VCK verovert koppositie 32|Sj Axel grijpt de titel Dringen achter kampioen Terneuzense Boys Jong Ambon na rust op stoom tegen Oostburg maandag 2 april 2012 yiPl OUDENBOSCH - Het feestje aan de middenlijn was kenmerkend voor de teamgeest, die als een rode draad door het succes van Axel loopt. Basisspelers, wisselspelers en bankzitters stortten zich na het laatste fluitsignaal in Oudenbosch op elkaar om het kampioenschap van de derde klasse A te vieren. door Jos van Belzen MIDDELBURG - In de vierde klasse A van het zondagvoetbal haakte Biervliet door een 1-1-gelijkspel te gen IJzendijke definitief af in de ti telstrijd. Deze gaat nu volledig tus sen Jong Ambon (5-1-overwinning op Oostburg) en Hontenisse (5-0 tegen Breskens). Beide titelkandi daten hebben overigens nog een duel tegen Biervliet op het pro gramma staan en treffen elkaar in de laatste speelronde. Jong Ambon-Oostburg 5-1: Na de vroege openingstreffer van Rob bie van Iwaarden (1-0), bleef Jong Ambon tevergeefs zoeken naar een bres in de verdedigingslinie van Oostburg. Pas halverwege de tweede helft brak Alfaro Pentury de ban door de 2-0 aan te tekenen. Jarreau Manuhuwa en Martin Wai- sapy schoten de stand naar 4-0, waarna Arjen Versluijs wat terug deed: 4-1. Het slotakkoord was voor Tjaka Pentury. Patrijzen-Zeeland Sport 4-0: Een vooral in de eerste helft scherp Pa trijzen kwam al na drie minuten op voorsprong door Erik Jansen: 1-0. De ploeg gaf achterin niets weg, maar sloeg voor de rust zelf nog wel tweemaal toe via Zjelko Martinovic en Edwin Capello. Pas een kwartier voor het einde kwam Axel versloeg Victoria'03 met klin kende cijfers (0-4) en raakte op drie wedstrijden van het competi- tieslot buiten schot van de concur rentie. Victoria'03-Axel 0-4 (0-1). 33. Kenny Raaymakers 0-1, 70. Kenny Raaymakers 0-2, 88. Maik de Wolf 0-3, 90. Niek de Meijer 0-4. Patrijzen nogmaals tot scoren: in valler Boban Martinovic bepaalde met zijn eerste balcontact de eind stand-op 4-0. Hontenisse-Breskens 5-0 (3-0). Tom Rijk 1-0, Kris van Meele 2-0 en 3-0, Ti- tiano Staes 4-0 (strafschop), Dylan Fe- nijn 5-0 (eigen doelpunt). Biervliet-IJzendijke 1-1 (0-1). Kevin Burky 0-1Tim Bogaart 1-1 Hulsterloo-Clinge 0-5 (0-3). Davy van Puijvelde 0-1, Percy Verlinden 0-2, Thijs van Petegem 0-3, Chris Seghers 0-4 en 0-5. Corn Boys-Steen 1-4 (0-1). Sander van Remortele 0-1, Rocco Vermeersen 1 -1Randy Houwer 1 -2, Arno Thuij 1 -3, Sander van Remortele 1-4. Vierde klasse B. HSC'28-Walcheren 4-1: De beste kansen in de beginfase waren voor de Vlissingers, maar na een kwar tier profiteerde Tobie Hopmans .aan de andere kant uit een vrije trap van een niet helemaal goed opgestelde muur: 1-0. Vanaf de 70e minuut liep HSC'28 in rap tempo uit naar 4-0 door Pascal Mies (2x) en Jorn Govers. Kort voor tijd pas seerde Jurriën de Groen zijn eigen doelman en gaf hiermee de uitslag een voor Walcheren wat draaglij ker aanzien: 4-1. DSE-Luctor'88 0-3 (0-1). Arno de Jon ge 0-1, Bernard Prevost 0-2, Jeroen Kedde 0-3. door Klaas Verspoor MIDDELBURG - Achter kampioen Terneuzense Boys wordt het drin gen geblazen in de tweede klasse E van het zaterdagvoetbal. De Zeeuwse teams Duiveland, Arne- muiden en Bruse Boys dingen nog mee naar de tweede plaats of een plek in de nacompetitie. Arnemui- den verloor in de visserderby