Warme woorden voor Team Argos 1t4i 361 sport Gas terug 4* Li Jiao kan alleen op WK Vriesekoop niet evenaren PZC Argos: Rotterdamse dadendrang zaterdag 31 maart 2012 Een terugslag wil Johnny Hoogerland het niet noe men, feit is wel dat hij ver moeid uit Italië is terugge komen. Na enkele zware trainings- weken, de Ronde van Murcia, de Tirreno Adriatico en Milaan-Sanre- mo heeft de Zeeuwse wielrenner even gas terug moeten nemen. „Het is allemaal niet dramatisch maar wel even wat minder. M'n bloedwaarden waren bijvoorbeeld helemaal niet slecht maar minder dan ze geweest zijn. Eigenlijk is het niets bijzonders. M'n ploeg maat Wout Poels heeft precies het zelfde." Afgelopen week heeft Johnny zijn trainingen in overleg met z'n ma nager en trainer Aart Vierhouten aangepast. Twee keer nam hij een rustdag en de overige dagen deed hij het vanuit zijn Spaanse basis in Vall d'Uixo iets rustiger aan. „Ik heb wel behoorlijk wat getraind, maar niet te zwaar, niet extreem veel bergop en niet te intensief Ook heb ik meer geslapen. Nor maal word ik na een uur of zeven slapen wakker, nu sliep ik soms ne gen of zelfs tien uur." Achteraf is Johnny daarom blij dat hij morgen niet aan de Ronde van Vlaanderen meedoet. Die koers stond 'aanvankelijk wel in de plan ning. Het had betekend dat hij nog een aantal Vlaamse 'voorwedstrij den' had moeten rijden. „Het had wel gekund, maar op een gegeven moment gaat je kaarsje natuurlijk wel uit." BBsaassagBSia BRUMMEN Van Liere, Salm en Nijpjes in vorm Dinja van Liere heeft zich in de ZZ licht geplaatst voor de finale van het Nederlands kampioenschap dressuur in Brammen. De inwoon ster van Kapelle werd zesde (67,55 procent) met Hexagons Adoni. Wil- ma Salm uit Yerseke werd achtste met Zazou in 64,81% en is ook ge plaatst. In Z2 werd Chantal Nijpjes uit Sint Laurens met Resonanz als vijfde geklasseerd met een score van 66,23 procent. Jasmien de Koeyer uit Sint Jansteen noteerde met Take it Easy 63,53 procent. 1t4i is de oude naam van de wieler ploeg, die nu verder gaat onder de naam Team Argos-Shimano. De Bevelandse wielrenner rijdt nu de Ronde van het Baskenland, die maandag begint en zaterdag ein digt. Volgende week woensdag 11 april volgt dan de Brabantse Pijl, de zondag erop (15 april) is de Am- stel Gold Race en een week later (22 april) Luik-Bastenaken-Luik. De Waalse Pijl (18 april) slaat hij over. Aanvankelijk zette Johnny in op een plaats in de top vijf in de Ron de van het Baskenland. Inmiddels heeft de Vacansoleil-renner zijn ambities bijgesteld. „Ik houd een slag om de arm. A1-" - les hangt af van hoe ik me voel. Er vallen veel punten te verdienen voor de World Tour. Als het kan, zal ik ze meepakken. Het belang rijkst is toch dat ik in de Amstel Gold Race en Lüik-Bastenaken- Luik op m'n top wil zijn. Daar moet ik nu al rekening mee hou den." Koen de Vries HILVERSUM Rechten WK voetbal 2018 en 2022 bij NOS De wereldkampioenschappen voet bal van 2018 (Rusland) en 2022 (Qa tar) zijn exclusief te volgen bij de NOS. De wereldvoetbalbond Fifa heeft de rechten voor beide eindrondes toegewezen aan de EBU, het samen werkingsverband van Europese pu blieke omroepen, waar ook de NOS deel van uitmaakt. De duels worden rechtstreeks uit gezonden op televisie en radio, maar ook live én 'on-demand' via internet en mobiel. Met Argos als nieuwe hoofd sponsor hoopt Iwan Speken- brink met zijn wielerploeg terug te keren in de Tour de France. Een bewijs voor de goede ver houdingen was de aanwezigheid van Tourbaas Christian Prudhom- me