bepaald niet wind stil. De 6-4-achterstand bij rust ver wonderde coach Leonard Debbaut dan ook niet: „WION viel veel energieker aan en troefde ons af." Na rust speelde Fortis veel dynamischer, waardoor het al snel de overhand kreeg. De twee gemiste strafworpen kon het zich permitteren. De winst kwam niet meer in gevaar. Scores Fortis: Joyce Schoonaard en Es ther Kasse 3, Niels Bebelaar 2, Remco Crucq, Demi Mondeel, Rens van den Driest en Jessica de Boer 1 Swift-ACKC 14-5: In een verzwakt ACKC kreeg Swift een welkom op- warmrondje voor het echte werk (tegen KCR) in de latere titelstrijd. „Een makkie", aldus coach Dennis Plantinga. Verdedigend gaf de Mid delburgse titelkandidaat weinig tot niets weg, aanvallend schortte het nog wel aan scherpte. Scores Swift: Naomi Zuidweg 6, Ri chard Geldof 3, Vera Kuiper en Kristian Huisman 2, Joren Gillissen 1. Stormvogels-Ondo 8-10: Qua bal tempo dicteerde Ondo vanaf de openingsfase. Op 2-6 leek het een walkover te worden, maar Storm vogels toonde karakter en bleef aan het elastiek hangen. Op drie- door Sven Bakker BURGH-HAAMSTEDE - Het tennis- team van De Schelde gaat ook dit jaar weer op jacht naar het kam pioenschap in de hoofdklasse van de districtscompetitie. De start in Burgh-Haamstede maakte in ieder geval duidelijk dat de Vlissingers het te kloppen team zijn. De Schel de won met 5-1 van het team van Westerschouwen. Het op papier mooiste affiche van afgelopen zaterdag was de enkel spelpartij tussen de 35-jarige Jur- jen Mooibroek en de 29-jarige Joh nny Quaak, beiden nog altijd beho rend tot de beste tennissers van Zeeland. Het affiche werd echter niet helemaal waargemaakt. Bij een 3-1-voorsprong van Mooi broek in 'de eerste set zette Quaalc aan voor een aanvallende fore hand waarna de pijn in zijn kuit schoot. Een blessure die hij enkele dagen eerder had opgelopen tij dens het voetballen. Quaak moest daardoor ook zijn dubbelpartij op geven. Daarnaast won namens De Schelde Sven Bakker met 6-0 6-0 van Chris Schoneman en Ferry Sonnemans met 6-1 6-2 van Ro bert Kort. Ook het dubbelspel van Sonnemans en Michel Kokelaar te gen Schoneman en Kort werd een voudig gewonnen. Alleen Ruben Hendrikse stond een punt af van wege een 0-6 2-6-nederlaag tegen Michel de Vlieger. De tennissers van MLTC uit Mid- kwart wedstrijd rook de thuis ploeg op 6-7 bloed, maar juist toen forceerde Ondo met drie strafwor pen op rij Opnieuw een gaatje. Dit deed Stormvogels de das om. Scores Stormvogels: Kris Gabriëlse 3, Elmar Gabriëlse 2, Niek Peene, Loura Kleinepier en Arjen Schoe 1 Scores Ondo: Robbie Mesu 4, Ronald Wisse, Joris Hoogwerf en Jeroen Mesu 2. Togo-Good Luck 7-9: Dat ook in Goes de wind korfballen bemoei lijkte illustreerde de doelpuntloze tweede helft van Togo. Zelfs de opgelegde strafworp was aan de Goesenaren niet besteed. Een zwalkend Togo kon het tij niet keren. Scores Togo: Niek Meerman 3, Jan- Kees Goossens 2, Marcel Viergever en Marianne van Delsen 1, VlOS-Seolto 8-10: Lengteover- wicht van VIOS legde één Vlis- sings vak aan banden. Het duurde tot na rust (4-2) voordat de rake schoten van Timme Provoost Seol- to uitzicht op de winst gaven. Met meer snelheid speelden de bezoe kers VIOS uit elkaar en beslisten de wedstrijd in Zeeuws voordeel. Scores Seolto: Timme Provoost 5, Den nis Goedegebuur en Tom Harthoorn 2, Ralf Dourlein 1. delburg begonnen de districtscom petitie een stuk minder goed. Uit in Clinge werd er door hen met 5-1 verloren van Game'78. Alleen Dmitri van Hoof was met 6-2 6-3 te sterk voor Kirsten Deij; alle ove rige partijen gingen verloren. Roe lof van Gilst verloor met 2-6 3-6 van Tom Huis, Arjan Jonkman moest zich gewonnen geven tegen Gilles Deryckere (4-6 6-3 1-6) en Michael Joosse stond tegen Niek de Koster een set voor, maar moest uiteindelijk opgeven. In het dubbel verloor het koppel Van Hoof/Jonkman met 5-7 4-6 van Huis/Richard de Witte en Van Gilst/Coen de Water werd met 0-6 3-6 geklopt door Deryckere/De Koster. Overgangsklasser TOP begint met een ruime zege op De Meeuwen (20-9) aan de tweede helft van de veldcompetitie. Voor de korfbalploeg uit Arne- muiden is daarmee het degrada tiegevaar al meteen voor een groot deel geweken. door Roeland van Vliet ARNEMUIDEN - Leon van Belzen had halverwege de tweede helft een dot van een scoringskans, maar beheerste zich en speelde de bal af Vijftien seconden later had hij zich weer knap vrijgespeeld, kreeg hij ook de bal, maar liet hij opnieuw de mogelijkheid op een doelpunt aan zich voorbij gaan. Waarom? Omdat hij erop rekende dat iemand in zijn vak in die lang durende aanval een nóg betere kans zou krijgen. „We hadden van de eerste tot de laatste minuut de discipline te wachten tot iedereen in het vak goed