met 2-1 van Bruse Boys. Dauwendaele ging op eigen veld met 3-1 onder uit tegen Yerseke. Zwaluwe-Serooskerke 1-1: De Walcherse formatie verspeelde de overwinning in blessuretijd. Na een kwartier spelen sneed Alex Jobse van links naar binnen en schoot via de binnenkant van de paal zijn ploeg naar de 0-1. Seroos- kerke kreeg via Marlo Janisse (schot over) en Jeroen Geerse (schot naast) daarna kansen om de score uit te breiden. In de slotfa se ging het alsnog fout voor de be zoekers. Na een verre ingooi en doorkoppen kreeg Renco Francke de bal op een arm. Vanaf de straf schopstip bezorgde Maurice Spon gers Serooskerke een kater. Dauwendaele - Yerseke 1-3: „Yer seke heeft loon naar werken gekre gen", concludeerde Dauwendae- le-trainer Marcel Lourens. Zijn ploeg startte aardig aan het duel en kwam via Maarten van Vooren op 1-0. Lars Beenakker schoot Yer seke daarna langszij en door een kopbal in eigen doel van Jaap de Kroo, na een vrije trap van Yerse- ke-speler Elco de Schipper, stond het 1-2 bij rust. In de tweede helft' kon Dauwendaele het spel niet meer maken. Via Peter van Gorsel en Bram de Jong kreeg het nog wel twee kansen op de 2-2, maar uit een vrije trap schoot Elco de Schipper Yerseke naar de bevrij dende 1-3. Bruse Boys - Arnemuiden 2-1: De eerste grote kans was voor Bru- se Boys, maar George Geluk schoot op de lat. In de 21e minuut profiteerde Thijs Roovers van ma tig verdedigen aan Bruse zijde: 0-1. Bruse Boys ging niet bij de pakken neerzitten en in de 36e minuut kopte Johan Vroegindeweij uit een corner van Thomas Groeneveld de 1-1 achter Arnemuiden-keeper Bennie de Looff. In de 78e minuut kreeg Gerard Vogel een vrije trap. Hij ging zelf achter de bal staan en schoot zijn ploeg naar 2-1. Na een handsbal van Werner van Belzen kreeg 'Bru' daarna een strafschop. De Looff stopte Vogels zwak geno men penalty. Internos - Duiveland 1-2: Tim Brands zette de thuisploeg nog wel op een i-o-voorsprong, maar via Barry Steenpoorte kwamen de Oosterlanders langszij. Steenpoor te schoot eerst op de paal, maar in de rebound werkte hij de bal als nog over de doellijn. Voor rust kon Internos-speler Ferdi van Ape- ren, na een forse charge op Marcel de Bruine, met rood naar de kant. De na rust ingevallen Wesley Goud zorgde in een verder romme lige tweede helft met een geweldi ge knal voor de tweede goal van Duiveland. Nieuwdorp - Dinteloord 2-3: Nieuwdorp had in een enerveren de wedstrijd meer verdiend. Na vier minuten keek de ploeg al te gen een 0-2-achterstand op. De eerste Dinteloordse aanval leverde een treffer op van Iwan Hoefna gels en een minuut later zorgde Jac- co de Gast er voor dat Nieuwdorp voor de derde keer in vijf minuten de aftrap kon nemen. Nieuwdorp rechtte daarna de rug. In de zeven tiende minuut profiteerde Niels Mulder van het feit dat Dinte- loord-doelman Ivo Boluijt last had van een blessure. Mulder zorgde voor de 1-2. Op het halfuur schoof Frank Oostdijk de bal langs inval ler-doelman Perry Broos en stond Arnemuiden-doelman Bennie de Looff Nieuwdorp op 2-2. Daarna golfde het spel op en neer. De uitstekend leidende scheidsrechter Daems no teerde dat in de 80e minuut Jacco de Gast de winnende treffer maak te. Klundert - SSV'65 4-4: Michel de Groote kopte SSV'65 al na vier mi nuten naar 0-1, maar de gehaven de thuisploeg