sport 131 RCS rekent af met Uno Animo: 3-0 MZVC neemt na rust (inspiratieloos Goes afstand van Lebo verliest van PSV Sportvereniging WIK'57 Voetbaltrainer uit Kerkwerve is op zoek naar: voor de A-jeugd Voor meer informatie kijk op onze website: www.svwik57.nl 'Als je kijkt naar de kwaliteit van onze selectie moét je gewoon winnen van ploegen zoals Achilles Veen, LRC of Nieuw Lekkerland. Achterafis het onbegrijpelijk dat je voor de winterstop van een aantal van die teams hebt verloren' Kloetinge-aanvaller lngmar Quist maandag 2 april 2012 jBgaBEgaa^Beejr itJLt/uü [fir.ijiniiijuiimiLTJ^^t w iijiwifmTOtfaic^^ door Maurice Steketee OOST-SOUBURG - Nee, helemaal ge rust op een goede afloop is Dennis de Nooijer nog niet. De trainer van RCS zag zijn ploeg gistermid dag met 3-0 afrekenen met Uno Animo, dat al tien wedstrijden op rij niet had verloren en tot giste ren aan kop ging in de strijd om de derde periodetitel. Maar door dat de onderste ploegen ook pun ten sprokkelden, is er nog geen on overbrugbare kloof ontstaan tus sen RCS en de degradatiezone. „Het is een hele gekke competi tie", liet De Nooijer na de afgete kende zege weten. „De spannend ste weken moeten nog komen. Als we op tweede paasdag bij EBOH winnen, zijn we wel een heel eind veilig." Voor RCS valt er in de resterende wedstrijden weinig meer te halen, maar nog wel te verliezen. De Sou burgers staan zesde maar het gat met de nummer vijf is zes punten. Het gat met nummer elf Haarsteeg bedraagt eveneens zes punten. Er zijn nog vijf wedstrijden te spelen voor de ploeg van De Nooijer. Gistermiddag liet RCS zien dat het gewoon thuishoort in de tweede klasse van het zondagvoetbal. De Souburgers waren in de eerste helft de betere ploeg en kwamen uit een vrije trap van Len Evers- dijk op voorsprong. „We hadden eigenlijk een penalty moeten krij gen, maar gelukkig ging de vrije trap erin." Na rust verdubbelde Morad Bo- bouh de score. Hij schoot de bal van een meter of twintig schitte rend in de bovenhoek. Daarna ging Uno Animo één-op-één spe len. De 2-1 hing even in de lucht, maar zo'n zeven minuten voor tijd maakte Len Eversdijk met zijn tweede doelpunt van de middag aan alle onzekerheid een einde. De Nooijer: „Ik was even bang voor de 2-1. Gelukkig viel die niet en konden we zelf nog wel een keer scoren." De score had zelfs nog hoger kunnen oplopen, maar een penalty was niet besteed aan André Siereveld. „Vorige week te gen Aardenburg hadden we ook al moeten winnen. Ik ben blij dat we dat vandaag wel hébben gedaan." De andere Zeeuwse tweedeklasser Aardenburg pakte een punt bij Moerse Boys. De Zeeuws-Vlamin gen schoten weinig op met het punt en blijven in degradatiege vaar. De ploeg heefï evenveel pun ten als nummer dertien EBOH, maar een duel minder gespeeld. door Robin Hamelink MIDDELBURG - Het blijft spannend in de strijd om het kampioen schap in de vierde klasse A. Spui won met 6-0 van SVD en Wemel- dinge klopte Apollo'69 met 1-0. Het verschil blijft: een punt. MZVC mikte de bal vijfmaal in het net tegen Lewedorpse Boys: 1-5. Vlissingen versloeg Wolfaarts- dijk met 4-2. Lewedorpse Boys-MZVC 1-5: In de eerst helft had de thuisploeg de wind in de rug en was het beter. Olde Raas opende uit een straf schop de score: 1-0. Tien minuten na rust kwam MZVC op stoom en scoorde het er op los. Daniel Saya maakte de gelijkmaker en Alexan der Bom bracht MZVC op 1-2. Sa ya mikte de 