IN 2 MAANDEN AFSLANKEN!? Sarkozy jaagt 81 buitenland Succes verzekerd! Losing weight the easy way www.prodimed.nl Bin Laden kreeg vier kinderen in Pakistan zaterdag 31 maart 2012 15 KILO Met behulp van het unieke Prodimed proteïnedieet en persoonlijke begeleiding van onze diëtistes helpen wij u van uw overgewicht af, zonder jojo-effect, zonder medische risico's. Op een zo aangenaam mogelijke manier. Vyo di med Kijk op www.prodimed.nl/verkooppunten of scan deze QR-code voor de verkooppunten: Politie pakt mogelijke fundamentalisten Dankzij een harde aanpak van terreur wint president Sarkozy terrein in de peilin gen. Sarkozy heeft een bui tenkans met beide handen aangegrepen. door Wilko Voordouw N icolas Sarkozy is op jacht. Op terroristen- jacht, maar vooral op stemmenjacht. De Fran se president, die op 6 mei graag herkozen wil worden voor een tweede termijn van vijfjaar, stijgt - door de moordpartijen van Mo hammed Merah in en rond Tou louse - razendsnel in de peilingen. Dankzij Merah heeft 'Sarko' een geweldig nieuw verkiezingsthema in de schoot geworpen gekregen. De economie is uit in de Franse verkiezingscampagne, terrorisme is in. En, belangrijk voor de presi dent-kandidaat: hij loopt zijn ach terstand op zijn belangrijkste te genstreven Francois Hollande met grote snelheid in. De eerste ronde van de Franse presidentsverkiezin gen is op 22 april. Sarkozy heeft de buitenkans met beide handen aangegrepen en is weer terug in de rol die hij het liefst speelt, die van hyperpresi- dent. Hij grijpt ieder optreden aan om aan te geven hoe zeer de Fran se autoriteiten - onder leiding van hemzelf dus - de jacht hebben geo pend op het dreigende terrorisme. Zo benadrukte hij gisteren op Ra dio Europe dat de jacht op ver meende terroristen niet zal stop pen. Donderdagnacht zijn 'negen tien mensen gearresteerd in het ka der van een onderzoek in moslim fundamentalistische kringen in verschillende steden in Frankrijk. Islamabad - Osama bin Laden, de al-Qaeda-leider die vorig jaar mei door Amerikaanse Navy Seals in zijn schuilplaats in Pakistan werd geliquideerd, kreeg in de tijd dat hij zich in Pakistan schuilhield vier kinderen. Twee van hen zijn geboren in Paki staanse overheidsziekenhuizen. Dat heeft een van Bin Ladens we duwen, de Jemenitische Amal Ah med Abdel-Fatah al-Sada, ver klaard. Al-Sada heeft ook gezegd dat Bin Laden en zijn uitgebreide gezin in Pakistan in vijf verschillende hui zen hebben gebivakkeerd. Ze zei in 2000 naar Pakistan te zijn gevlo gen en daarna te zijn doorgereisd naar Afghanistan om met Bin La den te trouwen. Na de aanslagen van 11 september 2001 raakte het gezin verspreid. Al-Sada reisde naar Karachi in Pa kistan en werd later in Peshawar herenigd met Bin Laden. Het ge zin verhuisde later naar de Swat-vallei waar het in twee hui zen woonde. Daarna verhuisde het gezin nog een keer voordat het zich in 2005 in de garnizoensstad Abbottabad vestigde. De verklaringen van Al-Sada doen opnieuw de vraag rijzen hoe het mogelijk is dat Bin Laden na de aanslagen van 11 september 2001 zo lang uit handen van de Ameri- Osama bin Laden kanen en kennelijk in Pakistan heeft weten te blijven. Het feit dat Bin Laden met zijn gezin in een dichtbevolkt gebied heeft ge woond - en niet' in een grot aan de Afghaans-Pakistaanse grens zo als werd aangenomen - is aanlei ding om aan te nemen dat Paki staanse veiligheidstroepen hem hebben geholpen. Er zijn hiervoor tot dusverre geen aanwijzingen. De 30-jarige Al-Sada bevindt zich sinds Bin Ladens liquidatie in Paki staanse hechtenis, evenals twee an dere echtgenotes van Bin Laden en verscheidene kinderen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 8