AlA Raad: 'Verhuis school en niet shop' BEVELANDEN/THOLEN Fuseliers te water él Zaterdag 31 maart T0 LVRIJ www.westerscheldetunnel.nl almanak Complimentje VRIJDAG 30 maart 2012 21 Nieuws door Coese jongeren 22 en 23 Eigenaar High Life zegt coffeeshop te sluiten als pasjessysteem wordt ingevoerd door Nadia Berkelder GOES - Een ruime meerderheid van de gemeenteraad vindt dat niet de coffeeshops in de binnen stad van Goes, maar het Luzac Col lege verplaatst moet moet worden. De coffeeshops liggen volgens de nieuwe regels van het kabinet te dicht bij de school aan de Singel straat. Burgemeester René Ver hulst zei vorige week nog dat hij er in het uiterste geval voor kiest om de coffeeshops tot een verhui zing te dwingen, ten gunste van het Luzac College. Bijna alle fracties - op het CDA na - spraken zich gisteravond uit voor het handhaven van de coffeeshops op de huidige lokatie: ze veroorza ken er nauwelijks overlast. „Welke plek in de stad is beter voor cof feeshops dan de huidige?", vroeg Dick van der Velde (WD). Verhulst zei dat er mogelijkheden zijn om de school te verplaatsen. „Maar als we er niet uitkomen, gaan we niet iets illegaals verplaat sen ten koste van iets legaals." Te gelijkertijd zei hij er uit te willen komen met de school. „Ik hoop dat we op deze voet verder kun nen, met deze coffeeshopondeme- mers, want dat is niet onprettig." De gemeente heeft tot 1 januari 2014 de tijd om te voldoen aan de afstandsregels voor coffeeshops. „Maar als we dat niet halen, ter wijl er wel zicht is op een verhui zing van de school, dan vind ik uit stel best te verdedigen", zei Ver hulst. „Die discussie durf ik best aan te gaan met de minister. Dat vind ik verdedigbaar. En dan ben ik verzekerd van uw steun." Eigenaar Raymond Warrens van High Life vertelde de raad dat hij de steeds veranderende regels voor coffeeshops meer dan zat is. „Ter wijl we de strengst gecontroleerde bedrijfstak van het land zijn. Iede re keer begint het gesodemieter op nieuw: met een nieuwe gemeente raad, met een nieuw kabinet." Hij herinnerde de raad eraan dat High Life al eens is verhuisd, op verzoek van voormalig burgemees ter Van der Zaag. „Dat hebben we gedaan, op eigen kosten." De in voering van het pasjessysteem, waarbij alleen een beperkt aantal geregistreerde klanten drugs mag kopen, is funest voor de shops zei hij. „Als dat door gaat, draai ik de deur op slot." Het pasjessysteem wordt in mei van kracht. Volgens Verhulst heeft de minister nog niet geregeld dat het systeem ook gehandhaafd kan worden. COUJNSPIAAT - Natte pakken en - belangrij ker - natte 'invasiekoorden' voor de veertig nieuwe fuseliers van de Irene Brigade, giste ren in de Colijnsplaatse haven. Daar gingen ze traditiegetrouw te water onder toeziend oog van de oudstrijders van het regiment die de oranjeblauwe fluitkoorden na de invasie in Normandië als ereteken kregen. De fuseliers dragen de koorden als eerbetoon aan de vete ranen uit de Tweede Wereldoorlog. De cere monie is jaarlijks in Colijnsplaat, omdat de Ire- nebrigade daar in 1944 een Duitse wraakoefe ning wist te voorkomen, 's Ochtends namen de fuseliers leerlingen van school Het Stelle- plankier mee 'op oefening*. Zie de video op www.pzc.nl. foto Willem Mieras M^lcfr WO' MIDDELBURG Betalen met t-tag in parkeergarages MIDDELBURG - Automobilisten kun nen binnen enkele maanden ook in parkeergarages in Middelburg met de t-tag betalen. Vlissingen en Terneuzen werken al langer met dit systeem. In eerste instantie gaat het om par keergarages de Geere en de Kou- steensedïjk. In een later stadium volgen de andere gemeentelijke par keergarages in Middelburg. Tip? redactie@pzc.nl Ze is druk, druk, druk. Druk met haar werk, druk met haar gezin met twee jonge kinderen. Ze brengt ze el ke dag hoogstpersoonlijk naar schoolook al betekent dat soms dat ze haastje-repje op pad moet. Tegelij kertijd schept ze er behagen in iedere dag stijlvol gekleed te gaan. Pas was het weer zo'n dag dat alles langer duurde dan gepland. Ze schoot snel haar leren laarzen aan en bracht haar kroost naar school, opgelucht dat het tóch weer gelukt was. Al bijna bij de school draaide de oudste spruit zich om en bekeek haar van top tot teen. Ze verwachtte een com pliment maar het werd iets anders: „Mam, je hebt twee verschillende laarzen aan", klonk het wat meewa rig.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 63