6 Afzien in aangenaam Vlaams gezelschap 281 sport Zesde plaats WK geen garantie voor Spelen Djokovic pakt in Miami z'n tweede hoofdprijs maandag 2 april 2012 door Koen de Vries DORTMUND - Ze werden de afgelo pen vier edities evenzoveel keren Europees kampioen en eindigden gisteren op het WK na de 3-0-ne- derlaag tegen Japan als zesde, en beste Europese team. Ondanks al deze goede prestaties zijn de Nederlandse tafeltennis sters nog steeds niet zeker van deelname aan het landentoernooi van de Olympische Spelen. Een ui termate ingewikkeld en ondoor zichtig kwalificatiesysteem beslist pas de komende maanden wie wel en wie niet naar Londen mag. Technisch directeur van de Neder landse tafeltennisbond NTTB Achim Sialino heeft zich uitput tend verdiept in de regels die de in ternationale tafeltennisbond ITTF heeft opgesteld. „In Nederland zijn ze goed in pol deren, maar de ITTF is daar nog beter in", sprak hij toen hij er na lang studeren uit was. „Dit is het resultaat van het sluiten van tal van comprissen tussen belangheb bende landen." De eindstand van het WK is be langrijk voor de kwalificatie, maar niet doorslaggevend. Dat is het aantal spelers dat zich per land heeft geplaatst voor het individue le toernooi van de Spelen. De lan den die drie spelers mogen afvaar digen, krijgen de voorkeur boven landen die er minder hebben. Het zou theoretisch dus kunnen dat bijvoorbeeld Bahrein, als 85e geëin digd op het WK in Dortmund, wel naar Londen mag, en Neder land niet. Er mogen zestien landen naar Lon den. Groot-Brittannië is als thuis land al geplaatst. Daarnaast mogen de zes continenten elk een land le veren (met drie gekwalificeerden voor het enkelspel). Dan blijven er negen plaatsen over voor landen met drie gekwalificeerde speel sters. Pas als er minder dan negen landen met drie gekwalificeerden zijn, komt het beste WK-land met twee in aanmerking. Voor Oranje wordt het dus heel be langrijk dat Elena Timina over veertien dagen tijdens het kwalifi- catoetoernooi in Luxemburg of eventueel een maand later in Qa tar een derde ticket binnenhaalt. Li Jiao en Li Jie hebben zich al ge plaatst dankzij hun hoge klasse ring op de wereldranglijst. Vier jaar geleden mislukte in Nan tes de missie van Timina en ook in de herkansing had ze geen succes. Dit keer heeft ze er meer hoop op. „Ik denk dat ik nu een stuk beter ben dan vier jaar geleden. En om dat we op het WK zesde zijn ge worden is de druk om te slagen een stuk minder. De kans dat we toch mee mogen doen terwijl ik me niet gekwalificeerd heb, is rede lijk groot." Achim Sialino is verontwaardigd over de merkwaardige regels, maar moet er ook om lachen. Want hij weet dat als Timina een startbe wijs voor Londen bemachtigt, ze toch niet aan het individuele toer nooi mag meedoen. „Er is in dat toernooi maar plaats voor twee speelsters per land. En toch moet ze een derde ticket zien te halen. Snap jij het nog?" China won gisteren zoals ver wacht het toernooi bij. de vrou wen. Het trio Ding Ning, Li Xiaoxia en Guo Yue nam in Dort mund revanche op Singapore, dat twee jaar geleden in Moskou ver rassend de titel opeiste. Nu was de ze opponent in de finale slechts twee games gegund. Feng Tianwei en Wang Yuegu pakten er ieder een. Li Jiawei verloor met 0-3 van Guo. Singapore was Nederland in de kwartfinales met 3-0 de baas. Ook bij de mannen was China op permachtig. In de finale versloeg de ploeg thuisland Duitsiand met 3-0. Olympisch kampioen China won het goud voor de zesde keer op rij en de achttiende keer in to taal. Wereldkampioen enkelspel Zhang Jike won met 3-2 van Timo Boll, met voorsprong de beste spe ler in Europa. Ma Long was met 3-0 te sterk voor Dimitri Ovtcharov en Patrick Baum ver loor met 3-1 van Wang Hao. China versloeg Duitsland twee jaar geleden ook in de finale van de WK en in 2008 in de olympi sche eindstrijd in Peking. Hoewel het er traditiegetrouw hectisch aan toegaat in de Ron de van Vlaanderen, genieten de meeste coureurs van de koers. Een smet is de val Sebastian Lan- geveld. Hij breekt zijn sleutel been na een botsing met een toeschouwer. door Geert Langendorff OUDENAARDE - In een vreugderoes bereikte Niki Terpstra na enige ver traging de" teambus van Omega Pharma Quick Step, waar een men senmassa de overwinning van Tom Boonen in de Ronde van Vlaanderen mee wilde vieren met de renners. De Noord-Hollander, met een zesde plaats de hoogst ge noteerde Nederlander in de uit slag, liet zich gaarne feliciteren met zijn beulswerk dat zijn kop man mede de overwinning ople verde. „Super, hé", riep hij uitbun dig. „Achteraf bezien de perfecte race voor ons. We hoefden het al leen nog af te maken. En Tom was overduidelijk de sterkste. Dat zag ik al bij de laatste beklimming van de Oude Kwaremont." Terpstra vormde met zijn lofzang op de koers, voor het eerst verre den op een nieuw