bij de geboorte van Team Ar gos-Shimano. door Ad Pertijs ROTTERDAM - Onder het goedkeu rende oog van Tour-baas Christian Prudhomme transformeerde Pro ject it4i gistermorgen in Rotter dam tot Team Argos-Shimano. Morgen komt de voormalige Skil-ploeg in de Ronde van Vlaan deren voor het eerst in het nieuwe outfit in actie. Sponsor Peter Goed volk en teambaas Iwan Speken- brink zeiden allebei ontzettend trots te zijn op de driejarige over eenkomst die ze met elkaar zijn aangaan. Argos ziet de wielersport als ideaal vehikel om zich als voor malige Rotterdamse olieboer op de Europese markt te positioneren als nieuwerwetse energieleveran cier. Voor de wielerploeg betekent het contract een volgende grote stap voorwaarts in een proces dat uiteindelijk mo.et leiden tot een vaste plek in de World Tour. „Al leen op het hoogste niveau krijgen ook wij de zichtbaarheid die wij nu nodig hebben in onze ontwik keling", voegt de sponsor daar aan toe: De twee krijgen daarbij in ieder ge val grote bijval van Prudhomme. „Dit is niet alleen een grote dag WIN EEN VIP ARRANGEMENT ZLM TOUR 14 APRIL Ontvangst met koffie en bolus - ROC gebouw Goes Met bus naar markt Goes. Ontvangst door Burgemeester Wedstrijd volgen vanuit de bus. Uitstappen bij Finish. Bekijken finale. Ontvangst met buffet in ROC gebouw Goes Stuur de goede antwoorden uiterlijk 8 april naarmarketing@pzc.nl Op 9 april worden 6 VIP arrangementen onder de goede inzenders verloot. a. Bij welke profformatie heeft tweevoudig ZLM tour winnaar Luke Rowe een profcontract bemachtigd? b. De bekendste winnaar van de ZLM tour is natuurlijk Fabian Cancellara. Welke klassieker won Cancellara in 2008? c. Hoe heet de renner die in de ZLM tour een keer tweede en een keer vijfde werd en nu kampioen van Nederland bij de beroepsrenners is? d. Sinds welk jaar is ZLM Verzekeringen hoofdsponsor van deze prachtige Zeeuwse wedstrijd? e. De Duitse renner John Degenkolb werd een keer 2e en een keer 3e in de ZLM tour. In 2011 reed hij voor "HTC-High Road" en behaalde 6 overwinningen. Daaronder waren twee etappezeges in één en dezelfde wedstrijd. Welke wedstrijd was dit? f. Wie was de grote animator en voorzitter van de "Arjaan de Schipper Trofee", de organiserende stichting van ZLM tour (helaas veel te vroeg overleden)? g. Eind jaren veertig werd de voorloper verreden van de ZLM tour: de Ronde van Zuid-Beveland. Welke renner wist deze wedstrijd twee keer op zijn naam te schrijven? h. Welke Zeeuwse renner won 5 keerde Amstel Gold race? i. Wie werd twee keer wereldkampioen op de weg en negen keer kampioen van Nederland op de weg? Deze renster werd ook vier keer wereldkampioen achtervolging. j. Welke vijf Zeeuwse renners wisten de Ronde van Midden Zeeland (voorloper van de ZLM tour) voor amateurs te winnen? voor deze ploeg, dit is ook een gro te dag voor de wielersport", zegt de baas van' het machtigste wieler- bolwerk op aarde. Het cyclisme heeft volgens hem behoefte aan teams en sponsors als Argos. „Ik ga bijna nooit naar de presentatie van een ploeg. Hier wilde ik ech ter bij zijn. Dit is geen team dat er zo maar ineens is. Dit is plo'eg die in haar ontwikkeling altijd al een grote constantheid heeft uitge straald. We hadden deze ploeg al eens in de Tour en je ziet dat ze zijn blijven doorgroeien toen ze een paar jaar niet werden uitgeno digd." Daarnaast ziet hij Argos Oil, dat een omzet draait van elf mil jard, als een bedrijf dat de sport vooruit kan helpen in een tijd dat veel sponsors afhaken. Prudhomme houdt van dit soort