Zelfreflectie zeeland j 27 Puinruimer Polderman nu zelfweg r«lil! 1 J MARIA GALLAND PARIS - 50 JAAR KENNIS EN ERVARING zaterdag 31 maart 2012 'Misschien had ik, achteraf gezien, de raad elke maand vertrouwelijk moeten informeren over de stand van zaken in bepaalde projecten. Dat is het enige wat ik mezelf verwijt.' Piet Polderman kwam bin nen toen Vlissingen in een diepe politieke crisis was be land. Het college van B en W was weggestuurd na een affaire rond het Scheldekwartier, waarbij dat college een groep ambtenaren naar huis had gestuurd - naar later bleek ten onrechte. Een geheel nieuw college trad aan. De ge meenteraad koos voor buitenstaan ders, omdat die geen banden had den met de organisatie of de raad. Daardoor konden ze schoon schip maken en de stad weer op koers krijgen. Na de verkiezingen mocht op één wethouder na het hele inte rim-college blijven. Polderman kreeg zware dossiers op zijn bu reau, inclusief het zwaarste: het Scheldekwartier. Dat project raak te verder in het slop door de eco nomische- en bouwcrisis. De ge meente besloot in het najaar van 2011 dat er maar één oplossing was: een verlies van twaalf mil joen euro incasseren. Dat voor de dekking daarvan geld voor de crui sekade werd gebruikt, zette kwaad bloed bij de raad. Maar wat de' raad hem echt kwalijk nam,.was zijn gebrekkige communicatie. Daardoor was het vertrouwen in Polderman verdwenen. Piet Polderman: „Als een warm bad heb ik bestuurlijk Vlissingen nooit beschouwd." foto Ruben Oreel nooit beschouwd. Ze zijn me al tijd als buitenstaander blijven zien. Ik maak er ook geen punt van, ik ben zelf ook niet zo'n war me persoonlijkheid, maar deze af faire is wel een kras op mijn bla zoen. Ik krijg veel mail uit Amster dam, dat ik maar gauw terug moet komen. In mijn hart ben ik het liefst daar, maar ik wil het Zeeuw se ook niet weggooien. Ik herin ner me ook mooie momenten uit Vlissingen, al zal ik me er niet meer zo snel vertonen." UiKloropvnng wwjó$zie.nl K OO ZIE RITTHEM Fort Rammekens geopend voor bezoek Vanaf vandaag, zaterdag 31 maart, tot en met zondag 28 oktober 2012 is Fort Rammekens weer geopend voor het publiek. Het goed bewaarde fort, dat zich vlakbij Vlissingen bevindt, laat vol gens Staatsbosbeheer de geschiede nis herleven. Het fort bestaat uit een aantal eeuwenoude ruimtes: de zogenaamde kazematten. Hier in zijn diverse exposities te zien. Het fort is geopend van dinsdag tot en met zondag van 13.00 - 17.00 uur. OOSTKAPELLE Bomentocht bij Westhove Zondag 1 april vindt de eerste tien- duizendbomentocht plaats bij Westhove en Berkenbosch. Volgens Staatsbosbeheer gaat het om een wandeling van circa ander half uur door het afwisselende landschap van de Manteling van Walcheren met speciale aandacht voor woudreuzen en dwergeiken. De tocht begint om 10.30 uur bij kasteel Westhove aan de Duinvliet- weg te Oostkapelle en kost vijf eu ro per persoon; kinderen betalen de helft. VLISSINGEN Dronken automobilist in Vlissingen betrapt Op de Weyevlietweg in Vlissingen heeft de politie donderdagavond een 55-jarige automobilist uit Oost-Souburg aangehouden. Tij dens de daaropvolgende controle bleek dat de Souburger veel te veel had gedronken. Volgens gegevens van de politie had de automobilist meer dan 3,5 maal de toegestane hoeveelheid al cohol in zijn bloed. De man moest daarop zijn rijbewijs inleveren. Hij moet binnenkort verschijnen voor de politierechter. annKarreman Wellness Beauty presenteert, als deposi- taire van Maria Galland Paris, de nieuwe lijn MILLE: een eersteklas anti-aginglijn voor de veeleisende, zelfbewus te vrouw van vandaag, gebaseerd op onder meer witte truffel en 24-karaats goud. Voor annKarreman Wellness Beauty betekent MILLE een sublieme aanvulling op haardoch al selecte Maria Gal land productassortiment. De MILLE-producten bevatten het TOP*CMG -complex, met extracten van witte truffel, 24 karaats goud, peptiden, stamcellen uit zeldzame Zwitserse appels en druiven, en een cel-activator. Wetenschappelijk onderzoek gedurende 28 dagen, door onafhankelijke der matologen op vrouwelijke proefpersonen tussen de 37 en 64 jaar, tonen het onomstotelijk aan: het 100% natuurlijke TOP-CMG -complex vermindert rimpels, herstelt het vocht gehalte en maakt de huid gladder. Uitgangspunt voor een optimaal succesvolle toepassing van de MILLE-productlijn •is een speciale gelaatsbehandeling. Al bij het reinigen van het gelaat treedt het TOP-CMG -complex in werking. Tijdens de salonbehandeling wordt o.a. toegepast het MILLE colla geenmasker met gevriesdroogde kaviaar en okra-peptiden, samen met het concentraat METHODE MILLE. Dit concen traat bevat de stamcellen van de zeldzame appels en drui ven met als resultaat een natuurlijk botox-like effect. Hierna wordt lymfedrainage en drukpuntmassage toegepast. Tot slot wordt het MASQUE MILLE aangebracht dat o.a. zorgt voor regeneratie, versteviging en celbescherming. Samenvattend heeft Maria Galland Paris met deze unieke lijn MILLE de 6 antwoorden op signalen van huidveroudering: lifting, verste viging, regeneratie, revitalisering, vochtherstel en anti- rimpel. Alleen het beste is goed genoeg! Voor alle verdere informatie: annKarreman Wellness Beauty, Middelburgseweg 39, Grijpskerke. T: 0118-614678; I: www.annkarreman.com pen, anders gaat het fout." Wat Polderman concreet verkeerd heeft gedaan, zegt hij nog steeds niet te weten. Wél wat hij wél goed heeft gedaan. Hij noemt een lijstje resultaten. „De eerste wonin gen van het Scheldekwartier zijn gebouwd, de Engelse Wijk blijft behouden, er komt misschien een marinierskazerne en over twee we ken wordt de eerste paal 'van de Grote Markt geslagen. Wrang dat ik dat niet meer kan meemaken. Ik heb hard gewerkt aan stadsver nieuwing in Vlissingen." En hoe wel sommigen daar anders over denken, Polderman blijft erbij dat hij met alle partijen gepraat heeft - of daar in elk geval de deuren daar voor open hield. Ook voor inves teerders voor de jachthaven, ook voor ontwikkelaars van Hotel Bri tannia. „Het beeld bestaat dat ik dingen tegenhield, maar je kunt niet iedereen omhelzen die een plannetje heeft. Soms zijn het luchtkastelen en dan is Vlissingen weer de stad waar nooit wat lukt. Tegen iedereen zeggen 'bouw maar vol', is een voorbeeld van pa niekvoetbal. Het Scheldekwartier kun je daar helemaal mee verprut sen. Don't panic, we hebben tijd ge noeg! Hou alsjeblieft geen uitver koop." Meer wil hij zijn beoogde opvolger Lambert Prevoo niet meegeven. Aan waarschuwingen waagt hij zich niet. „Maar als het me ge vraagd wordt, zou ik wel het kille klimaat aangeven. Als een warm bad heb ik bestuurlijk Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 27