Verdeeldheid over Lelystad Airport <§a*J binnenland 15 Dader meestal uit eigen land weekendcompany0 Actieverbod politie gezichten bij verhoren 15 Mechietsen 15®/o, Occasiondagen! 2 nachten in Roompot Beach Hotel! Qa/wx£i&3i Maaptaoia www.weekendcompany.n Kampeercentrum Maak uw vakantiedromen waar zaterdag 31 maart 2012 Roompot Cape Helius Beach Hotel HëUeA'OetsIuis - 100% Koperdiefstal foh kaWeercentrum Gildeweg 35, Vlissingen Hj' MECHiELSEN bUrstncr T0n8-«0100 G A S V U L 2 t/m 14 april (ie Paasdag gesloten) wvvw.kampeer'centrummechielsen.nt door Arjen de Boer DEN HAAG - Koperdieven zijn hoofdzakelijk Nederlanders. Op een gedeelde tweede plaats staan Polen en Roemenen. Dat bleek gis teren uit een criminaliteitsanalyse van het Korps landelijke politie diensten (KLPD). In de periode van januari 2009 tot 1 augustus vorig jaar heeft de politie 1780 verdachten aangehou den voor diverse vormen van ko perdiefstal, blijkt uit de KLPD-stu- die. Hiervan waren 74 verdachten betrokken bij diefstal op of rond het spoor. De rest sloeg toe op tal van plekken zoals bouwplaatsen, leegstaande panden, kermissen, speeltuinen, begraafplaatsen, snel wegen en scheepswrakken. Som mige dieven richtten zich ook op de petrochemische industrie waar zij bijvoorbeeld messing afsluiters van brandkranen stalen wat voor gevaarlijke situaties kan zorgen als er brand uitbreekt. De getroffen sectoren schatten de schade jaarlijks op meer dan hon derd miljoen euro. Het overgrote deel, rond de 1400 verdachten, is van Nederlandse af komst. In de onderzochte periode was sprake van zo'n vijftig Poolse en een gelijk aantal Roemeense verdachten. Veelal gingen ze alleen of met zijn tweeën te werk, maar soms ontstonden er ook samen werkingsverbanden tussen dieven. Het KLPD wil echter niet spreken van georganiseerde bendes, maar zag wel dat er elf groepen waren waarvan de grootste uit 23 mensen bestond. De prijs die een schroothandelaar neertelt voor een kilo koper is zo'n vijf euro. LEEUWARDEN - De geplande acties van de politiebonden tijdens de voetbalwedstrijd SC Cambuur - FC Zwolle mogen niet doorgaan, dat oordeelde de rechtbank in Leeuwarden gisteren in een kort geding. De rechter denkt dat als de wed strijd in de Jupiler League afgelast wordt er ook nog steeds een grote kans is op rellen in de stad. Het kort geding was aangespan nen door de gemeente Leeuwar den om de acties te voorkomen. Soortgelijke politieacties bij de wedstrijd Go Ahead Eagles - FC Den Bosch waren afgelopen week al door de rechter verboden. 2 overnachtingen 2 x ontbijt Gelegen aan het Haringvliet Vlakbij Rotterdam en Ouddorp Verblijf tot 30 juni 2012 Korting 31% 184 beschikbaar! OP=OP LELYSTAD - Op het advies van voor malig VROM-minister Hans Al ders om van Lelystad Airport een toeristische luchthaven te maken met maximaal 45.000 vluchten per jaar, is gisteren verdeeld gerea geerd. De provincie Flevoland en Lely stad "zijn blij met het advies. De Flevolandse gedeputeerde Jaap Lodders sprak van 'een door braak'. Volgens hem komt de uitbreiding van het vliegveld eindelijk in zicht. Er wordt al jaren gesproken over uitbreiding, maar steeds zon der resultaat. Directeur Erik Lagerweij van Lely stad Airport reageerde eveneens verheugd. „De piketpaaltjes zijn geslagen. We kunnen nu nadenken over hoe we gaan bouwen." Hij hoopt dat 'Den Haag' nog voor het zo merreces een besluit neemt. De provincie Gelderland en diver se gemeenten rond Lelystad heb ben nog geen officieel standpunt ingenomen. Ze willen eerst meer duidelijkheid over de eventuele overlast die uitbreiding van de luchthaven met zich meebrengt. Uit het advies van Alders blijkt dat Lelystad een toeristische luchtha ven kan worden, waar tot 2020 in totaal tussen de 35.000 en 45.000 voerder van de politie. Ze zijn in de omdat ze geen gehoor gaven aan leeftijd van 15 tot 29 jaar. „Ze wil- het verzoek weg te gaan, zijn ze aan- den blijkbaar een statement maken, gehouden", aldus de politiewoord- Alles is verder rustig verlopen. Maar voerder. foto Phil Nijhuis/ANP demonstreert M. hoe hij precies te werk is gegaan. De kinderen kon den 'genieten' van zijn strelingen en handelingen, zegt hij trots. Robert M. kan enige grootheids waanzin niet ontzegd worden. In het Pieter Baan Centrum waar hij onderzocht werd op psychische stoornissen, vergeleek hij zichzelf ongegeneerd met Martin Luther King. „Want dankzij mij is er nu een hulplijn voor pedoseksuelen", zou hij gezegd hebben. In de getoonde politieverhoren klopt hij zichzelf op de borst om dat hij nu het onderwerp is in het 'grootste' zedenonderzoek in de 'Nederlandse geschiedenis'. Het past bij de narcistische trekken die bij hem door de gedragsdeskundi gen worden vermoed. Volgens psycholoog Hendrikus van Kempen van het PBC kwam hij daar erg hooghartig over. Hij denkt dat het 'aannemelijk' is dat Robert M. op een gegeven mo ment geen weerstand meer kon bieden aan zijn pedpseksuele ver langens. Maar hij was als pedosek sueel niet zuiver het slachtoffer van zijn eigen driften. Zijn daden ontstonden niet spontaan, als in een opwelling. Precies daarom schatten de deskundigen hem in als verminderdtoerekeningsvat baar en ook niet zwaarder dan dat. Er was in hun ogen nog wel dege lijke sprake van een vrije wil. Luchthaven zou in totaal 45.000 vluchten per jaar moeten verwerken toestellen kunnen landen of opstij gen. Vanaf 2015 gaat het om 25.000 vluchten, daarna nog eens om 20.000. De provincie Gelderland en de ge meenten denken dat uitbreiding economisch voordeel oplevert, maar willen geen hinder ondervin den van de vluchten. De Natuur- en Milieufederatie Fle voland, die 24 organisaties verte genwoordigt, maakt zich zorgen over de gevolgen voor de vogels als de luchthaven gaat uitbreiden. Milieudefensie was het meest af wijzend en vindt het advies om de luchthaven uit te breiden 'absurd'. Reseweren via: 0900 700 7004 0,25 ma/vr 09.00 - 21.00 uur za 10.00 uur -16.00 uur zo 12.00 - V v. 2-pêrsoonsbezettlng en skcI. fësêrveringskösten 12,50 per boeking. Kijk voor de Let op! Alleen op 31 maart tussen 0.00 en 23.59 i 'korting alleen geldig voor de kampeerwihkel en de tentenafdeling

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 5