zeeland 115 Opvallende kwaliteit op Muziekfestival visrestaurant Mo^ïterTJdl 'En dan die andere landtongen nog' ff WÊÊtL 7 flBSr AUTOMATISERING zich bij de politie Opvallende kwaliteit op Muziekfestival Zeven automobilisten dronken achter stuur Onrustige nacht in uitgaansgebied maandag 2 april 2012 Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto Het wordt een gebouw dat schuin de hoogte in gaat, waardoor bezoekers Seniorenorkest Goes en Acceleran do St. Annaland. De kwaliteit van de uitvoeringen op de vijftigste editie werd door de twee juryle den als zeer hoog bestempeld. De historie van dit festival gaat te rug tot i960 toen voor de eerste maal een zogenaamd 'zaalcon cours' werd gehouden voor mu ziekverenigingen uit de provincie ZeelandfVoor die tijd speelden de wedstrijden zich af in de open lucht. In eerste instantie was de 'Zeeuwse Bond' organisator. Toen deze bond werd opgenomen in de landelijke federatie KNFM, kwam de organisatie in handen van de KNFM, afdeling Zeeland. HULST Het seniorenorkest Zeeland, de jeugdorkesten ONDA (Nieuw- en St. Joosland) en de Jeugd Brass band van de Christelijke Brassband Middelburg hebben zaterdag de hoogste scores behaald tijdens het jaarlijkse Zeeuwse Muziekfestival in Den Dullaert in Hulst. Er deden veertien Zeeuwse korpsen mee. De jury vond de kwaliteit zeer hoog. HULST MEEST CELEZEN 1. Visrestaurant in Vlissingse haven 2. 'Raad ziet ons als loopjongens' 3; Vlissingen ontsteld over kritiek EN VERDER Bekijk de video van de Krasse Knar ren dag in het Walcherse dierenasiel www.pzc.nl/video STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl HULST - Het seniorenorkest Zee land en de jeugdorkesten ONDA uit Nieuw- en Sint Joosland en de Jeugd Brassband van de Christelij ke Brassband Middelburg behaal den zaterdag de hoogste scores tij dens het jaarlijkse Zeeuwse Mu ziekfestival in Den Dullaert in Hulst. Brassband Excelsior uit Kloetinge onder leiding van Bart Van Neyg- hem behaalde met het werk Fight for Liberty de vierde plek. Onder auspiciën van de Koninklij ke Federatie van Muziekverenigin gen (KNFM) musiceerden 14 Zeeuwse korpsen, onder welke ook St. Caecilia uit 's-Heerenhoek, letterlijk vis op niveau éten. Met een dakterras, van waar ze zo over 't Ei land de zee op kijkenen een bol glazen infocentrum eronder. Bij een alcoholcontrole in de omge ving van Hulst zijn tussen zaterdag avond negen uur en zondagoch tend vier uur zeven automobilis ten gepakt omdat ze teveel op had den. Twee van hen zoveel, dat ze hun rijbewijs moesten inleveren. Het ging hier om een meetnetcon trole die op vaste tijden en plaat sen wordt uitgevoerd om inzicht te krijgen in alcoholgebruik in het re gionale verkeer. RENESSE In het uitgaanscentrum van Renes- se is zaterdagnacht een aantal per sonen met elkaar slaags geraakt. Twee personen, te weten een 19-ja rige man uit Breda en een 25-jarige man uit Zevenaar, zijn daarom door de politie aangehouden. Wat de aanleiding voor de vechtpartij was, is niet bekend. Na interventie van zowel politie als het lokale SUS-team werd het weer rustig op straat. De motorrijder die op dinsdag 27 maart betrokken is geweest bij een aanrijding in Goes heeft zich op het politiebureau gemeld. De man had de motor van een kennis ge leend. Hij is niet in het bezit van een motorrijbewijs. Het betreft een 23-jarige Goesenaar. Een 11-jarige jongen uit Goes stak rond 15.15 uur de zebra over aan de Troelstralaan, ter hoogte van de school, toen hij werd geschept door de motorrijder. In plaats van te stoppen gaf de motorrijder gas en reed er vandoor. De jongen raak te lichtgewond. De landtong maakt deel uit van het project Stadshavens, waarvoor de gemeente Vlissin gen hulp heeft ingeschakeld van 'huisarchitect' Joos Nijsse uit Mid delburg. Die heeft een ontwerp ge maakt voor de landtong en buigt zich nu over een masterplan voor de hele binnenhaven. Dat moet nog worden goedgekeurd door het college, maar zij heeft al wel laten doorschemeren zich in de visie te kunnen vinden. Het idee achter de visie is om het gebied te openen. Voor het pu bliek, maar ook voor het water. Nijsse: „Het is nu nog een bedrij venterrein waar weinig mensen ko men, terwijl het eigenlijk heel erg mooi is. Zelfben ik, geïnspireerd door gastcolleges van Rem Kool haas, altijd al gefascineerd geweest door dynamische gebieden als ha vens, bedrijventerreinen en spoor wegen. Daar denk ik graag over na. Deze landtong vormt de grens tussen stad en zee. Het gebied leeft, meer dan menigeen weet, maar als bezoeker beleef je de ha ven te weinig. Het uitzicht'wordt belemmerd door loodsen. Daarom zou ik graag zien dat er zichtpun ten komen; dóór, maar ook óm ge bouwen heen." Of dat gaat lukken, ligt mede aan de ondernemers. Of die, net als OceanWide en de mannen van de vismijn, geld en zin genoeg heb ben voor nieuwbouw. Nijsse hoopt natuurlijk van wel. „Het liefst zou ik zien dat de hele land tong wordt gerevitaliseerd. Dat er niet alleen nieuwe gebouwen ko men te staan, maar dat ook be staande gebouwen een facelift krij gen en de gemeente het openbaar gebied herinricht. Zoveel is daar niet voor nodig. Wat sommigen zien als rommel, de touwen en de netten, moet je omarmen. Dat is stoer, dat hoort hier. Zelfs die stuk ken beton als ondergrond. Alleen, dat lijnenspel en die doorkijkjes, dat werk zou ik graag afronden. En dan die andere pieren nog." foto Ruben Oreel De Kenniswerf van Vlissingen, met linksvoor de Tweede en rechtsvoor de Eerste Binnenhaven en bijhorende landtong. o y m «h Professionele bedrijfsnetwerken. Gespecialiseerd in zowel Windows als Apple software en hardware. Uitgebreide Wi-Fi oplossingen. 2 0118 -592036 De Padweie 25, 4353 PW Serooskerke T: 0118 - 59 1866 E: info@vergezogt.nl www.vergezogt.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 15