Kloetinge oogst pynt in knollentuin 30 Hoek doet zijn plicht op bezoek bij LRC 17 CPC zet opmars voort Rillandia te sterk voor koploper The Gunners maandag 2 april 2012 Kloetinge behaalde dit kalenderjaar in negen competitieduels zeventien punten door Rudy Boogert LEERDAM - Jordi de Jonghe is geen 'borstklopper'. Voor de zevende keer dit seizoen hield de jeugdige doelman van Hoek zaterdag de nul in de hoofdklasse B van het za terdagvoetbal. „Maar dat is de ver dienste van de hele verdediging", pareerde de negentienjarige Belg. Met die zevende nul werd de basis gelegd voor de 2-0-zege bij LRC Leerdam. De Jonghe had wel degelijk zijn aandeel in de clean sheet. Vooral in het openingskwartier behoedde hij de Zeeuws-Vlaamse hoofdklas ser voor een achterstand. LRC speelde in die periode op het hele veld man tegen man en onder die druk bezweek de Hoekse defensie tweemaal. Beide malen vond LRC-spits Hans Odijk zijn meerde re in de jonge De Jonghe. „We vat ten het in het begin iets te licht op", vond de goalie. En daarvoor had trainer Ruud Pennings nu net gewaarschuwd. De uitdaging was volgens hem om na de knappe re mise vorige week tegen koploper Scheveningen (1-1) nu ook tegen een laagvlieger de winnende inspi ratie te vinden. Na dat slappe kwartier kon Hoek dat. Dat kwam vooral doordat Guillau- me Clinckemaillie de furieuze start van LRC temde met de ope- Karakteristiek LRC Leerdam-Hoek 0-2 (0*1). 16. Guillaume Clinckemaillie 0-1, 87. Rachid Khali 0-2. Scheidsrechter: S.A.J. van Wijk (Nieuw-Lekkerland). Gele kaart: Corné Schep, Arie van Houwelingen, Richard Sahetapy (LRC), Dimitri van Oppens, jari Vyaene (Hoek). Aantal toeschou wers: 300. Hoek: Jordi de Jonghe; Fabian Wilson, Reguillo Vandepitte, Gio vanni Siereveld, Regilio Pinas; Dimi tri van Oppens, Ferry Alfons; Guillaume Clinckemaillie, Tim de Meersman (64. Rachid Khali), Jari Vyaene; Jorrit d'Haeseleer (90+1. Mursal Kesikbas). ningstreffer namens Hoek. De on vermoeibare rechtsback Fabian Wilson zette het gas er weer eens op en besloot zijn actie met een schotpoging. LRC-doelman Mirco Bovo (volgend seizoen onder de lat bij Kozakken Boys) bokste de inzet voor de voeten van Clincke maillie, die voor de vierde week op rij scoorde. Met een verdediging als die van Hoek was de buit daarmee al prak tisch binnen. De Jonghe: „De kracht is dat we bijna wekelijks met dezelfde verdediging spelen. Daardoor zijn we op elkaar inge speeld." Zaterdag had de achterste muur één andere steen: Regilio Pi nas verving als linksachter meer v dan verdienstelijk de geschorste Lionel Fitsch. Hoek kwam na de openingstreffer nauwelijks meer in de problemen. Kort na rust moest De Jonghe nog een keer handelend optreden bij een één-tegen-ëénduel met LRC' er Arno van Noord, opnieuw kwam de Belg als winnaar uit de strijd. Maar verder was het alles Hoek dat de klok sloeg. Typerend was de cornerverhouding: tien voor Hoek, één voor LRC. Zoals vaker dit seizoen ontbeerde Hoek vooral in do afronding kwali teit. De vrije trappen en schoten van Tim de Meersman waren le vensgevaarlijk, maar niet doeltref fend. Clinckemaillie faalde twee maal alleen voor de keeper en voordat invaller Rachid Khali de bevrijdende 0-2 maakte, had lïij eerst op aangeven van Pinas nog op de paal geschoten. Die 0-2 was niet alleen bevrijdend voor Hoek, maar ook voor Khali zelf De gewezen topschutter van het Belgische Mariekerke (72 goals in twee seizoenen) was in de win terstop gehaald voor