VEILING APRIL aozwV/ lANPmZSf Cor de Jonge TO te leegstand, een Bellamypark waar niet geparkeerd kan worden. Iemand die de weg niet weet rijdt zo het centrum weer uit om naar Middelburg te gaan. Vanaf het Bel lamypark rijdend is het lastig om de parkeergarage in te komen. En het bord daar dat naar Middelburg verwijst werkt ook niet echt mee. Mijn advies is om met ALLE onder nemers te praten en niet met de 'happy few' om Vlissingen weer leefbaar te krijgen. Gemeentebe stuur, zet daar de schouders onder en niet onder risicovolle plannen zoals Bestevaer. Kirsten Vromans Burg. v. Woelderenlaan 5, Vlissingen Canada Ik ben verbijsterd over het bericht dat een rijbewijs uit Canada hier niets voorstelt. Mogelijk en gelet op het volgende onderwerp is e.e.a. in genoemd land alleen gel dig voor het besturen van ezel, os of paardentractie. Verderop lees ik dat in dit land 400.000 robben op prehistorische wijze doodgekup- peld mogen worden. Resumerend, Canada mag gerekend worden tot de ontwikkelingslanden. Kees Baan Wijdauplantsoen 29, Middelburg Boerma De gewezen directeur van Delta, de heer Boerma, kreeg bij zijn ver trek eind vorig jaar, in totaal 1,3 mil joen euro mee. Inclusief een belo ning voor een adviesfunctie die in ca. 2 jaar 410.000 euro bedraagt. Dus een soort vertrekpremie. Ge lukkig is president-commissaris van Doorn zich er van bewust dat, zo zegt hij, veel Zeeuwen de rege^ ling 'schandalig' zullen vinden. Maar, onderstreept hij, 'de ontslag vergoeding ligt in lijn met de nor men die in de top van het bedrijfs leven gelden'. Wat zijn dit voor normen? Fatsoensnormen? Nee, het zijn normen gehanteerd door personen in de top van het bedrijfs leven en waarschijnlijk door die zelfde top opgesteld. Een geïnstitualiseerde graaicultuur, vriendjespolitiek. Bedenkelijk is het ook dat de grootste aandeel houder, de provincie Zeeland, dit heeft laten gebeuren. Kees den Braven Hogeweg 5, Hoofdplaat Zorg Minister Schippers wil patiënten steeds meer laten betalen voor ge zondheidszorg. Naast verhoogd ei- gen risico en verhoging van de pre mie, staat nu het zelf betalen van niet gecontracteerde ziekenhuizen op het programma. Ze doet het voorkomen alsof er wat te kiezen valt, dit terwijl de las ten steeds verder toenemen en een duurdere verzekering niet betaal baar zal blijken. De macht komt bij de verzekeraars te liggen, de pa tiënt maar ook de artsen worden door dergelijke plannen gebonden. De vrije markt is totaal ongeschikt voor de zorg, dit schijnt bij de WD nog niet te zijn doorgedron gen. Gaat dit plan door, zullen de patiënten vaak naar verder verwij derde ziekenhuizen moeten reizen (ook weer extra kosten) en bezoek zal voor familie een onderneming worden. Duidelijk is wel hoeveel de WD na Hoogervorst i'n het wel zijn van de patiënt is geïnteres seerd. P.L. Brounts Kenau Hasselaarstraat 153, Vlissingen Omroep Zeeland i Komt er nu weer een vertrekrege- ling voor een medewerker? Ik vraag mij af hoeveel kosten van soortgelijke regelingen er inmid dels op hun begroting drukken. De dooddoenende reactie bij kritiek op het ontbreken van live-uitzen dingen is steeds 'er is geen geld voor'. Dat is me inmiddels wel dui delijk. Ik begin steeds meer te den ken aan oorzaken zoals er bij de lei ding bij het COA zijn. Jaap den Hollander Deltaweg 17, Haamstede Omroep Zeeland 2 Een van de mensen waar ik graag naar kijk en luister bij Omroep Zee land is Helge Prinsen. Geen jaknik ker, daarvoor moet je naar de olie velden in Drenthe. Helge werkt al heel lang voor Omroep Zeeland en heeft recht op