Een fascinerende parade j spectrum 2 Zaterdag 31 maart 2012 Frank van der Meijden: Madonna's (deel 1) Daal af naar de crypten van de Middelburgse Abdij en je belandt in een wonderlijke wereld, gecreëerd door Frank van der Meijden en Lex de Meester. Het is een fascinerende parade van bizarre taferelen, raadselachtige rariteiten en kitsch in het kwadraat. Een universum van glitter en glamour ook, al is het zelden goud wat er blinkt. door Rolf Bosboom Je komt ogen tekort De expositie La Parata Bizarra, die morgenmiddag in de Abdij feestelijk wordt geopend, biedt een waar visueel - multimediaal zelfs - spektakel. De objecten van Frank van der Meijden zijn bonte bunde lingen van talloze afgedankte voorwerpen, omgetoverd tot een soort opengewerkte kijkdozen waar madonna's en Barbies het heft in handen hebben. Wie wat langer kijkt, ziet steeds meer de tails, steeds meer fijnzinnigheid, steeds meer verhaal. De rondgang door de cryp ten culmineert in het maar liefst negen me ter lange titelobject, dat de wereldgeschie denis - van In Principio tot en met het hui dige tijdsgewricht, waarin menigeen wan hopig streeft naar persoonlijke roem - in negen episoden majestueus lijkt te willen omvatten. De objecten worden afgewisseld met geënsceneerde foto's van Lex de Meester. Het zijn krachtige beelden - van poëtisch tot buitenissig - die veelal reageren op het werk van Van der Meijden. Voorwerpen keren bijvoorbeeld als rekwisieten terug in de foto's en tegenover een intrigerend fa milieportret zet hij een eigen, evenmin alledaagse variant. „Het is een beetje uit de hand gelopen", zeggen de beide makers. Van der Meijden, wonend in Dishoek, is drie jaar geleden be gonnen met het maken van objecten na dat hij afscheid nam als manager van Blof „Op dat moment wist ik meteen dat ik dit zou gaan doen. Dat was een soort brainwa ve. Ik heb altijd een voorliefde gehad voor het surrealisme en dacht: ik ga kijken of ik daar iets mee kan." „Met kitsch heb ik een haat-liefdeverhou ding. Het grappige van kitsch is dat als je het uit zijn verband haalt, het een bepaal de betekenis krijgt Het wordt iets heel an ders. Daarom vind ik het ook zo leuk om dingen te veranderen. De voorwerpen maak ik vaak ook expres kapot." Frank van der Meijden (I) en Lex de Meester.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 50