20% korting Pas komend najaar krijgt raad winkelvisie 'Bouw zeesluis kan voor veel problemen zorgen' Stemmen staken bij motie ouderen op al je aankopen* intratuin AUTOMATISERING De Tm GRAFISCHE VOEl, INTERNETDIENSTEN www.vergezogt.nl zaterdag 31 maart 2012 TERNEUZEN - Bij de bouw van de nieuwe zeesluis in Terneuzen kun nen grote problemen ontstaan. Die voorspelling deed fractievoor zitter Giel van Boom (TOP/GB) donderdagavond in de Temeuzen- se raadscommissie Bestuur en Mid delen. Van Boom herinnerde aan de verzakkingen en scheurvor ming in kerken, gebouwen en wo ningen bij de bouw van de huidi ge zeesluis, in de jaren zestig. „Nu er een nog grotere sluis wordt ge bouwd, moeten we het ergste vre zen." Van Boom sprak zich uit te gen de gemeentelijke" bijdrage van 1,5 miljoen in de bouwkosten. Hij vond 'dat bedrag in verhouding met de 2,5 miljoen die de provin cie bijpast veel te hoog. Frank van Oorschot (PvdA) voorzag grote problemen voor het wegverkeer, zoals die er nu overigens ook dage lijks zijn. Hij kreeg de belofte dat daar naar zal worden gekeken. Bur gemeester Jan Lonink: „Op het moment dat de bouw start, is de Sluiskiltunnel klaar, dus is er meer doorstroming. Het bouwverkeer wordt wél een probleem." De ge meente draagt 1,5 miljoen bij,, maar krijgt waarschijnlijk een veel voud van dat bedrag terug in de vorm van bouwleges. Alleen Top/GB bleef tegenstribbelen, De overige fracties gingen akkoord. Vandaag 31 maart van 8.00 tot 10.00 uur Zondag 1 april van 12.00 tot 13.00 uur Intiatuin Koudekerke. Galgeweg 5, 0118-551623. Donderdag en vrijdag koopavond. www.intratuin.nl 11 geeft kleur aan groen Gert-Jan Knol in euforie op de F-side, nadat Ismail Aissati Ajax op een 1-0-voorsprong heeft gezet tegen PSV. foto's Raymond de Frel door Jeam-loy de Gucht HULST - De motie van de oppositie om het budget van de activiteiten van ouderen terug te brengen op het niveau van januari 2011 heeft het niet gehaald in de gemeente raad van Hulst. Omdat de stem men staakten, is de motie aange houden en komt hij terug in de volgende raadsvergadering. Ook pleitte de oppositie in de mo tie ervoor zoveel mogelijk activitei ten te laten uitvoeren door vrijwil ligers van de ouderenbonden en niet door stichting Welzijn Hulst. Karei Martinet (CDA) zei wel sym pathie te hebben voor de motie. „Maar we kunnen het echt niet te rugdraaien. Bovendien kunnen we niet alles aan vrijwilligers overla ten." Bennie Saman (PvdA) zei wel aan knopingspunten te zien, maar steunde de motie ook niet. Jo van Remortele (Groot Hontenisse) en Monique de Bruijn (WD) wezen erop dat niet alleen de ouderen ge kort zijn op subsidies. Van Remor tele: „Er zijn bijvoorbeeld ook mu ziekgezelschappen gekort." René van den Kieboom van colle gepartij Groot Hontenisse ont hield zich van stemming, waar door de stemmen over de motie staakten. VEREEZDaT V Professionele bedrijfsnetwerken. Gespecialiseerd in zowel Windows als Apple software en hardware. Uitgebreide Wi-Fi oplossingen. kamer Tuinset Calais Teak tafel met teakstoelen met all-weather zit en rug gedeelte TERNEUZEN - Pas in december kan wethouder Pim Broekhuysen (midden- en kleinbedrijf) van Ter- neuzen een goed onderbouwde winkelvisie presenteren. En dat stelt D66-raadslid Charles ten Hen gel enorm teleur. Hij hamert al een tijd op een duidelijke visie op de ontwikkelingen op winkelge bied, vooral omdat de branche - onder meer door de opkomst van internetverkoop - volop in bewe ging is. Ten Hengel, donderdaga vond in de raadscommissie Be stuur en Middelen: „Erg teleurstel lend dat een ambtelijke organisatie er maar niet in slaagt om snel een visie te produceren." Het duurt al lemaal veel te lang. Eerder had Broekhuysen toegezegd in april duidelijkheid te verschaffen, maar daar kwam het college op terug. Eerst moet de uitkomst van onder zoeken naar de gevolgen van on der meer de invulling van winkels bij Snowbase en Kennedylaan wor den afgewacht. De wethouder mikt wat dat betreft op september. Overigens heeft ook Centrum Ma nagement Terneuzen op spoed aangedrongen. Ronald Lippens (CDA) en Gijs van den Berg (PvdA) vonden het verstandig te wachten op duidelijkheid over de Kop van de Noordstraat en de an dere lopende projecten. Voor al uw grafische werk kunt u bij ons terecht, van kwaliteitsdrukwerk tot digitale uitingen. Professionele en gebruiksvriendelijke websites en webshops. Vooral gespecialiseerd in Wordpress en Magento. De Padweie 25,4353 RW Serooskerke T: 0118 - 59 1866 E: info@vergezogt.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 125