stond", zei trainer Peter Crucq. Het gevolg was dat er nau welijks overhaast geschoten werd en dat de bal in hoog tempo werd rond gespeeld, totdat iemand een echt niet meer te negeren scorings- mogelijkheid kreeg. Zo ging het in de eerste helft, waarin TOP tien keer scoorde, en in de tweede helft, waarin de ploeg erin slaagde de productie precies te verdubbelen. En aan het einde van die lange aan val waarin Leon van Belzen zo be heerst was, scoorde Petra de Rid der uit een doorloopbal. Uitstel is bij TOP zeker geen afstel. Vooraf was de Amemuidse forma tie - of in elk geval het trainersduo - een tiklcie bevreesd geweest voor De Meeuwen, dat laatste stond met twee punten. Crucq: „Die ploeg is in de zaal gedegradeerd uit de over gangsklasse. Wij dachten dat De Meeuwen hierheen zou komen met een dat-gaat-ons-niet-ook-op- het-veld-gebeuren-mentaliteit. En dat het hard waaide, was ook niet in ons voordeel. Het is dan nog las tiger om een gat te slaan." Maar die angst voor de hekkenslui ter uit Putten was niet nodig, zo bleek. TOP was vele malen beter, scherper en doeltreffender. In de eerste tien minuteif had De Meeu wen nog prima tegenaanvallen, maar werd uit diverse doorloopbal- len niet gescoord. In het restant van de wedstrijd was het eenrich tingsverkeer. Dat TOP aldoor lang kon aanval len, had de ploeg te danken aan de sterke rebounders. In het ene vak stond de immer betrouwbare Peter van Belzen, die bijna alle ballen on der de paal afving en ze vervolgens weer zakelijk distribueerde. In het andere vak wisselden de broers Comé en Remco Bezemer elkaar af onder de korf De jongste van de twee, Remco, is in het team geko men voor Jordi Meulmeester. Die werd weliswaar gezien als één van de beste verdedigers van TOP, maar -miste wat dreiging in de aan val. Remco Bezemer, die slechts één keer eerder een basisplaats had, liet zaterdag zien wel een man netje bezig te kunnen houden. Hij scoorde ook meteen drie keer. Scores TOP: Jeanine Marijs en Anita de Ridder 4, Leon van Belzen, Remco Beze mer en Petra de Ridder 3, Corné Beze mer 2 en Nelleke van Belzen 1. door Peter van Kouteren MIDDELBURG - De volleybalsters van WS'92 zorgden voor een stunt door titelkandidaat nummer één te verslaan. De Vlissingse vrou- wenploeg stuurde WHV met een 3-1 nederlaag naar huis. De coach van het op het vinkentouw zitten de Sliedrecht Sport 3 had WS'92 soesjes beloofd als een setje werd gepakt. „Dat wordt nu minstens een slagroomtaart", smste het Vlis singse kamp na de zege. WS'92-WHV 3-1 (25-23, 25-16, 18-25, 25-21): De thuisploeg had nog een rekening te vereffenen van de heenwedstrijd, omdat WHV een erg onsportieve indruk had achtergelaten. Beide teams hadden de punten hard nodig. WS'92 om zich in veiligheid te spelen, de koploper om de nipte voorsprong op Sliedrecht Sport te handhaven. Maaike Besselink ser veerde naar een 6-o-voorsprong en zette daarmee de toon. VVS'92 speelde gedreven, beschikte over een prima service en verdedigde ij- zersterk. Na de tweede Vlissingse setwinst speelden de bezoekers vooral tegen zichzelf. WS'92 pak te na verlies in het derde bedrijf de goede draad terug op en wikkel de overtuigend spelend af, naar een overwinning, waar niets op af te dingen viel. WS'92-Zuvo 1-3 (25-20, 18-25, 18-25, 18-25): De mannen van WS'92 kunnen zich opmaken voor het spelen van promo- tie-/degradatiewedstrijden. De Vlissingers verzuimden in de regio divisie thuis tegen Zuvo de laatste strohalm op rechtstreekse handha ving te pakken. WS'92 verloor met 1-3. WS'92 speelde erg wisselvallig en moest toestaan dat de bezoekers na verlies in de eerste set in het res tant van de wedstrijd een steeds vroeg opgelopen achterstand in winst omzetten. Aan het net be schikten de Vlissingers in de begin fase over meer kwaliteit. Na winst in de eerste set volgde tot drie keer toe een zelfde scenario. WS'92 be gon sterk, bouwde in een vroeg stadium een voorsprong op, maar viel steeds sterk terug. Het verval leidde drie keer op rij tot winst voor de bezoekers. Mytilus-Foranto 4-0 (25-11, 25-14, 25-12, 25-11): Met nog enkele duels voor de boeg staat Mytilus er floris sant voor in de strijd om de twee de plaats, die recht geeft op het spelen van promo- tie-/degradatiewedstrijden. De Goese équipe overklaste Foranto op alle fronten. Spelverdeler Ruurd Wagenaar en Sander Sijp vertolkten een absolu te hoofdrol. De bezoekers figureer den gedurende 56 minuten, waar na de kleedkamer kon worden op gezocht. Mytilus speelde in een hoog tempo, was in aanvallend op zicht oppermachtig en raapte in dien nodig in het achterveld veel ballen op. Een speelster van WS'92 slaat de bal langs het blok. foto lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 36