ind31 Delta trekt stekker uit lichttechniek irug dicht Conflict omroep zaterdag 31 maart 2012 ■Sinds vorige week staat iedereen al te Poimai'CUfSnl Hll IKC# trappelen om naar de camping te komen.' IXdlIld 9WCICII >41MMI S IC Jackelien van Nieuwenhuijzen van landschapscamping Kruytenburg in Poortvliet gemeente van Zeeland door Jeffrey Kutterink MIDDELBURG - Reimerswaal is de duurste gemeente van Zeeland. Een gezin betaalt dit jaar 701 euro aan riool- en afvalstoffenheffing en onroerend zaak belasting (ozb). Dit blijkt uit de Atlas van de lokale lasten van het Centrum voor on derzoek van de economie van de lagere overheden (Coelo). Dat on derzoeksinstituut is verbonden aan de Rijksuniversiteit Gronin gen. Borsele is het op een na duurst. Een gezin betaalt daar 693 euro aan lokale lasten. Wonen in Tho- len en Sluis kost 690 euro. Middel burg en Goes zijn het goedkoopst. Daar is een gezin dit jaar 583 euro aan lokale lasten kwijt. I-Iet beeld verandert totaal als wordt gekeken naar de procentuele stijging van de lasten. Vergeleken met 2011 stij gen de woonlasten dit jaar het hardst in Schouwen-Duiveland. Een gezin betaalt voor riool-, afval stoffenheffing en ozb 6,1 procent meer dan in 2011. Dat is fors meer dan het landelijk gemiddelde van 1,7 procent. Die stijging ligt ruim onder de inflatie van 2,3 procent. De meeste Zeeuwse gemeenten zit ten daar boven. Na Schouwen-Dui veland volgen Goes (4 procent), Noord-Beveland (3,8 procent) en Sluis (3,5 procent). De woonlasten' stijgen het minst hard in Borsele (2 procent) en in Terneuzen en Vlissingen (beide 2,2 procent). MIDDELBURG - Delta stopt met de afdeling Lichttechniek, omdat die 'niet past bij de kernactiviteiten van het energiebedrijf. De twintig medewerkers zijn ondergebracht bij andere afdelingen van Delta In fra. Dat meldde Delta gisteren. Delta Lichttechniek voerde onder meer onderhoud uit aan de open bare verlichting in Zeeland. Dat werk wordt per 1 mei overgeno men door het landelijk opereren de bedrijf CityTec, dat is gespeciali seerd in straatverlichting. CityTec wordt daarmee de nieuwe con tractpartner van de Vereniging van Zeeuwse gemeenten. Het on derhoud wordt in april door de ge meenten tijdelijk zelf verricht. Delta zette haar lichttechniek-acti- viteiten een jaar terug in de etala ge, omdat de afdeling Infra zich wil concentreren op het onder houd van kabels en leidingen. De Ondernemingsraad van de divisie Infra verzette zich daar tegen om dat lichttechniek een goedlopend, winstgevend onderdeel zou zijn. Harmen Grootenboer (I) en Jannes Hoving zijn druk bezig de voortent in te richten op minicamping de Buitenhof te Lewedorp. foto Marcelle Davidse de tochten in Zeeland elektrische fietsen aangeschaft, want die heb je hier wel nodig. Het waait altijd in Zeeland, weten ze. En voor de rest hebben ze het prima naar de zin op de camping, waar de vaste gasten als het ware een familie vor men. Onder de naam van het Roompot concern vallen ook de seizoens campings Dishoek en de Zandput bij Vrouwenpolder. Die zijn al weer goed bezet met het oog op de Pasen, vertelt Piet Hamelink van de Roompot. Hij stelt vast dat Pasen vorig jaar prima was omdat het later in het jaar viel en het weer - zoals het er nu uitziet - be ter was. Maar de Duitse en dit jaar ook Belgische vakanties zorgen er voor dat het toch al weer lekker loopt op de campings. Zo'n 80 pro cent van de Roompot campings zitten