Raadsman: 12 jaar is te veel 26 I Bouw in Zeeland vertoont licht herstel ledereen die mij een beetje kent, weet wel dat ik zo niet ben' pekaar vrijdag 30 maart 2012 door Frank Balkenende MIDDELBURG - De Zeeuwse bouw bedrijven hebben in 2011 gemid deld tien procent meer omzet ge maakt dan het jaar daarvoor. Dat blijkt uit een ledenenquête van de afdeling Zeeland van Bouwend Ne derland. De brancheorganisatie waar schuwt dat 'er nog lang geen spra ke is van herstel'. Ook zijn er ver schillen tussen kleine en grotere bouwbedrijven. De kleinere kre gen vorig jaar klappen. Ze hebben last van een toenemend aantal zzp' ers. Ook wat grotere bedrijven, met een omzet tussen een miljoen en twee miljoen euro, krabbelen iets op. Deze groep speelde goed in op de tijdelijke verlaging van het btw-tarief (zes procent) bij ver bouwingen. Overigens betekent dat hooguit een tijdelijke impuls, omdat particulieren hun verbou wing eerder laten uitvoeren. Bouwondernemingen met twee tot vijf miljoen euro omzet verto nen geen tekenen van herstel. beitratingsmsterialen bv Kanaahvcg 83 4401 PB Vlnke - 0113 38 16 62 info@pekaiir.eom wwww.pckaar.com door Emile Calon MIDDELBURG - Raadsman M. van der Want vindt een eis van twaalf jaar voor het doodschieten van de 26-jarige La Bast in Vlissingen veel te zwaar. Hij vergeleek die eis van officier van justitie E. Bethlehem met de straf die opgelegd werd voor de moord in 2000 op Plein 1940 in Middelburg. „Toen werd ook op klaarlichte dag iemand doodgeschoten." Die dader kreeg in hoger beroep acht jaar cel voor moord, zo hield de advocaat giste ren de leden van de Middelburgse rechtbank voor. Hij wees vervol gens ook naar zijn cliënt, een 22-ja rige Middelburger, en vroeg de rechters hem perspectief te bieden en niet voor een zo lange tijd op te sluiten. De officier van justitie bleef echter bij haar eis van twaalf jaar. Vol gens haar is de moeder van La Bast" het ergste overkomen wat een moeder maar kan overkomen. Zij moest haar vermoorde zoon be graven. La Bast ontmoette die middag van de 18e september de verdachte na bij de parkeerplaats van CineCity. De twee waren goede vrienden maar hadden op dat moment one nigheid omdat de een dë auto van de ander had beschadigd. Er volg de een woordenwisseling en ver volgens zou La Bast de verdachte een kopstoot hebben gegeven. Daarop raakte de verdachte, zo zei hij, in paniek en trok een revolver. Volgens de verdachte ontstond er een worsteling waarbij enkele scho ten werden gelost. Bethlehem wees echter naar een aantal verklaringen van getuigen die spraken over een soort execu tie. De verdachte zou met gestrek te arm zijn revolver gericht heb ben op het hoofd van La Bast en vervolgens de trekker hebben over gehaald. Na de schietpartij vlucht te hij, gooide wapen, holstèr en zijn jas weg en hield zich schuil bij een onbekende. De volgende dag meldde hij zich vrijwillig bij de Middelburgse politie waar hij werd aangehouden. De moeder van het slachtoffer woonde gisteren de rechtszaak bij. In haar verklaring zei ze dat ze het vreselijk vindt dat haar zoon is om-' gebracht door een goede vriend en dat zijn dood het gevolg is van onenigheid over een auto. De verdachte zelf zei dat hij vrese lijk spijt had van zijn daad en dat het om een ongeluk ging. „Het was geen opzet." Uitspraak 12 april. Schietpartij Vlissingen voor rechtbank DanSCIl VOOF Spikey Hoofdoorzaak: opdrachtgevers (overheid, woningbouwcorpora ties) schrapten afgelopen jaar plan nen of stelden ze uit. De grote bouwers, die tevens pro jecten ontwikkelen, deden het in 2011 beter dan het jaar daarvoor. Deze groep is in staat om nieuwe kansen te creëren in de Zeeuwse woningmarkt. Dat