1-3 binnen.en Martijn de Vries de 1-4. Jesper Davidse was verantwoordelijk voor de 1-5. Vlissingen-Wolfaartsdijk 4-2: Vlissingen verzuimde voor de rust om het windvoordeel uit te bui ten. Joel Paixio maakte de 1-0-en Joey Dos Santos tilde de stand naar 2-0. Wolfaartsdijk ging in het tweede bedrijf opportunistischer spelen en dat resulteerde in 2-1 van Thijmen van der Baan en zelfs 2-2 van Harm Fluijt. Uit een straf schop van Valentino Blommaert werd het 3-2. Wies Zarin zorgde voor een 5-1-eindstand. Waarde-Borssele 0-0. Colijnsplaatse Boys-Kruiningen 2-4 (1-1). Ewout Dek 0-1 en 1-2, Bertus Zoeteweij, 1-1, Glodie Kunuanina 1-3 en 2-4, Michiel van der Weele 2-3. Spui-SVD 6-0 (3-0). Jordy Seghers 1 -0, Ad Verlinde 2-0 en 4-0, Remco Hame link 3-0 en 6-0 en Emiel Goudswaard 5,0. Wemeldmge-Apollo'69 1-0 (0-0). Re- mi Bruijnooge 1-0. GOES - Zondag-eersteklasser Goes heeft gisteren met2-0 verloren van PSV. De formatie van trainer Gérard de Nooijer speelde heel ma tig en creeërde amper kansen. De Goesenaren kwamen zelden in ge vaar, maar moesten wel twee on nodige treffers incasseren. Tegenstander PSV kwam voor mi nimaal punt naar Zeeland. De ploeg had totaal niet de intentie om aan te vallen. De Eindhovena- ren speelden heel compact en gok ten op de snelheid van hun rappe aanvallers. Goes probeerde te voet ballen, maar het ontbeerde de thuisploeg aan creativiteit en aan bewegende mensen. Het eerste echte gevaar kwam van Eindho- vense kant. Een indraaiende vrije trap van voormalig prof bij FC Eindhoven Sergej Temryukov ging recht naar Goes-goalie Sven Wol- kenhauer toe, maar PSV-verdedi- ger Joost Kemps kwam er tussen en kopte de bal over een grabbe lende Wolkenhauer heen. Vol goede moed probeerde Goes in de tweede helft de gelijkmaker op het scorebord te krijgen. Waar Goes op zoek ging naar een doel punt en die viel totaal onverwacht aan de andere kant. Temryukov mocht een vrije trap nemen vanaf 25 meter. Tot ieders verbazing vloog de bal binnen na een flater van Wolkenhauer. Terneuzen-IFC 2-2: Terneuzen zat dicht tegen de derde overwinning op rij aan, maar het gebrek aan sco rend vermogen deed de ploeg gis termiddag de das om. Na een su blieme eerste helft en een zwakke tweede kwam de Zeeuws-Vlaamse eersteklasser tegen het Zuid-Hol landse IFC niet verder dan een 2-2-gelijkspel. Dominique Verlin de scoorde tweemaal. competitie. Onze missie is dan ge slaagd." Net als Hiensch gaat lng mar Quist voluit voor die missie. Na een moeizame periode waarin Cees Houtepen zijn ontslag kreeg als trainer, heeft Kloetinge de weg naar boven weer gevonden. In de laatste negen duels was de ploeg goed voor zeventien punten. En daar is Quist uiteraard niet onte vreden over, al moet daar volgens hem nü ook weer niet te ingewik keld worden gedaan. „Je zou ook kunnen zeggen dat we de laatste maanden hebben gedaan wat we behoorden te doen. Als je kijkt naar de kwaliteit van onze selec tie moét je gewoon winnen van ploegen zoals Achilles Veen, LRC of Nieuw Lekkerland. Ook on danks veel pech en blessures. Ach teraf is het onbegrijpelijk dat je voorde winterstop van een aantal van die teams hebt verloren." (links) had tegen Excelsior Maassluis pech in de afwerking. Tot twee keer toe stuitte de bal weg op een polletje, foto Willem Mieras Aanvaller lngmar Quist van Kloetinge waardoor hij niet kon uithalen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 31