tegen en rond de Pasen vol, maakt Hamelink duidelijk. De Roompot zelf zit voor 60 procent vol. Niet alleen voor de campings ziet het er zonnig uit. Hamelink signa leert een opvallend fenomeen, na melijk dat de duurdere accommo daties bij de Banjaard, in Dom burg en het nog te openen com plex te Cadzand snel aan het vollo pen zijn. „Je ziet twee ontwikkelingen. Ener zijds zijn de duurdere voorzienin gen in trek, anderzijds komen mensen niet meer voor vakanties van drie weken. Ze komen vaker, maar dan voor een weekeinde of een midweek. COLIJNSPLAAT - De Zeelandbrug wordt een nachtje gesloten. De brug is in de nacht van maandag 2 op dinsdag 3 april in verband met werkzaamheden afgesloten voor al het wegverkeer van middernacht tot ongeveer 05.00 uur. Het gaat om onderhoudswerk, zo als het aanbrengen van reflectors en het plaatsen van de onder- houdssteiger. Bij- de Zeelandbrug en de toeleidingswegen staan infor matieborden en een omrij route is aangegeven via de Stormvloedke ring. MIDDELBURG - Omroep Zeeland heeft de schorsing van presentator verslaggever Helge Prinsen opgehe ven. Ze gaat maandag aan de slag. Daarmee voert de omroep het von nis uit van de voorzieningenrech- ter, die Prinsen in het gelijk heeft gesteld in het door haar aangespan nen kort geding. Het is onduidelijk of de omroep het verzoek tot ontbinding van de arbeidsovereenkomst met Prinsen handhaaft. De behandeling daar van bij de kantonrechter staat voor donderdag op de rol. De rest van 't verhaal keek ze mot tig vö d'r uut. Ze dee nie mee an 't korte applaus van de oudjes. En in de dirop volgende stilte kloenk luud en dudelijk uut d'r mond: „Ik kan er niets aan doen meneer, maar ik vond er helemaal niks aan, want ik wil dat u over Walche ren vertelt. Uw familie interesseert me helemaal niks" 'Toon Hermans' was wi êlemaele trug op aerde. En toen twi daehen laeter iemand tegen me zei, dat 'n mien eeste verhalenboekje op de rommelmart gekocht ao vö twi eu ro, stoeng ik wi mee aolebei m'n voeten in de Zeêuwse klei. M'n ees te boekje, dat was toch a lang uut- verkocht? Hin exemplaar mi van te kriehen? Ik wist het toen zeker: bluuf mè nuchter! overtuhieng. Kiek, op zö'n mo ment moe je oppasse. „Ze luustere nie mi zö kritisch", is 't eeste wat ao je dan moe dienke. Mè onbewust speelt dat versje van lang. helee deu j'n oöd: ,,'t Is moei lijk bescheiden te blijven...." En dat kan een hröte valkule weze, wan je dreigt dan te he zweven! En-ao je zweeft, bin je 't contact mee de grond lcwiet...! Mè gelukkig, nie lang di- nae, 't was wi in een ver- zurgingsuus, bin'k wi mee oalebei m'n voeten op de grond komme te staen. Ik wier bie binnenkomst angesproke deu een aoles regelen de mevrouw, die vroeger best 'juf frouw in d'eeste klasse' ao kunne weze. Vanuut d'r rolstoel dirigeer de ze me nè m'n plekke en vroeg wat a'k kwam doe. Op mien 'Ver- telle in 't Walchers' reageerde ze drek. „Geweldig meneer, u komt over Walcheren vertellen. Mijn overleden man wist van alles over Walcheren...!" Het ielp nie da'k herhaalde dat het 'vertel- le in 't Walchers' was, wan ze bleef mè 'over Walchere'deuraetele! Nog mè ienkele zinnen onderwehe mee m'n ees te vertelling over een logeernacht- je van onze kleinhuus, wier ik on- derbroke deu 'de juf. „U praat maar over uw familie me neer, maar u had beloofd over Wal cheren te vertellen", mopperde ze.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 107