een eigen mening. En als zij vindt dat het in Oost-Sou burg best gezellig en knus is, kan ik dat beamen. Ik heb heel wat uur tjes in de studio in Oost-Souburg doorgebracht. Naar Omroep Zee land luister en kijk ik vrijwel alleen nog voor 'Zegt u het maar' en het Zeeuwse nieuws. De heel behoorlij ke salarissen die de medewerkers verdienen worden door ons allen opgebracht. Ook het honorarium van de advocaat van Omroep Zee land, die haar een handgranaat vol emoties noemt. Gelukkig dat er mensen zijn met emoties. Als het zo doorgaat, luistert er straks nie mand meer naar Omroep Zeeland en gaat de kraan dicht. Adverteer ders kunnen hun geld wel beter be steden en ik trek een bedrag van mijn belasting af: wegens gederfde vreugde! Martha Blom Heernisseweg 43, Goes Omroep Zeeland 3 Een stok vinden om mee te slaan is niet zó moeilijk. Zeker niet om de eigen incompetentie mee te ver bergen. Het is met Helge Prinsen zoals met zoveel mensen die hun hoofd boven het maaiveld durven uit te steken. Zoeken naar een gele genheid om ze te lozen. Jammer, ze stak als nieuwslezeres en als ver slaggeefster met kop en schouders boven de anderen uit. Ik mag ho pen dat ze terugkeert, alhoewel de arbeidsverhouding verstoord is. let Bakker Jannewekken 1 -12, Zierikzee Omroep Zeeland 4 Arbeidsconflicten zijn aan de orde van de dag. Maar dit conflict, zo dichtbij, wekt nogal wat emoties op. Waarom? Omdat zij Omroep Zeeland letterlijk vanaf de eerste minuut in de lucht naar buiten bracht met haar straatinterviews in de oudejaars/nieuwjaarsnacht van alweer eeuwen geleden. Trouw aan de omroep is juist zij aan het werk geweest om het 'oubollige' luchtje eromheen weg te werken. Alleen al haar onvergetelijke integere inter view met Lex Maes vlak voor zijn dood brengt haar in de hoogste re gionen van de journalistiek. Zo moeten er nog tal van voorbeelden in het archief zijn opgeslagen. Hoe is dat te rijmen met de 'viswijven- uitval' van zo'n advocaatje, datje maar beter 100 meter uit haar buurt blijft. Kan het nog beledigen der, Omroep Zeeland? Kruip diep - door het stof en biedt je uiterst vak kundige medewerkster je welge meende excuses aan. Dan bewijs je tenminste met mensen te kunnen omgaan! Chris Verheul Paul Krugerstraat 2 flat 39, Vlissingen Omroep Zeeland 5 De Hoofdredacteur van Omroep Zeeland stelt dat de omroep een be drijf is waar mensen komen en gaan. Ik denk dat het na het conflict met Helge eens tijd wordt dat de direc tie van Omroep Zeeland maar eens moet besluiten om zo'n kortzichti ge figuur als De Kort de laan uit te sturen. Wat als journalisten hun eigen me ning niet meer mogen ventileren, en zich moeten conformeren aan de censuur van een persoon als De Kort? Ronduit belachelijk, deze man gaat naar mijn mening 'te kort door de bocht' en verdient inderdaad een draai om zijn oren. En wat betreft de column van Gui- do van der Heijden, wees blij dat je niet bent aangenomen bij een orga nisatie die je de mond snoert als je in het openbaar je mening geeft over een item dat blijkbaar gevoe- lig ligt. Fons Israël Briljant 21, Middelburg MIDDELBURGS VEILINGHUIS MIDDELBURGS VEILINGHUIS HOUTKAAI9 4331JR MIDDELBURG 0118 62 76 39 INFOffiMIDDELBURGSVEILINGHUIS.NL WWW MIDDELBURGS VEILINGHUIS N L CTiL H& Rw*«e irburn UIT ZDGKertJl £**L:È.'L VEILING 3 APRIL 2012 van 14 lot 17 uur en van 19 tot 22 uur KIJKDAGEN: zaterdaq 31 maart van 13 toi 17 uur zonda'q 01 april van Ik tot 17 uur maandaq 02 april van 13 tot 17 uur dinsdaq 03 april van 9.30 tot 11.30 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 17