241 zeeland Opening Wijn vloeit rijkelijk aan boord Frisia Vechtpartij Grote Markt staat wel op video Noord-Beveland tweede C02-neutraal-gemeente Zwembad De Spetter in Tholen blijft open Parkeergarages in Viissingen goedkoper vrijdag 30 maart 2012 THOLEN - Zwembad De Spetter in Tholen blijft open en wordt gere noveerd. Dat heeft de gemeente raad van Tholen gisteren besloten. De oppositiepartijen lieten vorige week tijdens de commissie al we ten dat ze het bad open wilden houden, maar de coalitiepartijen wilden eerst een onderzoek naar een mogelijk publiek-private sa menwerking. Nu duidelijk is dat dit onderzoek niet op heel korte termijn kan worden uitgevoerd, wil de coalitie toch nu al besluiten om De Spetter open te houden. Deze duidelijkheid is belangrijk met het oog op de kadernota voor 2013, die in mei moet worden vast gesteld. Voor Sint-Maartensdijk blijft dui delijkheid nog even uit. In die plaats wordt het bestaande buiten bad op termijn waarschijnlijk ge sloten. Op vakantiepark De Pluim- pot komt een zwembad dat als al ternatief moet dienen. De eigenaar wil een binnenbad aanleggen, maar de inwoners willen ook een buitenbad. Een meerderheid van de raad wil onderzoeken of dit mo gelijk is door een publiek-private samenwerking tussen de gemeen te en het vakantiepark. De raad wil overigens nog steeds dat wordt onderzocht of zo'n sa menwerking ook voor het bad in Tholen mogelijk is. „Maar ik denk niet dat er in deze tijd gemakkelijk een ondernemer te vinden is die in dat zwembad wil stappen", zei .Jack Werkman (WD). mgBUBmmSBaSmaSmSBmBBBBEBSBiBBSUSBBUt VIISSINGEN - Parkeren in de par keergarages in Viissingen wordt de ze zomer een stuk goedkoper. Het is een proef om het bezoekers van de horeca gemakkelijker en aan trekkelijker te maken. Het college van B en W komt met deze proef omdat door de herinrichting van het Bellamypark nogal wat par keerplaatsen op het plein zijn ver dwenen. Dat betekent dat mensen die naar een restaurant op en rond het Bellamypark gaan, hun auto er gens anders moeten zetten. NATIONALE SCHOENMAKERSGILDE WEEK 31 MAART T/M 7 APRIL Voor de twaalfde keer is gisteren in Voor détwaalfde keer is gisteren in Zierikzee het kreeftenseizoen geopend. Zo'n vijfhon derd gasten en genodigden waren op de Oosterschelde getuige van het aanbieden van de eerste kreeft aan staatssecretaris Joop Atsma en commissaris Karla Peijs. Enkele diplomaten (gele pakken) en het Zierikeese vissersechtpaar Jan en Marion van Westenbrugge halen de eerste fuik op. foto's Ronald den Dekker door Ton van den Nouweland Het is een luidruchtige be,- doening aan boord van de Frisia, de 'uitvreterboot' die plaats biedt aan twintig geno digden, organisatie en - niet te ver geten - tachtig leden van het jour naille. De gasten worden ontvangen met champagne en oesters en als ieder een zijn pieltje aan boord gevon den heeft, komt daar nog wat wit te wijn overheen. Als we eenmaal varen gaat de verwennerij door. De zwarte brigade houdt niet op met het ronddelen van stokbrood- jes zalm, garnalen en paling. Uiter aard wederom met een glaasje er bij. Na het moment surpreme - de overhandiging van de 'eerste' kreeft - worden de gasten met een amuse van warme kreeft met mayonaise naar de twee eetzalen gelokt. Daar zit ook Jósé Ber- naerts, hoofdredacteur van het tijd schrift Santé. „Ik heb een ontzet tend drukke week, want we zijn net overgenomen. Ik moet me daarom veel ontzeggen, maar dit niet. Ik ben er voor de vierde keer bij en vind het prachtig." Ber- naerts levert een tegenprestatie voor alle verwennerij. „In het juni- nummer komen we met een kreeftarrangement voor onze le zers, we zetten een foto op onze si te en brengen ook recepten met kreeft." De lunch op de Frisia be staat uit een glaasje lcreeftenbisque met kokosschuim, een halve kou de kreeft met verse mayonaise, lamsoor, knolselderijcreme en tot slot een plankje Schouwse kazen. door Nadia Berkelder GRATIS KRASLOT BIJ UW SCHOENREPARATIE www.schoenmukersgilde.nl GOES - De vechtpartij tussen een politieagent en Twan de Vaal op de Grote Markt in Goes van afgelo pen zaterdag is toch gefilmd door de politie. Volgens De Vaal was hem aanvan kelijk verteld dat er geen beelden van hét incident waren. De Vaal (22) zegt dat hij mishandeld is door de politieagent. De politie agent in kwestie zegt juist dat De Vaal hem heeft geslagen. De camera's op de Grote Markt staan, altijd aan, zegt politiewoord voerster Mireille Aalders. „Als er iets bijzonders gebeurt, kunnen we inzoomen. Bij wijze van spre ken tot in iemands portemonnee. Maar er zijn wel hoekjes waar de camera's niet kunnen komen." Ze zegt dat De Vaal van harte wel kom is om samen met zijn advo caat de beveiligingsbeelden te ko men bekijken. Het verhaal dat de camera's conti nu draaien, is opmerkelijk: toen de inmiddels beroemde roestvrijsta- lenAdolfijn een paar weken gele den werd aangetroffen op de Gro te Markt, werd nog gezegd dat de camera's door de week uitstaan. Dat wordt dus nu tegengesproken. Van het plaatsen van de dolfijn zouden echter geen heelden zijn. WISSENKERKE - Noord-Beveland is co2-neutraal. Dat blijkt uit een me ting door energieadviesbureau DWA. Het betekent dat de ge meente zoveel milieu- en brand- stofsparende maatregelen binnen de gemeentegrenzen heeft geno men, dat de vervuilende effecten van organisch brandstofverbruik, waardoor het broeikaskas kool stofdioxide vrijkomt, gecompen seerd worden. De meting hoort bij het klimaatbeleid en het streven naar duurzaamheid. Omdat de ge meente evenveel kooldioxide-uit stoot voorkomt met duurzame maatregelen als het gemeentelijk apparaat aan kooldioxide laat vrij komen door energie- en brandstof verbruik, mag de gemeente - als tweede van Nederland - co2-neu- traal heten. Zo rijden auto's van de gemeente op koolzaadolie en wordt •enefgie-arme woningbouw en -renovatie gestimuleerd. In de meting zijn de windmolenparken niet meegerekend, omdat die opge wekte elektriciteit ook wordt ge bruikt door bedrijven en particu lieren buiten Noord-Beveland. De gemeente heeft in de voormalige garage De Moor aan de Voorstraat een expositieruimte ingericht waar inwoners ideeën kunnen op doen om energiegebruik in wonen en werken te verminderen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 66