betrouwbare partners, maar on danks alle complimenten en war me woorden, kon hij de presenta tie op het hoofdkantoor van Argos in de Waalhaven niet afsluiten met de verlossende woorden waar op iedereen bij Team Argos al we ken aan het wachten is. „Ik kan echt nog niks zeggen over de kan sen op een wildcard voor de Tour", liet Prudhomme weten. Zelfs niet over het aantal wild cards en over de dag waarop de Tour de knoop doorhakt. Vorig jaar werden er vier uitgedeeld, waardoor er 22 teams aan de start stonden. „Het liefst rijd ik maar met twintig ploegen en het liefst ook met teams van acht renners, maar wat het uiteindelijk wordt? Ik weet het echt nog niet", aldus de Tour-directeur. Mocht de Tour andermaal vier wildcards uitdelen dan is de kans groot dat één ervan naar Argos gaat. De andere drie zijn dan voor de Franse ploegen Europcar, Cofidis en Saur. Het lijkt er dan ook op dat Prudhomme ge zien zijn zwak voor Team Argos in de eerste plaats ruimte wil schep pen voor de derde Nederlandse ploeg in zijn ronde. „We nemen er in ieder geval de tijd voor", rea geert hij. „Het klopt dat we de wildcards de laatste jaren veel eer der hebben toegewezen, maar re glementair kunnen we wachten tot veertig dagen voor de start." ROTTERDAM - Feyenoord-fan Peter Goedvolk begon in de jaren tachtig in de Hoekse Waard een eigen olie- handeltje. Inmiddels is hij er trots op dat zijn bedrijf de grootste onaf hankelijke energieleverancier van West-Europa is. Afgelopen najaar fuseerde Argos Oil met de North Sea Group. De strategie van de nieuwe onderne ming is veel meer dan anders ge richt op de zogenaamde eindver bruiker. Het bedrijf sponsorde in het verleden een autoraceteam en zat vooraan bij Feyenoord. Intern onderzoek wees echter uit dat het bedrijf haar merknaam het best via de wielersport in de markt kan zet ten. Twee jaar geleden werd besloten om als co-sponsor in te stappen bij Skil-Shimano. DORTMUND - Langzaam maar zeker zorgde ze ervoor dat Bettine Vrie sekoop uit de recordboeken werd geschreven. De afgelopen jaren ontpopte Li Jiao zich tot de meest succesvolle Nederlandse tafelten nisster aller tijden dankzij haar zes Europese titels, vier gouden plak ken bij de Europese Top-12 en het tweemaal veroveren van de Cham pions League. Toch houdt Vriese koop op één toernooi haar collega achter zich. Terwijl de ex-speelster uit Hazerswoude tweemaal brons pakte bij een WK voor landen teams, werden Li Jiao en haar teamgenoten gisteren voor de der de editie op rij in de kwartfinales uitgeschakeld. Het was voor de 39-jarige Li Jiao waarschijnlijk haar laatste kans op het veroveren van een WK-medail- le. De nummer twintig van de mondiale ranglijst stond in Dort mund tegenover Yie Tana uit Hongkong, die tien plekken hoger op die ranking staat, en de, kop- vrouw nam een 2-1-voorsprong. Haar Aziatische opponente won het vierde bedrijf echter met 11-9 en toonde zich vervolgens ook in de beslissende game het sterkst: 11-4. „Mijn tegenstandster had veel geluk, dat frustreerde mij", er kende Li Jiao. Tot ongeloof van de Nederlandse speelsters ging Hongkong in het tweede duel op gepaste wijze ver der, want Jiang Huajun veroverde de eerste game van Li Jie nadat de bal via de kant van de tafel was weggeketst. De Aziatische won ook de tweede game, waarna de Oranje-verdedigster zich tot 2-2 te rugvocht. In de beslissende game toonde Jiang Huajun zich alsnog de sterkste. Elena Timina verloor vervolgens ook de derde partij.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 36