De oude veiling terug in Kapelle zeeland29 De oude veiling je veil Benefiet StaVoord6 P&Tain kamer Luzac College: 'rustig afwachten' AUTOMATISERING GRAFISCH! VORV INTERNETEN INiTEN www.vergezogt.nl zaterdag 31 maart 2012 VLISSINGEN THOLEN Politie moet achter Instrument proberen brommer aan jagen bij parade Concordia Het fruitteeltmuseum in Kapelle houdt ieder jaar wisselexposities van maart tot januari. Dit jaar wordt de oude fruitveiling in Zeeland ten toon gesteld. De expositie NAAR de veiling is tot eind januari 2013 te zien. Het Raedthuys in Sint-Maartens dijk houdt met de stichting Sta- Voordö donderdag 5 april een ben efietdiner. Vijf gangen worden be geleid door muziek van Luizter. De opbrengst gaat naar het team dat op 6 juni de Alpe d'Huez be klimt voor het KWF-kankerfonds. MEEST GELEZEN Stem op de stelling 'Mosseldag moet blijven zoals het is' op www.pzc.nl/bevelanden. STUUR TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto GOES - Het Luzac College in Goes heeft nog niet met de gemeente ge sproken over een mogelijke ver plaatsing van de school. Dat zegt rector Cees van de Wouw. „Wij zijn van niets op de hoogte." Het Luzac College is in het nieuws vanwege de nabijheid van de twee coffeeshops in Goes: het kabinet heeft bepaald dat coffeeshops op minimaal 350 meter van scholen moeten zitten. In Goes is die af stand veel kleiner. Er zijn twee mogelijkheden om aan die situatie een einde te ma ken: of de coffeeshops verhuizen, óf de school. De Goese politiek heeft een duidelijke voorkeur voor de school. Voornamelijk omdat de coffeeshops nu op een locatie zit ten waar ze nauwelijks overlast ver oorzaken. „Voor- zover ik weet, blijven we hier zitten", zegt Van de Wouw. „Wij wachten gewoon rustig af. We zien het wel." De politie in Vlissingen moest in de nacht van vrijdag op zaterdag een 24-jarige Vlissingse bromfiet ser stevig achtervolgen eer die ge pakt kon worden. Agenten in een auto zagen hem op de Nieuwen- dijk rijden zonder helm. De brom fietser reed ondanks een stopteken op volle snelheid de Walstraat - een voetgangersgebied in, probeer de via de Steenen Beer te ontko men maar strandde in de Paarden straat, waar hij lopend verder ging. De man had teveel gedronken. Muziekvereniging Concordia in Tholen houdt zaterdag een instru mentenparade. Tijdens de parade kan er informatie verkregen wor den over instrumenten, muziekles sen en het lidmaatschap. Vragen kunnen gesteld worden aan leden van Concordia die aanwezig zijn met hun instrument De muziekles sen bij Concordia zijn niet alleen voor kinderen, maar ook voor vol wassenen bedoeld. De parade is van 14.00 tot 17.00 in het repetitie gebouw van Concordia in Tholen. In het fruitteelt museum in Ka pelle is de expositie NAAR de veiling te zien. De titel van deze expositie zegt het al, in het mu seum staan onder meer voertui gen waarmee men vroeger naar de veiling ging, zoals een oude bakfiets. door Adriënne Glasbergen De komst van de elektrische vei lingklok naar het fruitteeltmu seum was de aanleiding om de ex positie over de oude veiling op te zetten. „Exposities wisselen ieder jaar, maar de veilingklok en de houten banken blijven op deze plek staan", zegt Nelleke Volker van het museum. Dat het veilingterrein in Kapelle pas gesloopt is, was extra aanlei ding voor het fruitteeltmuseum de oude veiling ten toon te stellen. Het museum wil met deze exposi tie jong en oud uitnodigen om een kijkje te komen nemen „We gaan scholen benaderen. Zij kun nen een oude fruitveiling meema ken. Om het leuk te maken kan de gene