doen ze vol gens Bouwend Nederland door voor een scherpe prijs een goed product te ontwikkelen voor speci fieke doelgroepen. Ook vinden de ze aannemers nieuwe investeer ders die bereid zijn risico te dra gen. De kansrijke marktsegmenten in Zeeland zijn momenteel loca ties aan het water, comfortabele appartementen gekoppeld aan zorgconcepten, recreatieprojecten, herstructurering gekoppeld aan de tailhandel. Ook de Belgische consu ment is in opkomst op de Zeeuw se, en met name Zeeuws-Vlaamse, woningmarkt. Van de Zeeuwse afdeling van Bouwend Nederland zijn 110 bouwbedrijven lid. MIDDELBURG Cortège Roosevelt Academy in miniatuur Het cortège van de Roosevelt Aca demy, optocht van professoren, do centen, faculteitsstaf en studenten, wordt in miniatuur uitgevoerd in Miniatuur Walcheren gezet Het is een cadeau voor Hans Adriaansens. GOES - Leerlingen van de dansoplei ding van het RQC Zeeland gaven gis termiddag een spetterend optreden bij hun school in Goes. Met de ac tie, die de studenten zelf op touw hadden gezet, hoopten ze zoveel mogelijk stemmen te verzamelen voor hun klasgenoot Spikey Lee (links op de foto), die meedoet aan het tv-programma The Ultimate Dance Battle. Spikey deed zelf ook een indrukwekkende solo-act op het schoolplein. Choreograaf Thom Stuart was ook naar Goes gekomen om zijn pupil aan te moedigen. Hij door CorineBleke Blok en Marcel Modde MIDDELBURG - In essentie is het or dinair pesten. Maar door massale verspreiding via internet en socia le media zijn de gevolgen vele ma len ernstiger. Dus nemen de inter- netrechercheurs van de politie Zee land het opduiken van de zogehe ten bangalijst Walcheren uiterst se rieus, zegt woordvoerder Mireille Aalders. Banga is straattaal voor slet. De lijst suggereert dat de vermelde meisjes wel te porren zijn voor seks. Op de Walcherse variant van dit nieuwe fenomeen binnen de landelijke jongerencultuur staan 21 namen. „Ik denk dat heel veel mensen zo'n lijst niet echt serieus nemen", zegt één van de gedupeer de meiden. De 17-jarige Veerse hoorde van het bestaan via een vriendin, die eveneens in het over zicht is opgenomen. Even later kreeg ze het ook via haar vriend te horen. Ze willen liever niet ook nog eens met hun naam in de krant. „Ik maak me hier niet echt heel druk om. Iedereen die mij een beetje kent, weet wel dat ik zo niet ben." Dat weerhield haar er niet van gisteren een aanklacht in te dienen bij de politie. „Het verve lende is dat zo'n lijst ook bij ande ren terechtkomt en je hem niet meer van internet af krijgt. Dus wil ik er achter komen wie dat op z'n geweten heeft." Het valt de Veerse op dat op de lijst veel schoolgenoten staan van de CSW Van de Perre in Middel burg. Wat absoluut niet automa tisch wil zeggen dat de dader(s) ook op die school zit, aldus 'Aal ders. „Het probleem met dit soort lijsten is dat ze, eenmaal begon nen, door iedereen willekeurig kunnen worden aangevuld." Vijf meiden hebben inmiddels aan gifte gedaan wegens smaad. De po litie hoopt dat anderen volgen. Smaad alleen is volgens Aalders niet genoeg voor vervolging, Door de zaken te bundelen, vergroot dat de kans dat justitie toestemming geeft actief te zoeken naar de her komst van de lijst. „Daar moeten we zo snel mogelijk achter zien te komen. Het is bekend op welke server hij deze lijst heeft gepost: namelijk die van het Mamjo Fo rum. Dat spoor volgen we terug." Afdelingsleider Benedict Hamans van de CSW Van de Perre was gis- terhiiddag nog niet op de hoogte van het bestaan van de bangalijst. „Ik schrik hiervan. Dit is heel ver velend voor de meisjes. We gaan hier meteen actie op onderne men."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 78