zijn goals. In zijn vijfde invalbeurt schoot hij voor het eerst raak. Het laatste woord was voor De Jonghe die met een knappe reflex een LRC-in- zet onschadelijk maakte. „Van wedstrijd tot wedstrijd maak ik vooruitgang. Ik ben nog jong, óp alle vlakken kan ik nog beter wor den." Jordi de Jonghe is geen 'borstklopper'. In een matig duel op een uiterst slecht bespeelbaar veld houdt thuis Kloetinge een punt over aan de ontmoeting met Excelsior Maassluis. De wed strijd in de hoofdklasse van het zaterdagvoetbal eindigt in een 0-0-gelijkspel. Met die uitslag kan iedereen bij de thuisclub leven. door René van Stee KLOETINGE - Het voert te ver om al leen de slechte staat van het hoofdveld op het Wesselopark als oorzaak aan te wijzen van het o-o-gelijkspel van hoofdklasser Kloetinge tegen Excelsior Maas sluis. De thuisploeg liet vrij matig voetbal zien en dwong daardoor nauwelijks iets af. Feit is echter wel dat een fatsoenlijke combina tie op die knollentuin zaterdag middag bijna onmogelijk was. Bo vendien zorgde de felle wind er voor dat de omstandigheden er nog lastiger op werden. Ingmar Quist baalde er stevig van. De hardwerkende vleugelaanval ler leek na rust tot twee keer toe op weg naar de openingstreffer. Nadat hij telkens de diepte in werd gestuurd, wilde de Zierikeeënaar uithalen. Twee keer stuitte de bal op een polletje en kreeg hij de bal totaal verkeerd voor zijn voeten. „Heel frustre rend allemaal. Vanaf de kant zag het er ongetwijfeld heel knullig uit, maar ik kon er écht niks aan doen", klonk het ietwat gelaten. Kloetinge-trainer Diederik Hiensch nam Quist niks kwalijk. „Ik heb begrepen dat het hoofd veld na dit seizoen op de schop gaat. Laten we daar dan maar het beste van hopen", was zijn laco nieke reactie. Met name voor rust was het duel, dat geen winnaar verdiende, een tactisch steekspel. Aan beide kan ten werden niet al te veel risico's genomen. De thuisploeg was op zijn hoede voor een fysiek sterke tegenstander, waarbij onder ande ren de boomlange spits Kevin Vonk in bedwang moest worden gehouden. „En dan is het zaak om gecontroleerd aan te vallen", zei Hiensch. „Vooral in de tweede helft hebben we dit redelijk goed gedaan. In de eerste 25 minuten van de eerste helft hadden we het iets lastiger. Maar dit had ook weer te maken met de aanvallen de intenties van Excelsior Maas sluis." Hiensch erkende dat de wedstrijd als kijkspel voor de neutrale kijker ondermaats was. Pas in de 39e mi- Karakteristiek Kloetinge-Excelsior Maassluis 0-0. Scheidsrechter: R. van der Wie len (Veenendaal). Gele kaart: Kevin Vink (Excelsior Maassluis), Maarten van Rosevelt (Kloetinge). Aantal toeschouwers: 400. Kloetinge: Jaco van der Schee; Ti- mo Jansen, Michel Maaskant, Jaap Esser, Maarten van Rosevelt; Corné Schilperoort, John Schot, Mark Schuit; Bart Deprez (72. Josimar Pattinama), Mats Willemse, Ingmar Quist. nuut viel er van Kloetinge-zijde iets te noteren dat op een com binatie leek. Die inspanning lever de na samenspel tussen Maarten van Rosevelt, Mats Willemse en John Schot echter niet meer op dan een hoekschop. Grote kansen waren er aaft beide kanten pas na de rust. Na een uur lobte mid denvelder Sten Wever van Excel sior Maassluis de bal vrij voor Kloetinge-doelman Jaco van der Schee over het doel. Zeven minu ten later stond het Vizier van Michel Maaskant niet scherp na een corner van John Schot. De vol-- ledig vrijstaande Kloetinge-verde- diger mikte te hoog met het hoofd. Diep