Estafest haalt tijdens spelen elk stuk behoorlijk overhoop iS| cultuur Geniet van... Muziekoptredens bij Kunstroute agenda duinhof zaterdag 31 maart 2012 Band met vier eigenzinnige improvisatoren treedt op in Middelburg Estafest, met vanaf linksboven met de klok mee: saxofonist Mete Erker, vio list Oene van Ceel, gitarist Anton Goudsmit en pianist Jeroen van Vliet. Gitarist Anton Goudsmit, saxofo nist Mete Erker, violist Oene van Geel en pianist Jeroen van Vliet zijn vier van de meest eigenzin nige hedendaagse improvisato ren van Nederland. In Estafest bundelen ze hun krachten en la ten een frisse kijk op jazzmuziek horen. Woensdag 4 april speelt de band bij Muziekpodium Zee land in Middelburg. door Mischa Beckers Estafest, dat is een combina tie van estafette en feest. De bandleden gaven el kaar dan ook ettelijke ma len het estafettestokje door. „Kijk, ik speelde al heel lang in een duo met Jeroen van Vliet", zegt Mete Erker. „Tegelijkertijd hadden Oene en Anton ook een duo. Toen Oene ook met Jeroen een duo ging vor men dachten we: ho, dit is toch voldoende aanknopingspunt om ook eens iets met zijn vieren te gaan doen." Met als resultaat een bijzonder ge luid. Mingus meets Schoenberg meets Bach meets Radiohead, aldus het gezelschap. Maar zonder drums en bas. „Ja, het is misschien een rare combinatie van instru menten om dit te doen. Daar moe ten we erg creatief mee omgaan en dat kunnen we ook. We hebben een aantal stukken met als basis bijvoorbeeld een melodische in gang of een ritmische. Maar alles gebeurt ter plekke. Ieder van ons kan die ritmische ingang oppak ken en er iets mee doen. We orkes treren eigenlijk live." Ze inspireren elkaar daarbij conti nu. Want het uitgangspunt is dat ze eikaars manier van improvise ren erg zien zitten. Het gevolg is een open, los muzikaal stramien waarbinnen de vier uiterst fanta sievol kringelend om elkaar sole ren of samen aan een muzikaal kleurenpalet werken. „Iedereen neemt stukken mee en dat vormt steeds een startpunt. Maar we gaan er toch mee klooien. We betreden het speel veld en tijdens het spelen wordt een stuk behoorlijk overhoop ge haald." Zo gaat Estafest aan de haal met bijvoorbeeld Goudsmits Ernesto, bekend van de Ploctones en zijn band met Eric Vloeimans Fugimundi. Of met Hyper, dat Jeroen van Vliet schreef en met on der meer Gatecrash speelt. Het concert staat in het teken van het album Live, dat in mei 2011 uit kwam. „Het optreden is in het ka der van de cd-presentatietournee. Maar we spelen nog meer stukken hoor. Deze tour staan we eigenlijk voor de helft in de clubs en voor de helft, vanwege Jazz Impuls, in de theaters. Daar hebben we die duoconcepten weer opgepakt en verschijnen we in verschillende be zettingen." Zes duo's en een kwartet voor de prijs van één band in een.feestelij- ke muzikale estafette, dat is Esta fest. Estafest, woensdag 4 april in 't Schuttershof, Middelburg. Aanvang: 21.30 uur. Bezetting: Anton Coudsmit (gitaar), Mete Erker (sopraan - en tenorsaxo foon), Oene van Ceel (altviool), Jeroen van Vliet (piano). MIDDELBURG Solotentoonstelling Pisano in de Vleeshal In De Vleeshal in Middelburg wordt vanmiddag om 17.00 uur de expositie The Body in Crisis ge opend. Het is de eerste soloten toonstelling van Falke Pisano (1978) - die woont en werkt in Ber lijn -bij een Nederlandse instelling. Zij toont drie sculpturale