van 3 spectrum Zaterdag 31 maart 2012 Lex de Meester: Familieportret bizarre taferelen foto Mechteld Jansen Op die manier kan hij de verhalen in zijn hoofd vormgeven. Veel objecten bieden een scherpe blik op de hedendaagse samen leving. „Er zit veel maatschappijkritiek in, maar ik neem het hier en daar ook met een korreltje zout. Het is niet allemaal even serieus." Hoewel hij niet zozeer door artistieke am bities werd gedreven, heeft de kunstwe reld zijn werk omarmd. Het begon met een eendaagse expositie, gevolgd door een langer lopende tentoonstelling in Galerie T in Middelburg en inmiddels méér. Ook vriend en PZC-fotograaf Lex de Mees ter uit Vlissingen was enthousiast en op perde gezamenlijk iets te ondernemen. „Ik vond Franks werk heel mooi. Het maakte wat bij me los en dat inspireerde me om zelf ook weer wat anders te gaan doen dan alleen persfotografie. Je verzandt zo in de zelfde dingen als je niet oppast." Het eerste idee was om Van der Meijdens werelden vast te leggen als tableaux vi- vants. „Maar dat is niet te doen. Het werk is niet te kopiëren en dat moet je ook niet willen. Maar ik kon er wel elementen uit halen om daar iets mee te doen." Voor De Meester werd dat een ware ont dekkingsreis. „Eigenlijk komt deze ten toonstelling voor mij een jaar te vroeg. Je moet ergens mee beginnen en pas met de laatste foto die ik heb gemaakt, Familiepor tret, zit ik op een punt waarvan ik het ge voel heb dat ik daarmee echt verder kan. Dat werk is breder dan de rest, er zit meer een verhaal in, terwijl de andere foto's eer der plaatjes zijn." La Parata Bizarra is meer dan tentoonstel ling alleen. Chiem van Houweninge jr. maakte een documentaire over Van der Meijden (waarvan de trailer is te zien), er verschijnt een boek met foto's van Xander Koppelmans van het werk (er is ook een kleiner boekje te koop met werk van Van der Meijden én De Meester) en bovendien klinkt in de crypten muziek die producer Ronald Vanhuffel en componist Louis Vyncke speciaal voor de expositie hebben geschreven. Dat alles heeft van La Parata Bizarra een kostbaar en arbeidsintensief project ge maakt. „Voorlopig zie ik het dan ook als iets eenmaligs, maar zeg nooit nooit", al dus De Meester. En Van der Meijden: „Het heeft heel veel voorbereiding en organisa tie gevergd. Ik heb al een paar maanden geen tijd meer gehad om aan nieuwe din gen te werken. En dat is toch wat ik het al lerliefste doe." Expositie 'La Parata Bizarra', vanaf mor gen t/m 6 mei in crypten Abdij, Middel burg. Geopend: do t/m zo, 13-17 uur. De publieksopening is morgen om 13.30 uur door Chiem van Houweninge sr. en burgemeester Rob van der Zwaag van Veere. A-capellamuziek van Kobra En semble. Lex de Meester: Barbie framed

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 51