'Het was een puzzel' 21 zeeland 12 heet voortaan PZC Journaal zaterdag Bangalijst De krant 6 weken voor 18 euro! PZC van naar zaterdag 31 maart 2012 door Maikel Harte Ik heb dochters, alleen maar dochters en ik maak me zor gen. Over de wereld waarin ze opgroeien, die vol gevaar is, en dan vooral de digitale we reld. Werden wij vroeger gewaar schuwd voor de kinderlokker in de bosjes of een auto, van wie je geen snoepje mocht aannemen en waar je niet mee mee mocht gaan, de moderne kinderlokker zit op internet, geeft zich uit voor een dertienjarige en probeert zo af te spreken met onze dochters. Maar het zijn niet alleen de oude mannen waar gevaar van is te duchten, ook van de leeftijdsgeno ten: zoals het vriendje dat naaktfo to's maakt en via internet ver spreidt als het uit is, en nu is er dan weer een nieuw fenomeen: de bangalijst De bangalijst is een lijst die circu leert op internet en daarop staan namen, soms met foto en al, van meisjes die makkelijk te porren zouden zijn voor seks. Banga is blijkbaar straattaal voor slet of hoer. Niet alleen jongens zouden de na men op deze lijsten zetten, maar colofon WagKSmt PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever Charles van den Oosterkamp Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43'4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162,4460 AD Goes T: 0113- 31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145,4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc,nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland Merken en Diensten, Business-to-Busïness/ de Ondernemer, Zorg, Onderwijs, Onroerend Goed T: 0118-434070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krabt niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pic.nl/lezersseirvke of bel: 088- 013 99 10 Toets 1: bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets-2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur Familieberichten: 088-0139 999 Abonnementsprijzen Maand 27,50 (acceptgiro €30,75) Kwartaal 77,65 (acceptgiro €80,85) Jaar €296,50 (acceptgiro €299,95) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciate Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op dè hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 4 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van €77,65 per kwartaal (na28) een doorlopend abonnement met betaling per accept van 80,85 per kwartaal (na28| ik neem een proefabonnement van 6 weken voor 18,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de Iaatste3 maanden geenproefgehad) (re) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088-013 9910 Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. RekeningnummerHandtekening De ?ZC gaal zorgvuldig om mei persoonsgegevens ilofon trelt u nadere Informalie aa soms ook andere meiden. Uit ja loezie, door een ruzie of als uiting van ordinair pestgedrag. Mijn eerste gedachte bij dit soort dingen is altijd, dat gebeurt niet hier, maar daar vergis ik me iede re keer weer in. Het is niet iets Randstedelijks. Inmiddels hebben elf meisjes een aanklacht inge diend bij de politie in Middelburg wegens smaad. Nu hopen dat de daders gepakt worden, want het is toch verschrikkelijk. Je zal als meisje maar op zo'n lijst staan. Het is al niet makkelijk in die on zekere puberjaren en dan krijg je dit. En hoe moet je daar als ouder mee omgaan? Hoe zorg je er voor dat je dochter zich sterk houdt, er niet door in de knel komt te zit ten? Daar maak ik me als vader nu al zorgen over, terwijl mijn meiden nog jong zijn. Ervaring is er niet mee. Immers, in mijn tijd had je dit soort lijsten niet Nu mo.et ik wel eerlijk zeggen dat ik zelf als vijftienjarige graag op zo'n lijst had gestaan, ik was na melijk heel makkelijk te porren. Alleen niemand deed het. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns Koningin Beatrix onthulde giste ren op het Abdijplein in Middel burg twee reliëfs ter ere van Wil lem van Oranje. De reliëfs zijn, in eendrachtige samenwerking, gemaakt door de Amsterdamse beeldhouwers Jet Schepp en Lucie Nijland. door Rolf Bosboom MIDDELBURG - Een mooie, eervolle opdracht was het: een herinne ringsmonument ontwerpen en maken voor Willem van Oranje. Maar tegelijk was het zeker geen makkelijke klus, zeggen Jet Schepp en Lucie Nijland, want de galerij van het Prinsenlogement is een smalle ruimte achter glas en het is lastig er een monument goed tot zijn recht te laten komen. „Het was echt een puzzel", zegt Schepp, aan wie de opdracht in eerste instantie was verstrekt. „Aanvankelijk wilde men een heel groot reliëf langs de lange wand, maar dan loop je tegen het pro bleem van de lichtinval aan." Om de puzzel op te lossen, riep ze. de hulp in van collega Lucie Nij land. „We zaten op de Rijksakade- mie in dezelfde klas. We kennen elkaar van haver tot gort en weten precies wat we aan elkaar heb ben." Jet Schepp (links) en Lucie Nijland. Ze besloten twee kleinere reliëfs te maken: een op de lange wand en een boven de deur, haaks op de lange wand. Ook kozen ze ervoor zich te richten op het persoonlijk leven van Willem van Oranje: zijn (derde en gelukkigste) huwelijk met Charlotte de Bourbon en hun zes dochters, van wie er een in Middelburg werd geboren. Nijland maakte een reliëf vol de tails van De Bourbon en de doch ters. Door het werk te verdelen in vier wat schuin staande lamellen, loste zij het lichtprobleem op. foto Ruben OreeB Schepp legde Willem van Oranje vast als pater familias, die vanuit zijn stoel met trots naar zijn gezin kijkt. Door de positie boven de deur wordt optimaal geprofiteerd van het strijklicht." „De ontwerpen hebben we heel nauw op elkaar afgestemd", zeg gen de kunstenaars. „Door de fris se blik van de ander kom je ook tot een beter resultaat. We zijn er ongeveer twee jaar mee bezig ge weest. Het was een arbeidsintern sief maar mooi proces en we zijn heel blij met hoe het is geworden." MIDDELBURG -,Het videojournaal Z2 is volwassen gewordëri. Vanaf maandag heet het PZC Journaal. Het wordt niet meer gepubliceerd op een aparte website, maar op www.pzc.nl. Vanaf 19 uur is* daar op elke dag een nieuw videojour- naal te zien. Naast het bulletin pu bliceert de PZC de hele dag door videonieuws op haar website. Het project 'Zeeland in 2 minuten' (Z2) is een jaar geleden met steun van het Stimuleringsfonds voor de Pers opgezet als innovatieproject. De beide reliëfs. Links van Charlotte de Bourbon en kinderen, rechts van Willem van Oranje. foto's Anda van Riet

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 2