installa ties en enkele video's. De expositie duurt tot en met 20 mei. Openingstijden: dinsdag tot en met zondag, 13.00-17.00 uur. GOES Museum Le Secet te gast in Westwal 45 Op uitnodiging van Galerie Van den Berge is museum Le Secet en kele dagen te gast aan de Westwal 45 in Goes. Ruim honderdvijftig werken van hedendaagse kunste naars worden op één locatie ten toongesteld, onder de titel Gulliver Goes, into a whirlpool vortex. De opening is vandaag om 17.00 uur. Verder is de tentoonstelling te bezoeken op 5, 6 en 7 april, van 12.00 tot 17.00 uur (tegelijk met Ga lerie Van den Berge). GEERSDIJK Galerie Lijn 3 brengt internationale kunst Hofstede Galerie Lijn 3 in Geers- dijk opent vandaag de expositie Schoonheid in verscheidenheid. Het gaat om werk van nationale en in ternationale kunstenaars: Michael Mansfield, Luis Frutos, Isabelle Planté en Catherine Villa. In de beeldentuin is werk van Jannie Slootweg te zien. Dé officiële opening is vanmiddag om 15.00 uur. De expositie is te be zoeken tot 27 mei. De Dobbelaere Makelaars Verkoop en informatie Compagnie Het Zoute en Realisatie Verkoop geopend op paasmaandag vanaf 10.00 uur 131 schitterende zuidgerichte vakantie appartementen op 100 m van het strand Eigen parkeerplaats in ondergrondse parking ödzana-Bad www.duinhof-cadzand.eu MIDDELBURG - Tijdens de Kunst en Cultuurroute, morgen in de bin nenstad van Middelburg, zijn er di verse muziekoptredens. Hét Kobra Ensemble treedt op bij expositie La Parata Bizarra in de crypten van de Abdij. Het Berlage wmramwmnii mi mimi ninHMMMMMBa aBsaaasaaa«ra Meer agendanieuws en het complete bioscoopprogramma zijn te vinden op de website van deze krant. OP PAD ZATERDAG 31 MAART Goes Polderparty, wijkfeest. De Spinne, 16-22 uur. Ineke Otte houdt open studio, 's Heer Elsdorpweg 39,13 -17 uur Earth Hour. 20.30 uur licht uit tegen klimaatverandering. Televisietoren en wa tertoren doen mee. Lewedorp Voorjaarsmarkt. De Kraayert, 10.00-16.00 uur Koudekerke Boek- en curiosamarkt. Blauwehof, Breeweg 11,10.00-16.00 uur. Middelburg Filosofisch Café Middelburg. Revolution 100.000 etc Gallery, Lange Noordstraat 4115.30 uur. Actiemarkt tbv verbouwing Zuider- kerk. Schoutstraat, 10.00-14.00 uur Saxophone Quartet uit A'dam, een barokensemble met onder ande ren Tassilo Erhardt (viool), Ensem ble Göksel Yilmaz en Manling (Marleen) Au spelen op diverse lo caties. Voor tijden en plaatsen zie www.kunstroutemiddelburg.nl. Vlake Voorjaarsbloeiers en magnolia's, Sequoiahof, 10.00-17.00 uur Vlissingen Maritieme kunstmarkt. Ter Reede, 10.30-16.30 uur Suze Zijlstra geeft de lezing 'Ervarin gen van kolonisten in Zeeuws Suriname' Muzeeum, 14.00-15.00 uur ZONDAG 1 APRIL Koudekerke Boek- en curiosamarkt, Blauwehof, Breeweg 11,10.00-16.00 uur Middelburg Kunst- en Cultuurroute. Binnenstad, 13.00-17.00 uur Vlissingen Maritieme kunstmarkt. Ter Reede, 10.30-16.30 uur PODIUM ZATERDAG 31 MAART Biezelinge Paasconcert jongerenkoor en -combo Nova Melodica en het koor Nova Musica. Chr Gereformeerde Kerk, 20.00 uur. Colijnsplaat Rotterdam Chamber Ensemble. Dorpskerk, 19.30 uur rust, ruimte en comfort in Cadzand-Bad! Boulevard de Wielingen ja 450Ö JH Cadzand-Bad (Tegenover de bouwlocatie) *31(0)117.39.65.31: IMIflO DENIJS Boulevard de Wielinger 4506 j) Cadzand-Bad +31 (0) 117 39 1613 Ontwikkeling

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 18