Nieuws door Coese jongeren zeeland 23 NewzGoesAround Bakstenen en kapotte stoelen Samen zijn we sterks 1 hard® fer@©(ij®s 1,- vrijdag 30 maart 2012 Jongeren in Goes kunnen bin nenkort zelf aan de slag als jour nalist. De Stichting Maatschappe lijk Werk Welzijn Oosterschel- deregio (SMWO) begint met een jongerenpersbureau, een website waarop lokale nieuwson derwerpen worden belicht. door Adriënne Glasgbergen De welzijnsorganisatie wil jongeren in Goes de kans geven om hun talent om te zet ten in geschreven stukken, filmpjes en foto's. Het gaat om lokaal nieuws dat geprodu ceerd wordt door jongeren. Alan Abdullah, stagiar bij SMWO, geeft aan dat in Goes veel activitei ten voor jongeren zijn waar de in woners niets vanaf weten. „Wan neer deze jonge inwoners zelf het nieuws mogen brengen over Goes, komen deze activiteiten misschien wel meer in beeld. Er wordt veel over jongeren geschreven, maar vaak negatief, vanuit één kant." Jongeren tussen de tien en drieënt wintig jaar kunnen zich aanmel den voor het persbureau. „Om deelnemers aan te trekken wordt er een wedstrijd gehouden. Uit de ze wedstrijd komt een winnaar voor het best geschreven stuk en het beste filmpje. Wij hopen dat er tussen deze inzendingen jonge ren zitten die enthousiast genoeg zijn om zich bij het persbureau te Alan Abdullah en Erik Meinderts foto Marcelle Davidse voegen", zegt Erik Meinderts, jon gerenwerker bij SMWO. Het is de bedoeling dat het nieuws op de website iedere woensdag en vrijdag wordt ververst. Er komt wel een eindredactie, maar vol gens Meinderts weten jongeren over het algemeen heel goed wat wel en niet geplaatst kan worden op het internet. „Zij zullen wel wat sturing krijgen, ook bij het kie zen van items. We weten uit erva ring dat jongeren vaak nog wat moeite hebben met het zelf inbren gen van nieuwswaardige onder werpen. Wij kunnen ze dan een duwtje in de rug geven." Het is afwachten of het persbu reau een succes wordt. Abdullah en Meinderts doen hun best om de jongeren zoveel mogelijk ken nis mee te geven. In de toekomst hopen zij de jongeren ook cursus sen of workshops aan te bieden om de producties naar een hoger niveau te tillen. Op het moment zijn de twee bezig met het aan schaffen van zoveel mogelijk came ra's, laptops en ander materiaal om de site te kunnen maken. De website gaat als alles goed gaat over twee weken online. Jongeren kunnen zich vanaf dat moment via de site aanmelden voor de wed strijd. Deelnemers krijgen een maand de tijd om een verhaal of een filmpje in te zenden. De win naars krijgen kaartjes voor het zwembad of de bioscoop in Goes, een etentje voor twee bij het Elfde Gebod, of een dagje meelopen op de redactie van de PZC. Het win nende verhaal wordt ook afge drukt in de krant. www.newzgoesaround.nl WISSENKERKE - Vele handen ma ken licht werk, maar het was giste ren wel eens zwaar sjouwen voor de basisschoolleerlingen van Het Stelleplankier in Colijnsplaat en De Vliete in Wissenkerke. De groe pen 1 tot en met 5 van het Stelle plankier doorzochten de omge ving van hun school op rommel en troffen nogal wat bakstenen aan: dat maakte de totaalop brengst van de Maartse schoon maak, zes dikke vuilniszakken, een gewichtige zaak. De leerlingen van De Vliete door zochten het gehele dorp en wisten bij elkaar een kleine 25 kilo aan peuken, blikjes, flesjes en een ka potte tuinstoel uit de wegkanten