Honderden aan slag in werkprojecten I WALCHEREN Jong bakt voor oud Vlissimger (24) aangehouden na achtervolging almanak Korte broek Intratuin Koudekerke Zondag a.s. open van 12.00 tot 17.00 uur wm yj intratuin ZATERDAG 31 maart 2012 25 Ze zagen ons meer als loopjongens 26 en 27 Robuuste van de toren blijft behouden 28 Strengere regels blijft voor aantal mensen drempel om uitkering aan te vragen door Theo Giele MIDDELBURG - Meer dan driehon derd mensen met een uitkering zijn aan.de slag gegaan in de zoge heten gemeentelijke projecten van Orionis (de vroegere sociale dienst, werkvoorziening en kre dietbank). Volgens de laatste cijfers gaat het om 324 mensen die in zes projec ten werken. Zo werd gisteren in de Middelburgse Edelstenenbuurt een schoonmaakactie gehouden door een van de wijkteams van Orionis. Andere projecten zijn een werkplaats voor houtbewerking, een demontageplaats, een schil dersproject, een boodschappen-, was- en strijkservice en een schoonmaakdienst die het kantoor van Orionis in Vlissingen schoon houdt en dat werk ook gaat doen in de gemeentelijke kantoren van Vlissingen, Veere en Middelburg. Mensen die een uitkering aanvra gen krijgen een uitnodiging voor een voorlichtingsbijeenkomst over de werkprojecten. Die uitnodiging is niet vrijblijvend. Wie niet naar de voorlichtingsbijeenkomst gaat, kan ook geen uitkering krijgen. Dit beleid is in januari ingezet. De eerste maand sloeg twintig pro cent van de mensen de uitnodi ging af en liet daarmee ook de kans op een uitkering liggen. Dat percentage is sindsdien licht ge zakt naar zeventien procent. Daarnaast zijn de regels voor het krijgen van een uitkering ver scherpt. Voorbeeld daarvan is de huishoudtoets die geldt voor het inkomen van ouder(s) en hun in wonende kinderen. De beperking van de instroom scheelt de Walcherse gemeenten veel geld. Orionis, en daarmee de gemeenten op Walcheren, lopen voorop in de invoering van stren gere regels voor uitkeringsgerech tigden. Veel taken op het gebied van uitkeringen zijn op het bordje van de gemeenten gekomen. Het Rijk heeft weliswaar de taken over gedragen, maar niet het volledige budget dat bij die taken hoort. En dat betekent dus bijpassen en snoeien. Samen met de welzijnsorganisa ties en Orionis brengen de drie ge meenten op Walcheren de effec ten van de nieuwe regels voor uit keringen in. kaart. De resultaten worden op 11 april besproken in een gezamenlijke ver gadering van de raadscommissies van Middelburg, Vlissingen en Veere. nSBBBMMSMMHHRnWMMMnSMBBIHBBBBHaBBBBBHBMBBnnMSnnBnnn VLISSINGEN - Na een flinke achter volging lukte het de politie om in de nacht van donderdag op vrijdag een 24-jarige inwoner van Vlissin gen aan te houden die probeerde te ontkomen. Agenten in een patrouillevoertuig zagen hem die nacht op de Nieuw- endijk rijden zonder helm en wil den hem daarvoor aanhouden, al dus de politie. De bromfietser reed echter met volle snelheid de Wal- straat, voetgangersgebied, in. Hij negeerde, aldus de politie, di verse stoptekens en probeerde via dc Steenen Beer en omgeving aan zijn achtervolgers te ontkomen. In een van dc straten reed hij over het trottoir en een voetganger moest voor hem opzij springen. De achtervolging eindigde in de Paardenstraat waar de bromfietser zijn voertuig op de grond had ge gooid en er lopend vandoor ging. Kort daarna kon hij toch worden aangehouden. Volgens de politie droeg de Vlissin- ger niet alleen geen helm maar had hij ook veel re veel alcohol in zijn bloed. Hij moest daarom ook zijn rijbewijs inleveren. Tip? redactie@pzc.nl De Terneuzenaar voetbalt alweer heel wat jaartjes in een lager seniorenelftal, maar zo slecht als dit seizoen heeft het team nog niet eer- der gepresteerd, 't Vuufde van Ter- neuzense Boys won dit seizoen nog maar één wedstrijd. Nog maar vier potjes dit seizoen, klonk het vorige week met een zucht van opluchting. Het zelfvertrouwen is tot onder nul gedaald, de zelfspot viert hoogtij. „Zelfs dit lukt me niet meer. Ik begin wel als reserve", riep een speler toen hij zich bij het aantrekken van zijn korte broek maar ternauwernood staande hield. Een medespeler dacht dat het doorgestoken kaart was. „Ik zag het! Dat deed je er om! Jij speelt voor straf een hele wedstrijd!" MIDDELBURG - Kayo (links) en Loïs laten trots de pannenkoeken zien die ze hebben helpen bakken en serveren in 't Gasthuis in Middelburg. Het was gisteren Nationale Pannenkoekendag. Heel wat scholen deden hieraan mee, zoals ook de Acaciahof. De jongste leerlingen van deze school bakten niet alleen pannenkoeken, ze maakten ook kleurige koksmutsen. foto Lex de Meester Intratuin Koudekerke. Galgeweg 5, 0118-551623. Donderdag en vrijdag koopavond, www.intratuin .nl 11 geeft klenr aan groen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 25