in blessuretijd, bijgetrokken vanwege oponthoud na een botsing tijdens een kopduel tus sen Maaskant en Excelsior Maas sluis-middenvelder Niels Vonk, leek Kloetinge er alsnog met de volle buit vandoor te gaan. Een prima voorzet vanaf links van Cor né Schilperoort werd door Mark Schuit echter keihard op de lat ge kopt. „Dit zou ook te veel van het goede zijn geweest", merkte Hiensch terecht op. Hij kon dan ook prima leven met het gelijk spel. Het vizier van de oefenmeester was vlak na afloop alweer gericht op de komende weken. Daarin staan achtereenvolgens het beker duel in de kwartfinale met Terheij- den en de competitiewedstrijd te gen Nivo Sparta op het program ma. „Een belangrijke periode. Bij winst op Terheijden plaatsen we ons voor de landelijke beker. En als we van Nivo Sparta winnen, zijn we zo goed als veilig in de m m mmsmsms mem mmmmmsmm nw mmmmmmmmmmmssm ms mmsm door Peter van Kouteren VLISSINGEN - GPC zet de opmars in de eerste klasse C van het zater dagvoetbal voort. De Vlissingers wonnen met 2-1 van subtopper Al- blasserdam en behaalden daardoor tien punten uit de laatste vijf duels. GPC profiteerde yan punt verlies van concurrenten en voert nu het rechterrijtje aan. Björn Ron de was met twee doelpunten matchwinnaar. Met ontmoetingen tegen ploegen die onder GPC Vlissingen staan heeft de formatie van Jurriaan van Poelje lijfsbehoud in eigen hand. „Vooraf teken je voor een gelijk spel", zei de trainer. „We hebben prima zaken gedaan en zitten in een flow. Dit is een aardige serie na de winterstop. We zijn allemaal zeer tevreden." De Vlissingers ke ken al vroeg in het duel met Alblas- serdam tegen een achterstand aan. Nadat Björn Ronde oog-in-oog met de doelman had gemist, was het bij dc daaropvolgende Zuid-Hollandse tegenstoot wel raak. Koen Lichaam tekende in de tweede minuut van de wedstrijd voor 0-1. De thuisploeg liet zich daardoor niet van de wijs brengen en nam het initiatief. Een vrije trap van Grigor Sahakjan en een aantal hoekschoppen leverden niet het gewenste resultaat op. Dat gebeurde wel in de 35e minuut, na een goede individuele actie van Björn Ronde: 1-1. Ricardo de Nooijer stond aan de basis van de beslissende treffer. Hij ging op snel heid door en bediende Björn Ron de op maat. Die bepaalde dc eind stand op 2-1. Daarna moest GPC al le zeilen bijzetten om de winst vei lig te stellen. Zaamslag was dicht bij een stunt je tegen koploper Stedoco, maar keer de zonder punten huiswaarts. De belangrijkste titelkandidaat ver sloeg de Zeeuws-Vlamingen met 3-2. Karim el Bodmossi maakte de Zeeuwse treffers. MIDDELBURG - In de derde klasse B van het zaterdagvoetbal slaagde Rillandia erin om koploper The Gunners te verslaan met 2-0. Nummer twee MZC'11 boekte een kleine overwinning op Vosmeer: 2-1. Kapelle pakte drie belangrijke punten in de strijd om lijfsbe houd. Rillandia-The Gunners 2-0 (1-0). Bud Asschman 1-0 en Mike Brevoord 2-0. MZC'11-Vosmeer 2-1 (0-1). Adrim El Fadilli 0-1, Frank van der Helm (straf schop) 1-1 en Martijn van Grunsven 2-1. Kapelle-Krabbendijke 3-0 (2-0). Ferdi Tilroe 1-0, 2-0 en 3-0. DHV-WHS 3-1 (3-0). Beergain Francois 1-0, Hawar Mouhiddine 2-0, Thierry Kortsmit 3-0 en Jordy Hommel 3-1. Noad'67-Seolto 0-0. Gestaakt. Tholense Boys-SVG 3-0 (1-0). Auke Een speler van Alblasserdam schermt de bal af in het duel met GPC Vlissin- Bovenberg 1-0, Niels Hopmans 2-0 en gen. foto Lex de Meester 3-0.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 30