kwam via Leon Hol lemans langszij. Na een fout van door Robin Hamelink MIDDELBURG - In de strijd om het kampioenschap heeft VCK de top per bij Heinkenszand met 4-2 ge wonnen. Naaste belager Oostkapel- le speelde met 1-1-gelijk bij Dom burg en staat nu derde. Nummér vier De Meeuwen won thuis met 2-1 van Bevelanders. Nummer laatst Hoedekenskerke ging met 2-5 onderuit tegen Noormannen. Veere tegen AZW eindigde in 2-2. Nieuwland boekte bij Arendskerke een 0-1-overwinning. Heinkenszand-VCK 2-4: De ploeg uit Koudekerke troefde de koploper op alle fronten af De thuisploeg had met Stefan van Be- veren een doelman in bloedvorm. Hij stopte na tien minuten een strafschop van Danny Joosse en hield onmogelijke ballen uit zijn doel. Merijn Dek opende dan wel de score voor VCK: 0-1. Niet veel later prikte Rens Baas de gelijkma ker in het doel. Dek kon na de thee heel simpel zijn tweede van de middag binnentikken. Bouwen Legemate mocht een vrije trap ne men en deze werd door niemand meer aangeraakt en vloog achter Van Beveren. VCK kreeg kans op kans, maar alleen Erik Goudt kon het net nog laten bollen. Mark Doene knalde vanaf 35 meter de 2-4-eindstand op de borden. Domburg-Oostlcapelle 1-1: Beide teams creëerden weinig kansen. Na een goede aanval kwam Oost- kapelle op voorsprong door een treffer van Arjen Pattenier. Een vrije trap van Chiel Maranus plof te in het doel van Oostkapelle: 1-1. Domburg rook dat er meer in zat. Sander Willemse mocht in de bles suretijd alleen op de keeper af, maar miste. De Meeuwen-Bevelanders 2-1: Na een kwartier voetballen kwam de thuisploeg op voorsprong. Of de inzet van Kevin Janse de doel lijn passeerde was de grote vraag. Het net bewoog dus de scheids rechter keurde een doelpunt toe: 1-0. Het veldspel was van beide ploegen matig, maar Meeu wen-verdediger Willem-Jan Roel- se liet de 2-0 op het scorebord ver schijnen. Mark van de Moere ver kleinde het verschil tot 2-1, maar daar bleef het bij. Hoedekenskerke-De Noorman nen 2-5: Een sterk Noormannen speelde een goede wedstrijd en kwam via een vrije trap van Niels Dominicus op 0-1. Mark Minder- houd kopte zijn ploeg naar een 0-2-voorsprong. Hoedekenskerke ging beter spelen en uit een scrim mage prikte Anne van der Veer de 1-2 in het doel. P.on de Nooijer bracht het verschil weer op twee en Erwin Pouwelse zelfs op drie: 1-4. fjils Bitter mikte de 2-4 in het doel en Niek Minderhoud bepaal de de eindstand op 2-5. Veere-AZW 2-2: Veere speelde een goede eerste helft en AZW een goede tweede helft. Na vier minuten was het al 1-0. Mark de Theije schoot de bal snoeihard in het doel. Vlak voor rust maakte een speler van de bezoekers hands en Rene-Michel Gerritsen benutte de toegekende strafschop. In de tweede helft speelde AZW veel beter en Bert Apperlo verkleinde eerst de achterstand voordat hij de 2-2-eindstand binnenkopte. Arendskerke-Nieuwland 0-1: De bezoekers waren veel feller en kre gen ook de beste mogelijkheden in de matige wedstrijd. Op slag van rust kon Jacky Goudswaard de score openen voor Nieuwland. Na de pauze ging de thuisploeg beter voetballen en Nieuwland loerde 3 3 op de counter. - VCK-aanvaller Erik Goudt waagt een schot op het doel van Heinkenszand. Jeroen Verdonk (4) probeert het te blokken. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 32