Ruimte, luxe en uniek polderzicht wonen i 9 vrijdag 30 maart 2012 Te koop <U -M Burgemeester Romeijnstraat 12, Ouwerkerk. Prijs: Bod tussen 475.000 en 500.000 euro. Bouwjaar: 1995 Perceeloppervlakte: 654 m2 Inhoud woning: 690 m3 Woonoppervlakte: 250 m2. Bijzonderheden: Gebouwd on der architectuur. Moderne, rui me, lichte en bijzonder com pleet uitgeruste woning met on der meer centraal stofzuigsys- teem, inpandige garage, sauna, jacuzzi, zwembad, buitenkeu ken. Ruime tuin met meerdere terassen en forse berging. Te koop bij: Marijke Berrevoets Makelaardij, Ouwerkerk. door Piet Kleemans Als huis en dorp op een vrachtwagen richting buitenland zouden passen, zouden ze gisteren al ingeladen zijn. Het is dat gezondheidsredenen haar dwin gen te verhuizen naar een warmere omge ving, maar anders zou Ineke Koenen haar huis aan de rand van Ouwerkerk nooit verla ten. Begrijpelijk, want alleen al de ligging van de moderne en van alle mogelijke denk bare gemakken voorziene woning aan de rand van Ouwerkerk is prachtig. „Zit ik zo op de bank, kijk ik uit over de pol der. Draai ik me om, dan zit ik middenin het dorp. En het is echt een leuk dorp om te wonen." Zestien jaar geleden namen Bert en Ineke Koenen hun intrek in het huis. „We woonden eerst in Zierikzee, maar we wilden graag een vrijstaand huis. Die kans kwam toen aan de rand van Ouwerkerk ka vels bouwgrond vrijkwamen. De Koenens kochten een van de kavels, namen een archi tect in de arm en lieten er een huis op bou wen. Een ruim en licht huis dat in de loop der jaren nog verder geperfectioneerd werd. In de halfopen woonkeuken - ook weer met weids uitzicht - een kookeiland, vaatwasser, oven, koelkast en een aparte professionele combi-steamer. Het huis is uitgerust met een centraal stof- zuigsysteem. De lijst met extra's is lang; in het achterste gedeelte van de inpandige gara ge is een sauna gemaakt en in de tuin staat - goed afgeschermd voor nieuwsgierige blik ken - een jacuzzi. Enkele jaren geleden werd een verwarmd zwembad (8.5 bij 4.5 meter) aangelegd. Ook van recente datum is de bui tenkeuken en verder staat in de ruime maar onderhoudsarme tuin een forse houten schuur. Daarin is onder meer de technische apparatuur voor het zwembad onderge bracht. In de tuin zijn meerdere terrassen aangelegd. Op isolatie is bij de bouw niet bezuinigd. De kozijnen zijn van hardhout en daar zit rondom Hr++dubbelglas in. De verwarming gaat via een HR-ketel en in de riante woon kamer staat een grote houtkachel. Comfort en luxe alom. En toch wil Ineke heel graag verhuizen naar warm en zonnig Spanje. Ze lijdt aan een spierziekte. „En in Spanje heb ik daar vanwege de hogere temperatuur en drogere lucht veel minder last van." Koenen De grote woonkamer gaat over in een halfopen keuken en is licht en ruim. foto Dirk-Jan Gjeltema Het uitzicht over de polder bij Ouwerkerk is weids. heeft; al een huis in Spanje op het oog. In Hondon de Los Frailes. „Maar dan zal dit huis toch eerst verkocht moeten worden." Tot nu toe zijn de pogingen vruchteloos ge weest. „Terwijl we echt alles geprobeerd hebben. We zijn al een halve ton in prijs ge zakt en ik heb zelfs 5000 euro tipgeld klaar liggen voor degene die met de gouden tip komt waardoor het huis verkocht wordt. Er zijn wel kijkers geweest, maar nog geen ko pers." Een serieus bod tussen de 475.000 en 500.000 is welkom bij de Koenens. foto Dirk-jan Gjeltema Dit was de laatste aflevering van de serie Te Koop. Volgende week beginnen we met een nieuwe se rie: Huis gevonden, over mensen die na een lange zoektocht onlangs hun ideale woning hebben ge vonden. Tips kunt u mailen naar wonen@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 49