449 Een fijnzinnig en intiem monument zeeland 13 Provincie betwist boete plan 57-plussers commentaar Zorgkosten Fly-drives AZOREN ÉL a?ores Milieu-inspecties zaterdag 31 maart 2012 'Het was een arbeidsintensief maar mooi proces en we zijn heel blij met hoe het is geworden' Beeldhouwers Jet Schepp en lucie Nijland Eilandvakanties eilandcombinaties 8 t/m 15 dagen Vertrek; van 9 april t/m 22 oktober ontdek deze authentieke en verrassend mooie Portugese eilanden in de Atlantische Oceaan! maak wandeltochten, bezoek de karakteristieke dorpen en pittoreske havenstadjes en geniet van rust, rijke tradities en ongerepte natuurpracht aanrader: optionele excursie walvisspotten! inclusief vluchtten), verblijf en huurauto Zie www.kras.nl/flydrive-azoren KRAS.NL waarom zou je meer betalen *ÜT vanaf Personen Wim van der Mee- ren, de baas van verzekeraar CZ, heeft een interes sante visie op de groei van de zorgkosten. Volgens Van der Meeren heeft de medische sec tor geen rem. Als ingrepen door toegenomen efficiency goedkoper worden, compense ren artsen dat met méér ingre pen. Daarbij staat de gezond heidswinst voor de patiënt niet altijd voorop. Van der Meeren pleit voor een kentering naar meer aandacht voor de patiënt en een zorgvuldiger afweging vóór een ingreep plaatsvindt. Even belangweldtend zijn Van der Meerens geruststellende woorden over de vergrijzing. Hij constateert dat de laatste ja ren van iemands leven het 'duurst' zijn en dat het in kos ten weinig uitmaakt als die pe riode wat opschuift. Van der Meeren schetst een zorgsector die goedkoper kan werken door de patiënt veel meer aandacht te geven. Deze route moet zeker verder wor den verkend. MIDDELBURG - De provincie Zee land overweegt zich niet neer te leggen bij een fiscale boete voor de 57-jarigen maatregel die een onder deel vormt van de reorganisatie van het ambtelijk apparaat. Gedeputeerde George van Heukel- om (SGP, personeel en organisa tie) ziet in rechtelijke uitspraken voldoende aanknopingspunten om de rechtmatigheid van die boe te - formeel een vutheffing - aan te vechten. Als alle 166 ambtenaren die voor de vertrekregeling in aanmerking komen, zich ervoor aanmelden, be draagt die heffing 16,5 miljoen eu ro. Dat geld wordt de komende ja ren evenwel weer terugverdiend, samen met de kosten van de rege ling zelf De 57-plussers ontvangen na vertrek gemiddeld 73,2 procent van hun huidige loon. Van Heukelom gisteren in de sta tencommissie bestuur, financiën en welzijn: „Er zit een zekere onge lijkheid in. Het rijk past vergelijk bare regelingen toe bij de afslan king van ministeries. Dan krijgt bij voorbeeld het ministerie van On derwijs en Wetenschappen zon boete of heffing, maar de op brengst ervan wordt aan Sociale Zaken gegeven. Zo kan ik het ook." Sommige statenleden gaven uit drukking aan hun zorgen over ver lies van kennis en leidinggevende ervaring bij de reorganisatie. Koningin Beatrix bracht ook een kort bezoek aan het Zeeuws Museum, dat een tentoonstelling aan Willem van Oranje heeft gewijd. foto Ruben Oreel MIDDELBURG - Een fijnzinnig en in tiem gedenkteken, zo werd het gis termiddag genoemd, voorafgaand aan de officiële onthulling door ko ningin Beatrix. Willem van Oranje heeft nu ook in Zeeland zijn eigen monument. Geen pompeus stand beeld - dat zou toch alleen maar in de weg staan - maar twee reliëfs aan de muur van de loggia in het Prinsenlogement, met zorg en oog voor detail ontworpen door Jet Schepp en Lucie Nijland. Aan de onthulling ging een perio de van ruim drie jaar vooraf Eind 2008 meldde de Prins Willem de Eerste-herinneringsstichting zich bij het Zeeuwse provinciebestuur met de vraag of er ook in Middel burg een monument voor de Va der des Vaderlands kon worden ge realiseerd. De stichting is in 1999 opgericht als laatste wilsbeschikking van Ed gar Nordlohne, met de opdracht gedenktekens voor Willem van Oranje op te richten 'door het aan brengen, plaatsen enzovoorts van smaakvolle, kunstzinnig verant woorde afbeeldingen waar in ieder geval het gelaat van Willem de Eer ste op voorkomt'. Dat is inmiddels gebeurd op diver se plaatsen die een rol hebben ge speeld in het leven van Willem van Oranje, zoals Dillenburg, Vian- den, Delft en Leiden. Nadat een maal overeenstemming was be reikt over hoe een en ander vorm zou krijgen, besloot ook het Zeeuwse provinciebestuur de schenking van de reliëfs in dank baarheid te aanvaarden. Met twee resolute rukken aan de doeken die de gedenktekens aan het zicht onttrokken, onthulde ko ningin Beatrix het resultaat. Later kreeg zij van de beide makers toe lichting. De vorstin bracht ook een kort be zoek aan het Zeeuws Museum. Daar is de expositie Willem van Oranje: heerser en huisvader inge richt. Deze gaat vandaag open voor publiek en is tot en met 27 mei te bezoeken. Vandaag zijn er, om 11.15 en 14.00 uur, speciale rondleidingen waar bij zowel de tentoonstelling als het Prinsenlogement wordt bezocht. Koning Beatrix bekijkt de reliëfs. foto Ruben Oreel MIDDELBURG - Dit voorjaar voeren dë Nederlandse Voedsel- en Wa renautoriteit (NVWA) en de water schappen uit Zeeland en Noord-Brabant controles uit op de naleving van milieuwetgeving. Met behulp van inspectievliegtui gen controleren zij gezamenlijk op het gebruik van gewasbescher mingsmiddelen en afvalwaterlozin gen. Met name bij de veehouderij en in de vollegronds-groententeelt zal scherp toegezien worden op het gebruik van gewasbescher mingsmiddelen in de ruimte van 14 meter langs oppervlaktewater. 1Aangifte wegens bangalijst 2. Agent en jongeman slaags (foto) 3. Helge Prinsen in gelijk gesteld STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl MEEST CELEZEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 3