parkoers, geen uitzondering. Ook in het kamp der verliezers beleefde menigeen een indrukwekkende dag, waarop ellende werd afgewisseld met ge not. Bram Tankink kon zich wei nig voor de geest halen. Zo uitge blust kwam de renner van Rabo bank over de meet. Een groot gat in zijn trui vertelde zijn verhaal. „Voor de Molenberg ben ik be hoorlijk onderuit gegaan. Met een gangetje van zestig kilometer per uur. Pas op de Valkenberg kwam ik terug in het peloton. Veel zin nigs over de omstandigheden kan ik daarom niet zeggen." Kopman Matti Breschel (negende) glimlachte, toen de Kwaremont ter sprake kwam. „Ik rook een vreem de lucht van bier, frietjes en kleine sigaartjes. Dat is exact wat ik zo charmant aan België vind. Ook het parkoers was in orde. Dat er valpartijen waren, zegt me niet zo veel. Shit happens. In mijn bele ving was het niet erger dan vorig jaar, waar ik gelijk aan toevoeg dat het hier altijd bloednerveus aan toegaat." Bij dergelijke crashes kwam onder anderen Sebastian Langeveld van GreenEdge lelijk ten val. In de Sta tionsstraat van Berchem tikte een toeschouwer hem tegen zijn voor wiel. Hij brak daarbij een sleutel been. „Hij reed toch op het fiets pad?", vraagt Erik Breukink, tech nisch directeur bij Rabobank. „Voetgangers verwachten niet dat renners daar komen. Wel lullig, dat hij zo valt. Maar dat gebeurt in De Duitse wielrenster Judith Arndt heeft gisteren de Ronde van Vlaanderen voor vrouwen gewon nen. Het was de derde wedstrijd voor de wereldbeker. Marianne Vos, winnares van de eerste twee WB-koersen, ontbrak wegens ziek te. Arndt, die rijdt voor GreenEd ge, versloeg in de sprint haar mede- vluchtster Kristin Armstrong uit Niki Terpstra was niet de zesde plaats de beste Nederlander in de Ronde van Vlaanderen. alle grote koersen. Met het par koers was niets mis. Tot diezelfde conclusie kwam Maarten Tjallingii, na Terpstra de meest imponerende landgenoot in de Ronde. Hoewel de coureur van Rabobank afstapte na 235 kilome ter, maakte hij urenlang deel uit van een ontsnapping. Tot zijn ei gen verbazing, gezien zijn fysieke gesteldheid. Tjallingii zat midden in een antibioticakuur. Toen hij be sloot het voor gezien te houden, reed hij in alle rust de Kwaremont op, om zo de sfeer in zich op te kunnen nemen. „Supergaaf, dat ze je naam weten en roepen: 'Kom op, Maarten'. Ik kon mezelf niet eens horen ademhalen. Zoveel her rie was er om me heen." Tjallingii, vooraf sceptisch, sloot de aangepaste Ronde in zijn hart. Van het ontbreken van de Muur van Geraardsbergen wilde hij geen halszaak maken. „Net als de Kware mont: kasseien op een berg. Nu heb je meer ruimte voor het pu bliek. Het blijft de Ronde van Vlaanderen. En gevaarlijk zal het altijd blijven. Ik heb een heel mooie dag beleefd." de Verenigde Staten. De Canadese Joelde Numamville bleef in de pe lotonsprint om de derde plaats Kir- sten Wild (AA Drink) net voor. „Het is balen dat ik net geen derde word. Achter Arndt en Armstrong hebben we met de ploeg heel veel werk geleverd, maar het zijn na tuurlijk niet de minsten." De sprint verliep 'chaotisch', vond Wild. Arndt wint Ronde van Vlaanderen voor vrouwen foto Rhona Wise/EPA MIAMI - Novak Djokovic heeft op nieuw het tennistoernooi in Miami gewonnen. De Servische ti telverdediger rekende in de finale met 6-17-6 (4) af met de Schot An dy Murray. De nummer één van de wereld won zijn tweede hoofdprijs van dit jaar na de Australian Open in januari. Hij bracht zijn totaal aan tal titels op 30. In Miami was hij ook in 2007 succesvol. In 2009 haalde hij de finale, maar verloor toen van Murray. Van de dertien onderlinge duels tussen de twee won Djokovic er acht. „Ik denk dat ik van het begin tot het einde een hele goede partij speelde", aldus Djokovic. „Maar te gen een speler met zulke kwalitei ten weet je het nooit. Hij slaagt er ook altijd weer in om terug te ko men, dus ik ben heel blij dat ik het in twee sets hebben kunnen afma ken." Murray hoefde in de halve fi nales niet in actie te komen omdat zijn Spaanse tegenstander Rafael Nadal zich met een knieblessure af meldde. Met die extra rust leek de Brit niet echt goed te hebben ge daan, want hij had in de eerste set weinig in te brengen tegen Djoko vic. In het tweede bedrijf ging het tot 6-6 gelijk op. Maar Murray slaagde er en niet in nog een derde set uit te slepen. Hij verloor de tie break met 7-4. Het vrouwentoernooi werd gewon nen door de Poolse Agnieszka Rad- wanska. Ze was in de finale te sterk voor de Russische Maria Sja- rapova: 7-5 6-4. Het was al de der de grote finale van dit jaar die Sja- rapova verloor. Eerder overkwam haar dat bij de Australian Open en in Indian Wells. Beide keren was de Wit-Russische Victoria Azaren- ka de tegenstandster. Agnieszka Radwanska won het tennistoernooi van Miami bij de vrouwen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 28