die bij de juiste stopprijs - dat is de minimumprijs - drukt bij voorbeeld een geschilde appel krij gen." In 1904 werd er in Nederland voor het eerst fruit geveild. Eind jaren negentig, in vorige eeuw, is de laat ste veiling gesloten. In het mu- De elektrische veilingklok is door Rotary Goes-Reimerswaal aan het fruitteelt museum Kapelle geschon ken. foto Marcelle Davidse seum is een handjevol mensen aanwezig om te demonstreren de veiling in zijn werk ging. „De stop- prijs voor een kistje appels zetten we op 31 cent. Een van de 'kopers' in de banken drukt en de klok stopt bij 37 cent. Geluk voor de fruitteler", roept Adrie Eversdijk, vrijwilligerscoördinator van het museum. Een vrijwilliger van het museum heeft voor de expositie een op schaal een versie van het veilingter rein in Kapelle gemaakt. Binnenin het miniatuurpakstation is een ca mera gemonteerd. Op het scherm dat voor de maquette staat, kan de binnenkant van het pakhuis beke ken worden. Ook is er informatie beschikbaar over de rest van de ge bouwen zoals het sorteerhuis en het oude veilinggebouw. Verder zijn er foto's met bijschrif ten en authentieke voorwerpen van de oude veiling te zien, die gro tendeels al in het bezit waren van het museum. „Veel fruittelers heb ben de voorwerpen aan het mu seum geschonken toen de veiling gesloten werd", zegt Volker. Volgens Adrie Eversdijk was de oude veiling een echte ontmoe tingsplaats voor fruittelers en fruit handelaars. „Vroeger werd er in het café al onderhandeld over het fruit. In het pakhuis stonden de handelaars en commisionairs het fruit al te inspecteren voordat de veiling begon." Ook in die tijd speelde geld een grote rol „Wanneer er een lading fruit over was na de veiling, werd het in de Westerschelde gegooid of met gif bespoten." Om te voor komen dat het fruit tegen een lage re prijs op de markt kwam. /oor een zomert sa» ncf 3 Tuinset Calais Teak tafel met teakstoelen met all-weather zit en rug gedeelte GOES Cursus 'Uit je hoofd komen' voor jongeren Jongeren van vijftien tot twintig jaar die het idee hebben dat hun hoofd omloopt of zelfs overloopt kunnen per dinsdag 3 april terecht bij de cursus 'Kom uit je hoofd'. In kleine groepen worden cursis ten via eenvoudige medidatie ge leerd hoe om te gaan met emoties, keuzes te maken, je eigen reacties te begrijpen en rust te vinden voor nieuwe energie. De cursus wordt gegeven door Francien van der Drift en Maaike Mostert als een aanbod van de stichting Buitenkans. Plaats is ge bouw De Piratenkoning, Magdalen- astraat 3 in Goes. Tien bijeenkomsten, steeds op dins dagavond, kosten 150 euro. De cur sus duurt steeds van 19.00 tot 21.00 uur. www.komuitjehoofd.nl. VERBEZDE3T Professionele bedrijfsnetwerken. Gespecialiseerd in zowel Windows ais Apple software en hardware. Uitgebreide Wi-Fi oplossingen. Voor al uw grafische werk kunt u bij ons terecht, van kwaliteitsdrukwerk tot digitale uitingen. Professionele en gebruiksvriendelijke websites en webshops. Vooral gespecialiseerd in Wordpress en Magento. De Padweie 25,4353 RW Serooskerke T: 0118 - 59 1866 E: info@vergezogt.nl wt Tfunda Yeersesingel 92 Middelburg makelaar Ons volledige CL woningaanbod: IS Bj Op een praclmge locatie gelegen sfeervolle vrtjsuan- de woning mee een fijne jSjr ww torn op steenworp afstand Hf van her stadscentrum van I .,..2 Middelburg Deze keurig onderhouden woning r:H jl beschikt over eert nette _LB 1 badkamer.nette keuken en UK ;'a UUF. een fraaie, zonnige cum. Vraagprijs 179.000,- k.k.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 115