te vissen. Vooral rond het praat huisje aan de Noordeindstraat was de oogst aanzienlijk. Wethouder Adrie van der Maas liet er drie con tainers voor aanrukken en die gin gen helemaal vol. De zwerfvuilop- ruimactie is een jaarlijkse, landelij ke actie van Nederland Schoon. SBSaSKSOHSSaai Binnen half uur van verslaving af Het Algehele Ontwenning Thera pie (AOT) instituut uit Voorscho ten komt zaterdag voor de tweede keer naar Goes. Sander Quack, van oorsprong verpleegkundige, geeft sinds vorig jaar behandelingen in Voorschoten bij Leiden. Volgens hem verdwijnt de behoefte aan ver slavende stoffen zoals suiker, alco hol of sigaretten of wordt terugge bracht naar hanteerbaar niveau. Meer info: www.aotinstituut.nl. GOES Energiemarkt in stadskantoor In het Goese stadskantoor is maan dagavond een energiemarkt over energiebesparing voor inwoners en bedrijven. Op deze markt zijn circa 25 bedrijven en energieadvi seurs aanwezig. Zij zijn gespeciali seerd in onder meer duurzame energieopwekking, isolatieglas, zonnepanelen, deelauto's en led-verlichting. De markt is van 19.00 tot 21.00 uur. WILHELMINADORP Koffieconcert door muziekverenigingen Muziekvereniging De Echo en Mu- ziekgezelschp Oefening Uitspan ning geven zondag 1 april een kof fieconcert in het Wïlhelminahuis in Wilhelminadorp. Ze spelen een mengeling van mo derne en klassieke muziek, van Mendelsohn tot Grease en van The Blues Brothers tot Vivaldi. De zaal is open om 11.30 en het concert be gint om 12.00 uur. ELLEWOUTSDIJK Kunstwerken te zien bij open middag Zondagmiddag is het open dag in 't Kerkje van Ellesdiek, te Elle- woutsdijk. Er worden kunstwer ken van Yvonne van der Pool ten toongesteld. Tijdens de tentoonstel ling 'Poolshoogte' zijn er schilderij- nen en wat beeldhouwerk te zien. Bezoekers zijn tussen 13.30 en 16.00 uur welkom. De koffie staat klaar en de toegang is gratis. V i Ajlï- RECLAME vrijdag en zaterdag: Brood- en banketbakkerij Opril Grote Markt 4 J.D. van Mellestraat 32 Oostsingel 44 Goes-tel. (0113) 21 5614 UW WARME BAKKER www.densoeteninval.nl www.bakkerijjoosse.nl BSaSBBSCZKmëSSgöZSSZSSi GOES Een overtreder bij alcoholactie kantine De bezoekers van de tennishalkan- tine aan de Albert Plesmanweg in Goes lijken zich netjes aan de dranklïmiet voor het verkeer te houden. Woensdagavond hield de politie daar een alcoholcontrole. Van de 21 gecontroleerde automobi listen bleek er één in overtreding: die kreeg een rijverbod van 2 uur. Dagelijks het nieuws in twee minuten video journaal. Ma. t/m vr. om 12.00 en 20.00 uur, za. en zo. om 18.00 uur www.z2.ni De leerlingen van groepen 5 en 6 van De Vliete stroopten Wissenkerke af en verzamelden zowat 25 kilo zwerfvuil. foto Willem Mieras Mercedes-Benz fprpn GoesAlbertplesmanweg2."M'tfZ.GG;tel.0113-21 2730. VdllL/C VCl t/l I Temeuzen Productiestraat 453S BX, tel. 0115 -62 04 00. www.M8vanoeveren.nl,info@MBvanceveren.nl Dé Bëdf ijtsiyafienseryice van Mejcedès-Benz. Metorider nicer: -Werkplaats op werkdagen open lot 22-00 uur (Goes) - Haal- èn brengservice - Monteur ter plaatse - Gratis Service24h-hotline - MoDÜiteitsgara ntie - Vervangend vervoer - Originele Mercedes-Benz onderdelen - Speciaal opgeleide vakmensen - Mercedes-Benz OptiGarant :KJjk voörioiiZR Botlvljrswagon OndérhouiJs-v.n Reparatieservïee op wv/w.mbvailoevéren.nl/service.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 65