Vaart achter nieuwe wijk Oostkapelle P2^J WALCHEREN Huize Avondrood Drankmisbruik College Veere ziet langer uitstel van nieuwbouwwijk Zeeduinse Poort niet zitten almanak Contact Vrouw steelt planten Jongens opgepakt Gouden ketting bij tuincentrum na mishandeling uit huis gestolen intratuin Eieren schilderen MAANDAG 2 april 2012 13 Racoon trekt alle registers openinHMH 16 door Annemarie Zevenbergen DOMBURG - Het geduld van de ge meente Veere is op. Er moet nu vaart gezet worden achter het bouwproject Zeeduinse Poort aan de rand van Oostkapelle. De gemeente heeft zelf ook zo'n 4000 vierkante meter grond in het project, maar kan daar niets mee zolang de projectontwikkelaar niet aan de slag gaat. Eén van de hete hangijzers is de aanleg van een randweg vanaf de Noordweg naar de Duinweg. Te vens moet een rotonde aangelegd worden voor de ontsluiting naar die randweg. Alle kosten hiervoor komen op het bordje van de pro jectontwikkelaar. Dit is vastgelegd in de overeenkomst tussen de pro jectontwikkelaar en de gemeente. Daarin staat tevens dat de ontwik kelaar de weg met rotonde moet aanleggen vóór er gebouwd wordt. De gemeente wacht nog even op de informatiebijeenkomst die de ontwikkelaar 10 april houdt voor de omwonenden. „Dan moet duidelijkheid gegeven worden over de plannen. Het moet links- of rechtsom gaan be ginnen. Wij hebben daar ook grond. Als het niet snel duidelijk wordt, moeten we een andere con structie verzinnen. Oostkapelle wacht nu lang genoeg. Er is vol doende belangstelling. Dat bleek ook wel bij het woonzorgcomplex. Dat zit nu stampvol. Maar belang stellenden hebben geen zin om nog langer te wachten. Die trek ken naar elders en dat is doodzon de", vindt Veers wethouder Jaap Melse. Inmiddels is het plan wat aange past. De vrijstaande woningen gaan een meter richting randweg, waardoor de tuinen groter wor den. Dat betekent een nieuw ge- luidsonderzoek. Het bestemmingsplan voor de Zee duinse Poort werd eind 2010 on herroepelijk. De geschiedenis loopt echter veel verder terug. Al sinds medio jaren negentig is spra ke van een nieuwe wijk bij het dorp. In 2008 werd een overeenkomst gesloten tussen Veere en de Wal- cherse Bouwunie voor de bouw van de wijk, inclusief wozoco, landhuizen en de aanleg van de weg. Destijds werd de verwachting uit gesproken dat de bouw in 2009 zou beginnen en de wijk in 2010 kaar zou zijn. Alleen de Wozoco staat er inmiddels. KAPELLE - Zaterdagavond rond tien uur is een 47-jarige automobilist uit Polen in de Biezelingsestraat in Kapelle met zijn auto uit de bocht gevlogen. Hij raakte een lantaarn paal en kwam tot stilstand tegen een muurtje. De man had bijna vijf maal de toegestane hoeveel heid alcohol gedronken. Zondag morgen rond half vijf is tevens een 28-jarige automobilist uit de ge meente Borsele met zijn auto in de sloot terecht gekomen op de Stoofweg in Nieuwdorp. Hij had ruim drie maal teveel gedronken. Tip? redactie@pzc.nl MIDDELBURG VLISSINGEN ARNEMUIDEN De politie heeft zaterdag een 58-ja- rige vrouw uit Middelburg in haar woning aangehouden. Zij had even tevoren planten ge kocht in een tuincentrum in Mid delburg, maar de bedrijfsleider had gezien dat ze ook planten naar haar auto bracht die ze niet had af gerekend. Hij noteerde het kente ken en belde de politie. Dat kenteken leidde naar de 58-jari- ge Middelburgse. Bij haar thuis trof de politie inderdaad ook het gesto len groen aan. Op de Nièuwendijk in Vlissingen zijn zaterdagnacht rond 2.50 uur twee Vlissingers van 15 en 18 jaar aangehouden op verdenking van mishandeling. Het tweetal had een 17-jarige plaatsgenoot geslagen. Het slachtoffer deed daar aangifte van bij de politie. Agenten waren toevallig getuige van het voorval en namen de twee jongens meenaar het politiebu reau. Daar zijn ze na verhoor weer vrijgelaten. De zaak is nu in han den van justitie. Uit een woning aan het Middelgat in Amemuiden is zaterdag een gou den ketting weggenomen. Het be treft ketting van groot formaat, bo vendien voorzien van een hanger in de vorm van een vissersschip. Opvallend detail is dat het vissers schip in de hanger rondom een band heeft waarin vier vissen zit ten. De eigenaar heeft deze ketting speciaal laten maken en heeft voor hem veel waarde. Tips/ook anonieme, zijn welkom bij de politie. VüSSiNGEN - De mensen van Dierenasiel Walche ren hadden zaterdag nog zó hun best gedaan om de kittenkamer om te toveren tot Krasse Knarren- paradijs - met ouderwetse schemerlampjes, een schommelstoel en daarin een breiende grootmoe der - maar van al die bezoekers die een kijkje kwamen nemen, en dat waren er heel wat, was er niet één die een bejaard poezenbeest naar huis nam. Zelfs voor de knuffelige Garfield lijkt het ernaar uit te zien dat hij zijn laatste jaren zon der baasje moet slijten. En dat terwijl de dieren nog zo fit en vitaal zijn, jammerde het personeel. Dat verwelkomt een ieder die zich bedenkt: het asiel aan de Maanweg in Vlissingen is doorde weeks elke middag open. foto Lex de Meester Het was een opmerkelijk mailtje van die basisschool in Vlissingen aan alle ouders. 'Wie had per ongeluk een au toradio achtergelaten in een tas vol lege eierdozen, wc-rollen en ander knutselmateriaal?' De eigenaar kon zich melden bij de directie. Hoe kan je zoiets nou vergeten, vroegen ouders zich af. Zo'n autoradio mis je tochNa een week maakte de eige naar zich bekend. Het was een opa die zijn oude radio aan school wilde schenken. Konden de kinderen met een beetje fantasie fijn spelen dat ze via die radio contact maakten met André Kuipers. Ietwat gegeneerd gaf hij toe dat hij beter eerst even zelf contact had kunnen leggen, met school. Woensdag 4 april van 13.00 tot 16.00 uur Ij geeft kleur aan groen gratis inloop workshop voor kinderen Intratuin Koudekerke.-.,:" Galgeweg 5, QllZ-StipX Donderdag;"«ïl:yrijr"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 13