Tijd dringt voor dorpspian MeerWaarde 221 zeeland Toch niet naar VNG Klus uitbreiding Sloebos is geklaard Persbureau &PZC 'Delta doorkruist eigen beleid voor beloningen' Hollandse avond vrijdag 30 maart 2012 Nog geen exploitant voor winkel gevonden door Lilian Dominicus WAARDE - Er is nog geen exploi tant gevonden voor de winkel ruimte in het plan MeerWaarde, het dorpsverbeteringsplan voor de Reimerswaalse kern Waarde. Wel zijn gemeente en stichting R&B Wonen in gesprek met serieuze kandidaten, meldt een woordvoer ster van Reimerswaal. Mocht niemand worden gevon den, dan willen de betrokken par tijen bekijken of er een andere ge- meenschapsfiinctie kan komen. Dat staat in de stukken voor de opinieraad van 10 april. Daarnaast mogen er niet al teveel vertragingen meer ontstaan in de planologische procedure. Anders grijpt de gemeente Reimerswaal naast toegezegde subsidies van on der meer de provincie en de minis teries van Onderwijs en Welzijn. De subsidies vormen een belang rijk aandeel in het totale en maxi male budget van 2,3 miljoen euro. De gemeenteraad heeft 1,9 miljoen euro toegezegd, de rest moet uit andere geldbronnen komen. Vol gens de verstrekkers van de subsi dies moet uiterlijk 1 januari 2013 fy- door Frank van Cooten NIEUWDORP - Het Sloebos bij Nieuwdorp is ruim zesduizend bo men rijker. Wethouder Marga Ver- mue plantte gisteren het laatste exemplaar. Dit was tevens haar laatste officiële daad als wethou der van de gemeente Borsele. Ver- mue wordt volgende week be noemd tot burgemeester van Cra- nendonck. De uitbreiding van het Sloebos be helst een vijf hectare groot perceel aan de Westerscheldetunnel- weg-Jurjaneweg. De afgelopen maanden is door de mensen van Psyiënt Fruit- en Na- Vechtpartij in Goes: De winnende tekst van de wedstrijd van Newzgoesaround wordt gepubliceerd in de PZC. Win naars krijgen bovendien de gelegenheid om een dag mee te lopen met de video- of de krantenredactie van de PZC. siek met sloop of nieuwbouw zijn begonnen en uiterlijk 1 januari 2014 moet het project zijn opgele verd. Maar het doorlopen van de be stemmingsplanprocedure kost, vol gens het optimistische scenario dat er geen zienswijzen worden in gediend, al ruim een half jaar tot negen maanden. En ook de bouw duurt circa een jaar. Het college zegt daarom ook blij te zijn met het standpunt van de dorpsraad van Waarde. Het bestuur is vanaf het begin bij de totstandkoming van de plannen betrokken geweest en onderschrijft die dan ook vol mondig, dat laat het in een schrif telijke reactie over het vooront werp bestemmingsplan weten. Wel vraagt het bestuur aandacht voor opmerkingen die tijdens een informatieavond in 2010 zijn ge maakt. Zo zouden sommige bewo ners zich zorgen maken over scha- duwslag van de nieuwbouw en verkeershinder op de hoek van de Mauritsstraat en de Raadhuis straat. Volgens het college van bur gemeester en wethouders is studie gedaan naar de beide aanmerkin gen en zijn ze ongegrond. tuurhoeve hard gewerkt om het perceel tijdig ingeplant te krijgen. „Daar zijn we heel blij mee", zeg gen Wijnand Lammers en Wim Elenbaas van de Fruithoeve. Directeur Adri Walhout vond het heel bijzonder dat zijn organisatie de gelegenheid kreeg een heel bos aan te planten. „Als je daarnaast dan ook nog aan je eigen gezond heid werkt en zo een bijdrage le vert aan natuur en milieu, geeft dat een bijzondere meerwaarde." Vermue plantte een zes meter ho ge es. „Dit als symbool van waarde ring en herinnering aan deze ge dreven bestuurder", aldus Wal hout. NVM m^samisaismsmermsmmsBfmssssxEsssesm GOES - Energiebedrijf Delta heeft het eigen beloningsbeleid door kruist met de ontslagvergoeding en de bonus voor oud-directeur Peter Boerma. Dat zei wethouder Loes Meeuwisse (WD) donder dagavond tijdens de raadsvergade ring in Goes in antwoord op vra gen van de PvdA. „Het beloningsbeleid is nog niet zo lang geleden vastgesteld en wordt nu al doorkruist. Dat is aan leiding voor ons om met de raad van commissarissen te spreken", zei ze. Meeuwisse weet niet of het mogelijk is om de afspraken tus sen Boerma en de raad van com missarissen nog terug te draaien. Boerma kreeg bij zijn vertrek eind 2011 een vergoeding van 760.000 euro mee. Daarnaast kreeg hij nog een bonus van 117.000 euro over 2011 en 410.000 euro voor advies werk in de komende twee jaar. auBBBBBBHSHBBarauangWHHaasHBHHum HEINKENSZAND - Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Borsele gaat toch niet naar jubileumcongres van de Vere niging Nederlandse Gemeenten (VNG). Het feest is omstreden vanwege de hoge kosten. Volgens een woord voerder van de gemeente heeft het 'niet gaan' niets te maken met de commotie. „Het college be schouwt deelname aan een derge lijk congres als teambuilding. On ze nieuwe gemeentesecretaris heeft echter andere verplichtingen op beide dagen. Het team is dus niet compleet en daarom kun je dus ook niet aan teambuilding doen. Daarom is deze week beslo ten toch niet naar het jaarcongres te gaan." Het congres is dit jaar op 5 en 6 juni met onder meer de pre sentatoren Matthijs van Nieuw- kerk en Eva Jinek. WOLPHAARTSDIJK - Het Roparun- team 282 houdt zaterdag een Hol landse avond. De opbrengst is be stemd voor de Roparun. Ér is een DJ en er zijn optredens. De avond begint om 21.00 uur in 't Veerhuis. Kaarten kosten vijf euro per stuk, bestellen bij: fgeijs@kpnplanet.nl amBKMKHMM Bekendmaking benoeming vereffenaar en oproeping mogelijke erfgenamen Op 21 februari 2012 heeft de Rechtbank te Middelburg inzake de nalatenschap van de heer Adriaan Evert van der Gouwe, gewoond hebbend te 4693 PB Poortvliet, Paasdijkstraat 37, geboren ie Scherpenisse op 19 mei 1931overleden te Poortvliet op 26 mei 2009, tot vereffenaar benoemd me vrouw Mr A.K. Dekker-de Jong, woonplaats kiezend ten kantore van (de waarneemster van het vacante kantoor van oud-) notaris Mr J.A.I.M. Schul (boedelnotaris). Nog niet bij de vereffenaar bekende moge lijke erfgenamen worden opgeroepen zich gedocumenteerd te melden bij de vereffe naar of op gemeld notariskantoor: Wouwse- weg 1, 4661 VM Halsteren, telefoon: 0164- 686838, e-mail: halsteren@notarisschul.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 64