7 spectrum Zeeuwse fietsers en lopers op 6 en 7 juni Zaterdag 31 maart 2012 Alpe d'Huzes is niet alleen een sportieve uitdaging, maar vooral een dag waarop de strijd tegen kanker met miljoenen euro's wordt gesponsord. foto Robert van den Berge/het fotoburo De stichting 2climb2raise, met onder anderen Jack Asselbergs in de gelederen, stuurt op 7 juni twee teams van tien duo's de berg op. Elk duo bestaat uit iemand zonder kanker en een patiënt; zij fietsen samen op een tandem. Rina van Poecke uit Terneuzen is lid van een van de twee Bol d'Huez-teams; zij gaat op 7 juni drie keer hardlopend naar boven. Het gezin Gilliam uit Veere (Han, Anna, Michiel, Erik en Margot) vormt samen met vrienden en een broer het team Gilliam Wil- tink, dat op 6 juni fietsend en lopend mee doet. Michèl Meeuwse uit Vlissingen en Peter Mar- kusse uit Wilhelminadorp hebben zich samen voorbereid om op 7 juni zes keer naar boven te fietsen. Erwin van der Linde, docent aan OPDC Griffi oen, gaat het ook zes keer proberen op 7 juni; op zijn school is een themaweek over kanker gehouden. Patrick Elshout doet op 7 juni mee met het team van Siemens Healthcare. Richard Harinck en Mark van Rosevelt fietsen met het Acknowledge team mee op 7 juni. Edwin Talen is een van de Zeeuwse leden van de twee Zeebra-teams, die op 7 juni de berg zullen bedwingen. Ook team Luctor et Emergo gaat de Alpe d'Hues op, met Jurgen Dingemanse als team captain. Het H4A-team wist al de aandacht op zich te vestigen met zijn naaktkalender en diverse an dere acties. Op 6 juni willen ze met zijn zeve nen in totaal 25 keer klimmen. Stavoord6 heeft maar liefst 25 deelnemers aan zich gebonden, wat drie teams opleverde. Zij storten zich op 6 juni omhoog. Ook Paul Schoorl uit Kapelle is volop in trai ning voor 7 juni. Vader Peter en zoon Mike Minderhoud uit Meliskerke fietsen samen op 7 juni. Zestien mannen en vrouwen vormen samen de teams Van de Velde TU Middelburg en TU Middelburg van de Velde; ze fietsen en lopen omhoog op 7 juni. Nel Jakobsen uit Krabbendijke reed al eerder mee in Alpe d' Huzes. Dit jaar is haar doel, de berg drie keer op te fietsen. Marco Bisschop uit Terneuzen gaat onder meer spullen verkopen op Koninginnedag en fietst op 7 juni. Het team Klusduö streeft er naar maar liefst 60.000 euro voor Alpe d'Huzes binnen te ha len. Acht rijders staan op 7 juni aan de voet van de berg klaar. Een dag eerder doet een tweede team van drie deelnemers onder de toepasselijke naam KlusduZus al mee aan het evenement Alpe d'Huzus. Fietsenvoorjeleven bestaat uit zeven mensen, die op 6 juni meefietsen. Een zevende team lid beklimt de berg op 7 juni. Het Alpe d'Huzes-team Neckermann.com be staat uit vijf fietsers en twee lopers, die op 6 juni de berg beklimmen. Alexander Dekker uit Oostkapelle en Ronny Dekker uit Meliskerke gaan op 6 juni de Alpe d'Huez twee keer hardlopend op. De rijders van Klusdu6 proberen maar liefst 60.000 euro bijeen te rijden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 55