32 Duivenseizoen start met opleervluchten Zeilster Bekkering terug naar Zeeuwse wortels De tijd dringt voor Kapelle w Inschrijving voor duotoernooi vlot van start vrijdag 30 maart 2012 ut- f>S w RUCPHEN Vriendendienst van reserves Sranang De zaalvoetballers van FM Sranang 2 zorgden in Rucphen voor een stunt door Kalsdonk, de nummer twee in de eerste klasse, met 9-8 te verslaan. Een sterke fase na de rust hielp Sranang 2 in het zadel. Van 5-2 werd het 5-6 en via 6-6 liep de voorsprong daarna op naar 6-9. Pito Bernardina (3X), Peter Overdul- ve (2x), Salim Sandee (2x), Curven Bernardina en Mo Azzagari scoor den voor de Goese ploeg. De achter stand van Kalsdonk op koploper Groene Ster 2 bleef zes punten, met nog drie duels te gaan. LE HAVRE Van de Velde door naar laatste acht Tennisster Bernice van de Velde heeft gisteren in Le Havre haar tweede overwinning op rij ge boekt. Daardoor staat de twintigja rige speelster uit 's-Gravenpolder vandaag voor het eerst in 2012 in de kwartfinales van een futuretoer- nooi. Van de Velde won in de Franse ha venstad in drie sets van de num mer twee van de plaatsingslijst, de Francaise Audrey Bergot. Het werd 4-6 6-4 6-2 voor de Bevelandse nummer 904 van de wereldrang lijst. OOSTBURG La Porte d'Or neemt tweede plek over Oranje Duivels, de nummer twee in de eerste klasse van het Orevo- zaalvoetbal, kwam tegen Signtex/ De Sutter niet verder dan een ge lijkspel. Oranje Duivels maakte pas in de laatste minuut gelijk (3-3). La Porte D'or won eenvoudig van Hinneman Engineering (7-2) en nam daardoor de tweede plek over. De Blauwe Tulp was met 3-1 te sterk voor De Kameleon. Koploper &Kids kwam niet in actie, maar kan aanstaande donderdag bij winst op De Blauwe Tulp kam pioen worden van de eerste klasse. SLUISKIL Polka Print ontsnapt aan een nederlaag De driebanders van Polka Print ont snapten tegen BV Sprundel 2 aan een nederlaag (4-4). Voor de pauze gingen de broers Dallinga onder uit Louis Dallinga was in een heel slecht duel kansloos tegen Ron Lui- jendijk en Meerten Dallinga werd volledig onder de voet gelopen door Alex Voets. De Belg was in vijftien beurten (2.333 gemiddeld) bij 35 caramboles. Dallinga had er tien. Na de pauze repareerden Dirk Vlerick en Jean Paul de Kraker de schade. Laatstgenoemde deed dat met slechts twee puntjes verschil. door Fred Rabout middelburg - Komend weekeinde gaat het Zeeuwse duivensportsei zoen van start met de opleervluch- ten vanuit het Belgische Dender- monde voor de Samenspelen 3, 5, 6 en 7 en vanuit het Belgische Me nen voor de Samenspelen 1, 2 en 4- Volgende week zaterdag staat het eerste vitesseconcours voor oude duiven op de rol. Dit met Quie- vrain (eveneens in België) als los singsplaats. Ook dit seizoen kan er weer opgeleerd worden met café 't Keldertje aan de Baandijk in Ter- neuzen als inkorfplaats. Vanaf za terdag 7 april tot en met zaterdag 1 september met Quievrain als los singsplaats, vanaf 14 april tot en met 1 september met Noyon als lossingsplaats en vanaf vrijdag 4 mei tot en met vrijdag 31 augustus met Angerville als lossingsplaats. Vanuit Quievrain en Noyon (Frankrijk) worden de duiven op zondag gelost, vanuit Angeville (eveneens in Frankrijk) op zater dag. Er kan worden ingekorfd zo wel op vrijdag als op zaterdag tus sen 15.15 uur en 16.45 