Ik wist als kind al dat ik later 28 [zeeland Anbo voorziet barre tijden Herinrichting Havenpark gaat door zaterdag 31 maart 2012 Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto ZEELHIID info@zeelandplant.nl www.zeelandplant.n HET adres voor tuinplanten haagplanten lei/dakbomen heesters Mediterraan Kwekerij open: elke zaterdag 9:00-16:00 uur Ravesteinweg 2a Grijpskerke S"*"" Dagelijks het nieuws in twee minuten videojoumaal. Ma. t/m vr. om 12.00 en 20.00 uur, za. en zo. om 18.00 uur Q www.z2.nl vxaisssa3!^sscssga!asxsa!ces(mvxo9ssKcsse^& 'Pensioen onder druk' door Piet Kleemans BROUWERSHAVEN - „We merken op dit moment nog niet zoveel van een achteruitgang van onze finan ciële positie, maar pas op!". Die waarschuwing gaf voorzitter Jaap van Wezel van de afdeling Brou wershaven van ouderenbond An bo de bezoekers van de voorjaars vergadering van de afdeling mee. Terug naar de kleuterschool aan de Baden Powellweg in Zierikzee. Kijk op www.pzc.nl/kteknoe 1Gemeente verkoopt Bruse Musea 2. Extra borden Duinhoevepad 3. 'Niet op kosten burger naar feest' KIEKNOE TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl Van Wezel voorziet barre tijden voor senioren. „Onze pensioen voorzieningen staan onder druk door de lage rentestanden, de zorg premies stijgen, de rekening van uw energieleverancier zal dit jaar aanmerkelijk hoger zijn, de prijzen van benzine en diesel rijzen de pan uit en mijn jaarlijkse rekening van de gemeentelijke belasting is acht procent hoger", schetste van Wezel zijn somber beeld van de nabije toekomst. De energiebelasting werd door Van Wezel betiteld als 'krankzin nig hoog'. Ook vroeg hij zich hard op af waarom 'het kwartje van Kok' nooit afgeschaft is. „Het was een tijdelijke maatregel, maar het wordt nu wel erg blijvend." Volgens Van Wezel hebben veel mensen - waaronder ouderen - de grootste moeite om de eindjes aan elkaar te knopen. „Is dit het toe komstbeeld van ons alom gepre zen 'rijke' Nederland? Dat senio ren nog willen genieten van het le ven is begrijpelijk, maar wat ge beurt er als cholesterol, diabetes, trombose en stress toeslaan. En dan kom je in het zorgcircuit te recht en dat is voor degenen die dat treffen helemaal niet plezie rig", aldus de afdelingsvoorzitter. De voorjaarsledenvergadering in het Tonnenmagazijn in Brouwers haven werd afgesloten met een Bourgondisch buffet. Van Wezel; „Gelukkig hebben we in onze afde ling een prima penningmeester die verstand heeft van sparen." Peter Wissekerke tussen twee van zijn Mercedessen. Links een achtcilinder 560 SEL, rechts een zescilinder 280. Zondag wordt een bijzondere dag voor Mercedes-liefhebbers. Zo'n 90 leden van de Mercedes-Benz Club Nederland komen naar Schou- wen-Duiveland voor de jaarlijkse voorjaarsrit. Peter Wissekerke uit Zonnemaire is één van hen. door Piet Kleemans Hij is 'helemaal kierewiet' van auto's in het alge meen en het merk met de ster in het bijzonder. Hij heeft er meerdere in zijn garage staan, waaronder een witte 560 SEL uit 1987. Een wagen die voor Wisse kerke zo'n beetje alles waar Merce des voor staat belichaamt; luxe, chic, robuust, strak gelijnd en tijd loos klassiek. En met de ster ponti ficaal in het zicht. Zoals het hoort, althans volgens Wissekerke. De Mercedes-ster voert hem terug naar zijn jeugd, toen zijn pa een Mercedes bezat en Peter nog een Petertje was die niets liever wilde dan op de voorbank naast vader, met zicht op een lange bolle mo torkap, bekroond die die type rende ster. „Mijn vader had toen een seizoenskaart voor Feyenoord. De dure auto's stonden daar op een aparte parking. We liepen daar dan langs en dan zag ik de im posante neus van zo'n dure Merce des. En toen wist ik al dat ik later ook zo'n auto wilde. En die heb ik nu ook", zegt hij, verwijzend naar de 560 SEL. Alleen al over die auto kan hij uren kletsen. Trots demon streert hij de elektrisch verstelbare stoelen, stuurkolom en achter bank. „Alles zit er op, echt alles." Het is, zegt Wissekerke, een auto 'Als ik mijn auto tussen honderden anderen zie staan vind ik die van mij nog altijd de mooiste' MEEST CELEZEN ZIERIKZEE - De fractie van Alert! is er niet in geslaagd de vernieuwing van het Havenpark in Zierikzee te gen te houden. In een uiterste po ging om de herinrichting van het plein te voorkomen diende de frac tie een motie in waarin het college werd opgeroepen alles bij het oude te laten. De fractie kreeg hier voor geen enkele bijval van de an dere fracties. Wout van den Berg van de WD riep de partijen in de gemeenteraad op om nu op te hou den met het tegenspartelen. „Wij geven op deze manier een fout sig naal af richting Zierikzee."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 104