PvdA: 'Stop verklikken chauffeurs' li m i SCHOUWEN-DUIVELAND Jong bakt voor oud almanak Korte broek Intratuin Koudekerke zondag a.s. open van 12.00 tot 17.00 uur yj intratuin ZATERDAG 31 maart 2012 25 Dennen beginnen nieuw leven 26 en 27 Gemeenteraadslid Petri d'Anjou vindt dat gemeente grens overschrijdt met oproep om overtreders te melden. door Joeri Wisse ZIERIKZEE - De Partij van de Ar beid maakt zich boos over een op roep van de gemeente 'Schou- wen-Duiveland om vrachtwagens die de regels in het centrum van Zierikzee overtreden te fotografe ren en te melden bij de gemeente of de politie. De gemeente schakelt de hulp van binnenstadbewoners in omdat er regelmatig geklaagd wordt over vrachtauto's die de lengtebeper king van acht meter negeren. Vol gens PvdA-raadslid Petri d'Anjou roept de oproep bij veel mensen negatieve associaties op. „De ge schiedenis leert ons dat dergelijke oproepen kunnen leiden tot een klikcultuur die mensen wantrou wend en achterdochtig maakt." Burgers mogen wat haar betreft best aan de bel trekken als ze iets zien wat niet door de beugel kan. „Maar als gemeente moet je men sen daar niet toe oproepen. Daar mee ga je een grens over", vindt ze. d'Anjou is benieuwd of het college ook in andere gevallen burgers gaat vragen te bellen en foto's van overtredingen te maken. „Gaat de gemeente straks ook vragen of ik de buurman op de foto zet als hij oud papier in de kliko gooit? Ik mag hopen van niet." Overigens lijkt de oproep voorals nog weinig effectief Nadat de PZC vorige week vrijdag erover bericht te, brak er wel een storm van kri tiek los, maar kwamen er bij de ge meente geen meldingen binnen. „Een goed teken", vindt d'Anjou. „Het betekent dat onze burgers zich daar niet voor laten lenen." De gemeente houdt ook zelf extra toezicht op het vrachtverkeer in het centrum. Afgelopen week con troleerden opsporingsambtenaren elf vrachtwagens langer dan acht meter. Slechts één vrachtwa genchauffeur kon geen ontheffing tonen. Daarvoor kreeg hij een be keuring van 120 euro. ZONNEMAIRE - Als professionele pannenkoe kenbakkers stonden de kinderen van de bo venbouw van de Zonnewijzer in Zonnemaire gisteren boven de koekenpannen. Ze bakten pannenkoeken voor ouderen. Alle 48 kinde ren van de school hebben opa's, oma's of bu ren uitgenodigd om samen een pannenkoek te eten. Daar hebben veertig mensen op ge reageerd. De kinderen hebben alles zelf gere- 8888*8858888888188 mSSSm H geld. Van tafels dekken in het dorpshuis tot en met het bakken van de lekkernij. foto Dirk-Jan Cjeltema Tip? redactie@pzc.nl De Terneuzenaar voetbalt alweer heel wat jaartjes in een lager seniorenelftal, maarzo slecht als'dit seizoen heeft het team nog niet eer der gepresteerd, 't Vuufde van Ter- neuzense Boys won dit seizoen nog maar één wedstrijd. Nog maar vier potjes dit seizoen, klonk het vorige week met een zucht van opluchting. Het zelfvertrouwen is tot onder nul gedaald, de zelfspot viert hoogtij. „Zelfs dit lukt me niet meer. Ik begin wel als reserve", riep een speler toen hij zich bij het aantrekken van zijn korte broek maar ternauwernood staande hield. Een medespeler dacht dat het doorgestoken kaart was. „Ik zag het! Dat deed je er om! ]ij speelt voor straf een hele weds trijd! Dagelijks het nieuws in twee minuten videojournaal. Ma. t/m vr. om 12.00 en 20.00 uur, 1 za. en zo. om 18.00 uur Q) www.z2.nl Intratuin Koudekerke. Galgeweg 5, 0118-551623. Donderdag en vrijdag koopavond. www.intratuin.nl j. jj geeft kleur aan groen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 101