co-working werken7 ■llBlIllliiSl liiilSiiiiï De eerste dag van een nieuw leven m zaterdag 31 maart 2012 i 1 m IlÉSl mé MH „Los van elkaar gezien, is dit materiaal waar deloos, maar met elkaar verbonden, krijgt het meerwaarde. Mensen vinden het leuk om daaraan mee te doen. Zo hebben we dit pand ook gerealiseerd. Wij zijn goed in het mobiliseren van ons netwerk." Na het eerste exemplaar is Gerrit Snijders meer tafels van resthout gaan maken. „Ik bied nu ook workshops aan waarbij je in een team samen zo'n tafel gaat maken. Een tafel is een krachtige metafoor voor de on derlinge communicatie in een bedrijf" De uit Arnhem afkomstige meubelmaker is erg blij met zijn co-werkplek. „Dit pand is perfect om groepen te ontvangen. Ik vind het gaaf wat hier kan en ben een deel van het netwerk geworden. Dat levert me ook opdrachten op. Wat ik nu doe, had ik niet van tevoren bedacht. De dynamiek en het contact met mensen op andere vakgebieden vind ik erg prettig. Heel verfrissend ook. De lunches zijn beregezellig en elke week ge beurt hier wel wat. Er komen veel mensen in dit pand. Voor de zichtbaarheid van mijn bedrijf is dat erg goed." Net als in Deventer is ook hier de gezamen lijke maaltijd een bron van inspiratie. Aan tafel delen de co-workers hun ideeën en werken die daarna met elkaar uit. „Ze heb ben hier een werkplek en leren de anderen kennen. Dat maakt het makkelijker elkaar te helpen. Gewoon een vraag stellen, zonder dat daar iets tegenover hoeft te staan. Geld verdienen staat niet voorop, maar wel het waardevol willen zijn. Mensen zijn het niet meer gewend elkaar te helpen", beschrijft Juul Martin in het kort de combinatie van ondernemerschap en idealisme, de pijlers waarop de Waarmakerij is gebouwd. Door te vragen, is het hemzelf gelukt om in Lent (aan de noordzijde van de Waal, JH) het Huis van Overvloed te bouwen. Dit pand bestaat volledig uit restproducten, waaronder zonnepanelen en eikenhouten pallets. Komend voorjaar vindt de bouw plaats. Ik geloof in dit project en wil graag dat het lukt. Dat heb ik op veel plekken erg hard geroepen. Ik riep ook dat ik niet wist hoe en vroeg om hulp. Daardoor doen nu honderden mensen mee." „Het is een collectieve droom geworden. De architect van het Huis van Overvloed is net zo gepassioneerd als ]uul zelf', verwoordt Nils Roemen deze uiting van verbindend ondernemerschap, waarover hij een boek (Duif te vragen) heeft geschreven. Ook pas sen de twee initiatiefnemers in de Waarma kerij het begrip 'waardebepaling achteraf toe. Als de co-workers naar huis gaan, stop pen ze hun bijdrage voor het gebruik van een werkplek in een spaarvarken. Het tweetal realiseert zich dat mensen aan dit nieuwe gedachtegoed en deze andere manier van werken moeten wennen. „Wat wij doen, morrelt aan bestaande structuren en zekerheden. We zeggen altijd: kom langs en kijk. Het kan!" www.waarmakerij.nl www.centrumvoormenskracht.nl www.cvjo.nl (co-werklocaties voor startende on dernemers) reageren? geld@wegener.nl zie onze website:geldenwerk Geld en werk is ook te volgen op de website van deze krant. Naast diverse colums en rubrieken treft u al het nieuws dat met uw persoonlijke financiën en het werk te maken heeft op één overzichtelijke plek aan. PASPOORT Naam bedrijf: Fermont Foto grafie. Wie: Marry Fermont (32). Wat: zwangerschap-, geboor te- en newbomfotografie. Waar: Op locatie in een straal van maximaal 2 uur rij den vanaf Middelburg. Officiële startdatum: 10 fe bruari 2011. Gedane startinvestering: 6000 euro. Beoogde jaaromzet: 'eerst even kijken hoe het loopt'. Startinvestering terugver dienen: 'Al gelukt'. Jaarlijkse herinvestering: 150Q euro aan apparatuur en reclamemateriaal zoals flyers voor in stands. Info: tel. 06-42224290; mail marry@fermontfotografie.nl; of www.fermontfotografie.nl Marry Fermont toont eigen werk. foto Marcelle Davidse Ze was de eerste in Neder land en is nog steeds één van de hele weini gen. Waar in Amerika geboorte fotografie al veel langer gebrui kelijk is, is het hier nog even wennen. Vreemd eigenlijk, vindt Marry Fermont uit Mid delburg. „We leggen alles vast: de dikke buik, de eerste stapjes, verjaardagen, vakanties, bruilof ten en andere heugelijke momenten. Maar die ene mooie dag waarop je kindje wordt geboren, vergeten we vaak." Fermont bekwaamde zich als reisleidster in de fotografie. Tijdens haar latere studie verloskun de realiseerde ze zich hoe mooi het zou zijn om ook de geboorte en alle uren daar direct om- heen op een professionele manier vast te leg gen. „Ik ging op zoek naar informatie en kwam in Amerika uit." Met toestemming gebruikte de Middelburgse het materiaal van een ervaren fotograaf daar om de boer mee op te gaan. „Maar voordat ik m'n eerste klant heb aangenomen, heb ik eerst geoefend met een vrien din in de donkere kamer. Zij is voor mij keer op keer bevallen, van een teddybeer." Inmiddels staat Fermont iedere twee maanden op voorlichtingsavon den over bevallen in het Rotterdamse Maasstad ziekenhuis en kan ze ook via Prenatal haar werk promoten. Van veertien bevallingen heeft ze een uitgebreide reportage gemaakt (mini maal 150 foto's in een hoge resolutie op dvd), de volgende twee kunnen zich ieder moment aandienen. Tachtig procent van de foto's is in zwart-wit. „Geen bloed, slijm en gekke kleuren. Ik focus heel erg op de baby en de emotie van de ouders zelf. Dat is zo puur, zo mooi!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 95