uur. sassssseaasKszaasKSBBsaazisesssKWRCTWXöw^^^^ door Klaas Verspoor sas van gent - Volleybalvereni ging Savok en organisatiebureau WINN Events organiseren op za terdag 12 mei in de gemeentelijke sporthal van Sas van Gent voor de tiende keer het Duo Sas-volleybal- toernooi. Aan dit evenement kunnen teams van twee personen meedoen. Er kan in de categorieën mannen, vrouwen en gemengd op twee ni veaus worden ingeschreven. Er zijn op voorhand al bijna dertig teams ingeschreven. In totaal kun nen op 12 mei zestig tweetallen meedoen. Het evenement maakt deel uit van een tweeluik met Hulst, waar in januari een derge lijk toernooi werd gehouden. Voor het toernooi kan worden in geschreven door een mail te stu ren naar duosas@zeelandnet.nl of via de website www.winnevents. nl. middelburg - Annemiek Bekke ring komt over ruim twee weken naar Zeeland om een training te geven aan de Zeeuwse jeugd. De kans is aanwezig dat de in Amster dam woonachtige zeilster komen de zomer deelneemt aan de Olym pische Spelen. Bekkering, die leer de zeilen bij watersportvereniging Wolphaartsdijk, zal de jeugdzei- lers op zondag 15 april onder han den nemen tijdens een wedstrijd training op het Veerse Meer. Bekkering maakt deel uit van de Nederlandse zeilkernploeg match racen. Ze vormt een team met Me rel Witteveen en kopvrouw Man- dy Mulder. Tijdens de Delta Lloyd Trials (5 tot en met 7 mei) krijgen ze de kans om ten koste van het Nederlandse trio Renée Groene- veld, Annemieke Bes en Marcellen Bos-De Koning een ticket voor de Olympische Spelen in Londen vei lig te stellen. De trials vinden plaats bij Weymouth, waar deze zomer ook de olympische zeilwed strijden plaatsvinden. Beide teams hebben zich al genomineerd voor de Spelen en tevens vormbehoud getoond. Er kan echter slecht één team worden afgevaardigd. Annemieke Bekkering middelburg - Edwin van Damme speelt morgen met Kapelle in de derde klasse B tegen Krabbendijke. „Er moet gewonnen worden", be seft Van Damme, die in de twintig ste PZC-toto dan ook een thuisze ge voor zijn ploeg voorspelt. In 3B staat Kapelle op de tiende plaats. „Het het gaat de laatste we ken weer wat beter bij ons. We hebben veel blessures gehad en de ziekenboeg stroomt leeg. Ik heb er vertrouwen in dat we de komende weken nog genoeg punten gaan pakken om er in te blijven", aldus Van Damme. Hij heeft vertrouwen in de hoofd klassers Kloetinge en Hoek. „Die doen het goed na de winterstop. Kloetinge heeft wel een lastige te genstander, maar speelt thuis. En LRC is een degradatiekandidaat, dus Hoek moet winnen." „Dat vond ik de lastigste", zegt Van Damme over de visserderby tussen Bruse Boys en Arnemui- den. Hij voorspelt een drie. „Ik schat Arnemuiden wat sterker in, maar Bru speelt thuis." Op zondag gunt hij Clinge de winst in de Zeeuws-Vlaamse der by tegen Hulsterloo. „Ik werk in Clinge, dus ik kan het natuurlijk niet maken om Clinge niet te laten winnen", besluit Van Damme. Kloetinge-Excelsior M. X LRC-Hoek X Stedoco-Zaamslag X GPC Vlissingen-Alblasserdam X Bruse Boys-Arnemuiden X Kapelle-Krabbendijke X Nemelaer-Vlissingen X Goes-PSV X Terneuzen-IFC X Hulsterloo-Clinge X Robur-Renesse X -v/ -:''V Dennis Rijnberg: „Het eerste wat ik dacht was: nu kan ik het laten zien in het eerste. Tot nu toe gaat het best wel aardig." foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 80