321 sport Stella Boys naar historische titel Zeilster Bekkering terug naar Zeeuwse wortels De tijd dringt voor Kapelle 1 vrijdag 30 maart 2012 De kampioensploeg van Stella Boys. ZIERIKZEE - Stella Boys/'t Centrum is op de laatste speeldag van de zaalvoetbalcompetitie in Zierikzee kampioen geworden van de eerste klasse. Een 9-3-overwinning op VerfêcWand volstond daarvoor. Een historisch moment voor de club die in 2013 het vijftigjarig jubi leum zal vieren. „Voor de eerste keer in veertig jaar competitie heb ben we een kampioensploeg", ver telde Joop Kleppe van Stella Boys. „We hebben er soms dicht tegen aan gezeten, maar het is ons nu uit eindelijk gelukt." Onder aanvoering van bestuurslid Dies in 't Leven zat de tribune in sportcentrum Onderdak afgeladen en moest in de eerste fase van de wedstrijd toezien dat tegenstander Verf&Wand op een i-o-voor- sprong kwam. Na dertien minuten spelen was het 2-2 en schoot Ray Kroon Stella Boys fraai op voorsprong. Hierna wankelde Stella Boys opnieuw doordat Arjan van de Velde van Verf&Wand een niet te missen kans alsnog op de paal schoot. Net voor de rust tekende Lars Holm de 4-2 aan. LE HAVRE Van de Velde door naar laatste acht Tennisster Bernice van de Velde heeft gisteren in Le Havre haar tweede overwinning op rij ge boekt. Daardoor staat de twintigja rige speelster uit 's-Gravenpolder vandaag voor het eerst in 2012 in de kwartfinales van een futuretoer- nooi. Van de Velde won in de Fran se havenstad in drie sets van de nummer twee van de plaatsings lijst, de Francaise Audrey Bergot. VLISSINGEN Ahrouch kondigt zijn vertrek aan Mohamed Ahrouch is aan zijn laat ste seizoen bezig als coach van zaal voetbalteam Groene Ster Vlissin- gen. Het bestuur van de club had aangegeven nog een jaar door te willen gaan, maar Ahrouch besloot dat vijf jaar Groene Ster voldoende was. Onder zijn leiding stootte Groene Ster in één ruk door naar de eredivisie. 'De sfeer is prima, dat is één ding wat zeker is. Als je er geen plezier meer in hebt, dan moet je er mee stoppen.' Karst van der Linde In de tweede helft kwam Stella Boys op stoom en met een fraaie één-tweetje tussen Ray Kroon en Frank Kristalijn werd het gat gesla- gen (5-2). De gelegenheidskeeper van Verf&Wand, Bas Bosschaart, keer de heel veel schoten, maar uitein delijk stelde Stella Boys door doel punten van Thomas Vos, Werner Boot en Ray Kroon de titel met een 9-3-overwinning ruimschoots zeker. Voorzitter Kees Verkerke van de Ziezavo-competitie reikte na de wedstrijd de kampioensbokaal uit en vertelde de spelers dat na zes kampioensjaren van Van Oeveren/ WIK, Stella Boys een mooie uitda ging wachten voor de Zeeuwse kampioenswedstrijden op 18 april in het Zierikzeese sportcentrum Onderdak. 'We hebben er soms dicht tegenaan gezeten, maar het is ons nu uiteindelijk gelukt.' Karst van der Linde speelt dit seizoen nog vier competitiewedstrijden met DZC'09. Vanaf september speelt de fu sieclub in de reserveklasse. foto Dirk-Jan Gjeltema door Klaas Verspoor MIDDELBURG - Annemiek Bekke ring komt over ruim twee weken naar Zeeland om een training te geven aan de Zeeuwse jeugd. De kans is aanwezig dat de in Amster dam woonachtige zeilster komen de zomer deelneemt aan de Olym pische Spelen. Bekkering, die leer de zeilen bij watersportvereniging Wolphaartsdijk, zal de jeugdzei- lers op zondag 15 april onder han den nemen tijdens een wedstrijd training op het Veerse Meer. Bekkering maakt deel uit van de Nederlandse zeilkernploeg match racen. Ze vormt een team met Me rel Witteveen en kopvrouw Man- dy Mulder. Tijdens de Delta Lloyd Trials (5 tot en met 7 mei) krijgen ze de kans om ten koste van het Nederlandse trio Renée Groene- veld, Annemieke Bes en. Marcelien Bos-De Koning een ticket voor de Olympische Spelen in Londen vei lig te stellen. De trials vinden plaats bij Weymouth, waar deze zomer ook de olympische zeilwed strijden plaatsvinden. Beide teams hebben zich al genomineerd voor de Spelen en tevens vormbehoud getoond. Er kan echter slecht één team worden afgevaardigd. Annemieke Bekkering MIDDELBURG - Edwin van Damme speelt morgen met Kapelle in de derde klasse B tegen Krabbendijke. „Er moet gewonnen worden", be seft Van Damme, die in de twintig ste PZC-toto dan ook een thuisze ge voor zijn ploeg voorspelt. In 3B staat Kapelle op de tiende plaats. „Het hét gaat de laatste we ken weer wat beter bij ons. We hebben veel blessures gehad en de ziekenboeg stroomt leeg. Ik heb er vertrouwen in dat we de komende weken nog genoeg punten gaan pakken om er in te blijven", aldus Van Damme. Hij heeft vertrouwen in de hoofd klassers Kloetinge en Hoek. „Die doen het goed na de winterstop. Kloetinge heeft wel een lastige te genstander, maar speelt thuis. En LRC is een degradatiekandidaat, dus Hoek moet winnen." „Dat vond ik de lastigste", zegt Van Damme over de visserderby tussen Bruse Boys en Arnemui- den. Hij voorspelt een drie. „Ik schat Arnemuiden wat sterker in, maar Bru speelt thuis." Op zondag gunt hij Clinge de winst in de Zeeuws-Vlaamse der by tegen Hulsterloo. „Ik werk in Clinge, dus ik kan het natuurlijk niet maken om Clinge niet te laten winnen", besluit Van Damme. Kloetinge-Excelsior M. X LRC-Hoek X Stedoco-Zaamslag X GPC Vlissingen-Alblasserdam X Bruse Boys-Arnemuiden X Kapelle-Krabbendijke X Nemelaer-Vlissingen X Goes-PSV X Temeuzen-IFC X Hulsterloo-Clinge X Robur-Renesse X

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 60