oproep klikken 281 zeeland PvdA tegen 'Er ligt nu een goed plan voor de watertoren' Blikvanger Wieke Haijes wint leeswedstrijd zaterdag 31 maart 2012 W ZIERIKZEE - De Partij van de Ar beid maakt zich boos over een op roep van de gemeente Schou- wen-Duiveland om vrachtwagens die de regels in het centrum van Zierikzee overtreden te fotografe ren en te melden bij de gemeente of de politie. De gemeente schakelt de hulp van binnenstadbewoners in omdat er regelmatig geklaagd wordt over vrachtauto's die de lengtebeper king van acht meter negeren. Vol gens PvdA-raadslid Petri d'Anjou roept de oproep bij veel mensen negatieve associaties op. „De ge schiedenis leert ons dat dergelijke oproepen kunnen leiden tot een klikcultuur die mensen wantrou wend en achterdochtig maakt." Burgers mogen wat haar betreft best aan de bel trekken als ze iets zien wat niet door de beugel kan. „Maar als gemeente moet je men sen daar niet toe oproepen. Daar mee ga je een grens over", vindt ze. d'Anjou is benieuwd of het col lege ook in andere gevallen bur gers gaat vragen te bellen en foto's van overtredingen te maken. „Gaat de gemeente straks ook vragen of ik de buurman op de foto zet als hij oud papier in de kliko gooit? Ik mag hopen van niet" Overigens lijkt de oproep voorals nog weinig effectief Nadat de PZC vorige week vrijdag erover bericht te, brak er wel een storm van kri tiek los, maar kwamen er bij de ge meente geen meldingen binnen. „Een goed teken", vindt d'Anjou. „Het betekent dat onze burgers zich daar niet voor laten lenen." De gemeente houdt ook zelf extra toezicht op het vrachtverkeer in het centrum. Afgelopen week con troleerden opsporingsambtenaren elf vrachtwagens langer dan acht meter. Slechts één vrachtwa genchauffeur kon geen ontheffing tonen. Daarvoor kreeg hij een be keuring van 120 euro. Schouwen-Duiveland Het beschadigde casco van de watertoren in Domburg wordt opgeknapt en binnenin komen er twee appartementen. foto's Izaak Verkeste door Annemarie Zevenbergen Zal het er nu echt van ko men? De vervallen waterto ren in Domburg weer tot leven wekken. Wethouder Chris Maas van de ge meente Veere ziet het positiefin. „Er ligt nu een plan dat de goed keuring van de Rijksdienst voor Cultureel Erfgoed, de welstands commissie en de provincie kan wegdragen. Ik denk dat er ook in Domburg een breed draagvlak voor zal zijn. De verbouwing laat zowel het silhouet als het gesloten karakter van de toren intact. Ik ben blij dat er voor zo'n bijzonder monument als de watertoren een herbestemming komt. Het is niet goed om het nog langer leeg te la ten staan. Het verval gaat hard." Plannen om er een uitkijktoren, een horeca-gelegenheid of een mu seum van te maken, strandden op verzet van de omwonenden, die vreesden voor verstoring van hun rust. De huidige eigenaren van de toren, de families De Bruin en Klerks kochten de toren in 2004. De rijkssubsidie van ruim 350.000 voor restauratie van het casco kwam vorig jaar. Met de voorwaar de dat er dit jaar begonnen wordt met de werkzaamheden aan de schil. De toren is ontworpen door Hendrik Sangster en in 1933 ge bouwd in opdracht van het water leidingbedrijf van de gemeente Domburg. De toren is 28,5 meter hoog met een opslagcapaciteit van 200 m.3. De toren raakte in de Tweede Wereldoorlog zwaar be schadigd door beschietingen. De Domburgse Watertoren is al decennia lang een blikvanger. Staand op een hoge duintop in Domburg is het een markant herkenningspunt. De vervallen to ren wacht al jaren op een nieuwe bestemming. Plannen voor een museum, uit kijktoren of horeca-gelegenheid strandden op bezwaren van omwonenden. Nu lijkt het erop dat er twee woningen in komen. Het casco wordt gerestaureerd. Dagelijks het nieuws in twee minuten videojournaal. Ma. t/m vr. om 12.00 en 20.00 uur, za. en zo. om 18.00 uur www.z2.nl Het Nederlandse a|j3 Rode Kruis Afdeling Walcheren Klein Vlaanderen 59, 4331 RG Middelburg zoekt met spoed een PENNINGMEESTER Wij zoeken een enthousiaste en deskundige financiële man of vrouw. dbosscher@zeelandnet.nl gjwolters@zeelandnet.nl MIDDELBURG - Wieke Haijes van het Scheldemondcollege in Vlissin- gen won gisteren de provinciale fi nale van Read2Me, de voorlees- wedstrijd voor brugklassen. Schoolgenoot Brian Sardjoemiss- ier werd nipt twee. De derde plek was voor Romy van Luijk van CSW Toorop. Aan de finale deden acht finalis ten mee. Wieke Haijes mag op 25 april Zeeland vertegenwoordigen tijdens de landelijke finale in Am sterdam. ZEELMID info@zeelandplant.nl www.zeelandplant.nl f HET adres voor tuinplanten haagplanten lei/dakbomen heesters Mediterraan Kwekerij open: elke zaterdag 9:00-16:00 uur Ravesteinweg 2a Crijpskerke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 28