21 wonen vrijdag 30 maart 2012 L I V |IN| Wegens nieuwe modellen beurs Milaan: ITALIAANSE DESIGNKEUKENS HOGE KORTINGEN! WWW.LIVINSTYLE.NU MIDDELBURG Nieuwe applicatie voor iPad tegen het onnodig weggooien van voedsel Er is nu een kookapplica- tie voor de i-Pad, die voedselverspilling tegen gaat. De app kan recep ten bedenken, gebaseerd op de ingrediënten die je nog in huis hebt. De re cepten worden precies af gestemd op de grootte en samenstelling van het huishou-* den. De Kook-App bestaat uit ruim 600 recepten. Deze slimme applica tie helpt de gebruiker bij het kiezen, kopen en koken van ge rechten en onthoudt favo riete recepten en ingre diënten. De app, die ont wikkeld is door ATAG, kost 3,99 euro waarvan 1,50 euro naar Unicef gaat. Die organisatie be steedt het geld aan een voedselprogramma in Guatamala. Nederlands gooien jaarlijks onge veer 50 kilo voedsel per persoon on nodig weg. HZ-opleiding bouwkunde houdt symposium over energiezuinig en duurzaam renoveren De opleiding Bouwkunde van de HZ houdt woensdag 11 april een sympo sium over passief renoveren, ofte wel het energiezuinig en duurzaam renoveren van bestaande woningen. Passief renoveren is actueel in de bouw. Er zijn veel bestaande wonin gen die dringend toe zijn aan verbe teringen. Bovendien wil de overheid dat er in 2020 energieneutraal wordt gebouwd. Tijdens het symposium delen advi seurs en aannemers hun praktijk ervaring op het gebied van energie zuinig en duurzaam renoveren. Het symposium wordt gehouden voor studenten, maar is ook gratis toegankelijk voor* alle mensen die geïnteresseerd zijn in dit onder werp. De bijeenkomst vindt plaats in het HZ-gebouw aan de Edisonweg 4 in Vlissingen. Aanvang is om 14.45 uur. Aanmelden tot en met 4 april via Linda Kesteloo van het secretariaat van de opleiding bouwkunde, e-mail linda.kesteloo@hz.nl. Initiatiefgroep 4kracht houdt informatieavond in Goes over strobouw Geïnteresseerd in alterna tieve woningbouw? Op vrijdagavond 13 april organiseert de initiatief groep 4kracht een infor matieavond over stro- bouw in Goes. Deze alter natieve manier van bou wen staat in Zeeland nog in de kinderschoenen, maar als het aan 4kracht ligt, komt daar snel ver andering in. De groep zet zich in voor een duur zame samenleving. Ger Stok, projectleider van een op te richten strodorp in Nijmegen en expert op het gebied van strobouw, leidt de avond in. Robert de Bour- graaf, expert op het ge bied van passief bouwn, vertelt over de hobbels die genomen moeten wor den om een strohuis te kunnen bouwen. Daar naast komen zaken kos ten, duurzaamheid, bouw vergunningen en energie aan bod. Er is voldoende gelegen heid om vragen te stellen. De informatieavond begint om 20.00 uur en vindt plaats in het ge bouw van de gezamenlijke natuuror ganisaties, Ravelijn De Groene Jager 5 in Goes. Kijk voor meer informatie op www.strobouw.nl. Eerste paal van nieuwbouwproject De Anser in Goes-West is geslagen Riant wonen in een modern vormge geven woning, tegen een starters- prijs. Dat kan in De Anser in Goes. Afgelopen woensdag heeft wethou der Jo-Annes de Bat de eerste paal voor het nieuwbouwproject gesla gen. Bouwbedrijf De Delta bv uit Middelburg ontwikkelt de veertien woningen die gelegen zijn tussen de Vogelwikkestraat en de Fluitekruid- straat in Goes-West. Het project bestaat uit zes wonin gen met drie woonlagen en acht wo ningen met twee woonlagen. Elke woning beschikt over een parkeer plaats op eigen terrein en een voor- en achtertuin. De tweelaagse wonin gen hebben de mogelijkheid om er een derde laag op te zetten. Dit kan direct, maar ook later. Als nieuwe bewoners in de toekomst behoefte hebben aan bijvoorbeeld een extra babykamer of hobbyruimte, is dat eenvoudig te realiseren. Wie nog een woning wil kopen in De Anser moet snel zijn, want 85 procent is al verkocht. De woningen zijn te koop vanaf 159.500 euro. foto's Ruben Oreel Antiek Joost en Anita Hoogesteger hebben veel authentieke Zeeuwse spullen ver werkt in hun huis aan de Koudekerkseweg 116 in Vlissingen. Oude tegel tjes haalden ze bijvoorbeeld bij Het Oude Huis, een zaak in antieke interieurbouwmaterialen in Bergen op Zoom (www.hetoudehuis.nl). Ze gin gen ook vaak naar de markt op de eerste zaterdag van de maand op de Vis markt in Middelburg. Bij Smederij Sanderse in Schore vonden ze toevallig de Zeeuwse kachel. Laatste tip: de winkel in brocanterie en antiek van Ani ta's schoonzus in Driewegen: 't Bagatelletje.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 42