Gemeente verkoopt Bruse Musea SCHOUWEN-DUIVELAND Pas op! Stuifzand! TOLVRIJ Zaterdag 31 maart T-tag ook in parkeergarages Middelburg almanak Complimentje VRIJDAG 30 maart 2012 21 PZC Geen zorgen om habitat van de kreeft 22 Wethouder Wim Stouten: 'Bij een goede regeling gaan er mogelijk nog meer panden in de verkoop' door Ali Pankow BRUINISSE - Voor de symbolische prijs van één euro is de Stichting Monumenten Schouwen-Duive- land, dochter van de Stichting Ren- esse, gisterochtend officieel eige naar geworden van de panden Oudestraat 23, 25 en 27 in Bruinis- se. In deze panden zijn de Bruse Oudheidskamer en het Visserij mu seum gevestigd. De Oudheidskamer is het oudste pand van Bruinisse. Het betreft een rijksmonument. „De gemeen te heeft de panden verkocht om verlost te worden van de onder- houdslast", zegt wethouder Wim Stouten. Hij acht het niet uitgeslo ten dat de gemeente in de toe komst vanuit die motivatie nog meerdere panden zal verkopen. Dit beleid is ingezet nadat onder zoek enkele jaren geleden heeft uit gewezen dat de gemeente in ver houding veel panden in eigen be zit heeft en daarmee ook een grote onderhoudslast te dragen heeft. Slechts enkele jaren geleden inves teerde de gemeente nog 180.000 euro in een opknapbeurt van de Oudheidskamer. „Nou ja, dat is dus een kwestie van eenmalig af schrijven. Voor ons is het van gro ter belang dat we van dat onder houd af zijn", aldus Stouten. Voor de Stichting Monumenten geldt een ideëel motief „Wij wil len beeldbepalende panden en ob jecten op Schouwen-Duiveland zo goed mogelijk bewaren voor het nageslacht", zegt voorzitter Renger Erenst. De monumentenstichting is bijvoorbeeld ook eigenaar van het voormalig stadhuis in Brou wershaven, de Stads- en Commer- ciewerf in Zierikzee, de Plompe To ren in Burghsluis en diverse traval- jes. „Vanuit de huuropbrengst pro beren we het onderhoud te beta len, maar dat gaat niet voor alle panden op", zegt Erenst. De Stichting Bruse Musea betaalt voortaan wel huur voor Oudheids kamer en Visserij musuem aan de Stichting Monumenten, maar krijgt dat geld in de vorm van een subsidie van diezelfde organisatie ook weer terug. De wethouder erkent dat het 'pret tig' is dat er een dergelijke stich ting bestaat op Schouwen-Duive land. „Zij hebben het beste voor met dit soort panden en boven dien geldt de voorwaarde dat de gemeente het eerste recht van te rugkoop heeft als er in de toe komst iets zou veranderen", aldus Stouten. meer mcjeJifi:! www.westerscheldetunnel.nl MIDDELBURG - Automobilisten kun nen binnen enkele maanden ook in parkeergarages in Middelburg met de t-tag betalen. Vlissingen en Terneuzen werken al langer met dit systeem. In eerste instantie gaat het om parkeergarages de Geere en de Kousteensedijk, en later de an dere gemeentelijke parkeergarages. Tip? redactie@pzc.nl Ze is druk, druk, druk. Druk met haar werk, druk met haar gezin met twee jonge kinderen. Ze brengt ze el ke dag hoogstpersoonlijk naar school, ook al betekent dat soms dat ze haastje-repje op pad moet. Tegelij kertijd schept ze er behagen in iedere dag stijlvol gekleed te gaan. Pas was het weerzo'n dag dat alles langer duurde dan gepland. Ze schoot snel haar leren laarzen aan en bracht haar kroost naar school, opgelucht dat het tóch weer gelukt was. Al •bijna bij de school draaide de oudste spruit zich om en bekeek haar van top tot teen. Ze verwachtte een com pliment maar het werd iets anders: „Mam, je hebt twee verschillende laarzen aan", klonk.het wat meewa rig. BURGH-HAAMSTEDE - Waarschuwingsborden tussen camping Duinhoeve en het strand ge- zitten er een.paar steile hellingen in waardoor verbeterd moeten zijn. Dat is niet gelukt, met teksten als 'Stuifzand valgevaar' en 'fiet- beuren regelmatig ongelukken. Dat komt om- de snelheid van fietsers soms erg hoog is. Vo- maar het college heeft nu wel besloten om sers afstappen' moeten het Duinhoevepad in dat voetgangers, fietsers en ruiters door el- rig jaar heeft de gemeenteraad gevraagd om voor het hoogseizoen waarschuwingsborden Burgh-Haamstede veiliger maken. Op het pad kaar gebruik maken van het pad. Bovendien maatregelen. Voor 1 april zou de veiligheid te plaatsen. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 53