BEL&WIN spartoo.nl f zeeland 127 Nut kerncentrale essentieel Half april besluit kazerne 0909-5010558 brieven Onderwijsautoriteit Bel naar: 10 winnaars maken kans op een paarTimberland schoenen uit de nieuwe collectie van Spartoo.nl t.w.v.ciso,- vrijdag 30 maart 2012 werd na afloop van de act omringd door meisjes die met hem op de fo to wilden en vroegen op een handte kening. Het team van Stuart, waar Spikey bij hoort, doet vanaf 15 april Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Vrije keuze Dat de patiënt moet betalen voor vrije keus van zijn behandelaar is het failliet van de zo beleden 'marktwerking' in de zorg. 'Men' heeft marktwerking geïntrodu ceerd in een sector waar geen con currentie is. Er zijn te weinig art sen, specialisten en tandartsen dankzij de jarenlange studenten stop. En waar schaarste is zijn de prijzen hoog. Zie onze zuiderbu ren: daar zijn te veel huisartsen met als gevolg nooit wachtlijsten en een uitstekende, goedkopere zorg. De gemiddelde praktijkgroot te van de Belgische huisarts is 8oo CÖGSKltC&BXSSMNSaB door Jeffrey Kutterink den haag - Een besluit over een nieuwe kerncentrale vraagt niet al leen om een onderbouwing van de vestigingslocatie en om duidelij ke voorwaarden voor de bouw en de exploitatie. Het milieueffectrap port (MER) moet ook het nut en de noodzaak van een nieuwe kern centrale onderbouwen. Dat adviseert de commissie voor de MER aan minister Maxime Ver hagen (Energie). De onafhankelij ke commissie adviseert over de in houd en kwaliteit van milieueffect rapporten en spreekt zich niet uit over de wenselijkheid van een ini tiatief Delta en RWE hadden tot voor kort het voornemen om een nieuwe kerncentrale te bouwen. Inmiddels hebben beide de voor bereidingen stilgelegd. Minister Verhagen werkt ondertussen aan de voorwaarden voor kernenergie in Nederland. De commissie vindt het essentieel dat de overheid in het MER het nut en de noodzaak van kernener gie in Nederland verantwoordt. Anders zal de discussie in de voor bereiding van individuele projec- door Jeffrey Kutterink den haag - Minister Hans Hillen (Defensie) besluit half april of de Van Braam Houckgeestkazerne in Doorn blijft of naar Vlissingen wordt verplaatst. Dat heeft hij gisteren de Tweede Kamer geschreven. De huidige ma rinierskazerne voldoet niet meer. Hillen wil de kazerne uit Doorn verplaatsen naar Vlissingen. De ge meente Utrechtse Heuvelrug (waar Doorn onder valt) wil de ka zerne behouden en verbouwen. De Tweede Kamer heeft geen voor keur uitgesproken, maar vindt dat verplaatsing niet meer mag kosten dan verbouw. Op 18 januari dien de Utrechtse Heuvelrug een plan in bij de minister. Ze becijferde dat verplaatsing van de marinierskazer ne 60 miljoen euro meer kost dan verbouw. Zeeland heeft een naar eigen zeggen 'toekomstgericht' en 'concurrerend' bod gedaan. Wat er in staat, is niet bekendgemaakt. Hillen schrijft de Kamer dat 'zodra de verschillende plannen voor de huisvesting van het Mariniers Trai ningscommando voldoende zijn vergeleken en uitgewerkt en een verantwoorde besluitvorming mo gelijk is', hij de Kamer daarover in formeert. Hij verwacht dat dit mid den april kan gebeuren. ten keer op keer terugkomen. De MER moet ook 'duidelijk maken welke eisen het bouwproces en de centrale stellen aan de locatie en vi ce versa. Op grond daarvan kan goed worden onderbouwd waar een nieuwe kerncentrale moet ko men. De MER moet zich richten op alle milieuargumenten die daar bij een rol spelen. Of en wanneer Delta en RWE nog een kerncentra le willen bouwen is onzeker. De commissie wijst daarom op de 'be perkte houdbaarheid van haar ad vies'. In de toekomst kunnen om standigheden anders zijn. den haag - Minister Marja van Bij- sterveldt (Onderwijs) is positief over de rol van de Onderwijs Auto riteit Zeeland (OAZ). Binnenkort wil ze er afspraken mee maken. Dat schrijft de minister aan de Tweede Kamer. De OAZ is een scheidsrechter die Zeeuwse scho len dwingt om beter samen te wer ken en besluiten te nemen. Van Bijsterveldt ziet de OAZ als een on afhankelijk instituut dat zoekt naar oplossingen om de gevolgen van bevolkingsdaling in het Zeeuwse onderwijs tegen te gaan. „Ik hoop dat een dergelijk initia tief bijdraagt aan het doorbreken van mogelijke bestuurlijke patstel lingen en het vinden van innova tieve oplossingen." €0,60 per gesprek mee met de liveshows, die te zien zijn op RTL5. Dan heeft Spikey zo veel mogelijk stemmen nodig om te winnen. foto Willem Mieras Bekijk de video op www.pzc.nl. tegen 2400 in Nederland. Hij moet concurreren met zijn beroepsgeno ten en met de specialisten. De schuld van de kostenstijging kun je vervolgens bij de consument leg gen. Of bij 'Brussel', die bemoeit zich te veel met Nederland. Zolang er aan deze marktdwaasheid geen halt wordt toegeroepen modderen wij voort en betalen het gelag(ch). Huib Ghijsen Diamant 44, Middelburg Samsom Natuurlijk mag Samsom, de nieu we volksmenner, het huidige kabi net laten vallen, men noemt dat de mocratie! Maar om nu de touwtjes aan te trekken om partijpolitieke redenen zal onverstandig zijn! De tekorten worden dan juist, mede door zijn schuld, onverantwoord snel groter. De fijne Griekse toe standen staan-dan voor de deur. Le ve de PvdA, redders in nood! J.J. Duin Leliendaleweg 15, Burgh-Haamstede Spartoo.nl, nummer 1 in online schoenenverkoop, verwent u deze zomer met een paar schoenen van het mythische merk Timberland. Deze twee modellen zijn samengesteld met kwaliteitsleer, een licht gewatteerde inlegzool en bieden een optimale ondersteuning van de voet. Spartoo.nl biedt u een ruim, maar overzichtelijk aanbod van schoenen, tassen en accessoires voor dames, heren en kinderen van meer dan 500 bekende merken en 25.000 modellen. Bestel altijd uw nieuwe schoenen op Spartoo.nl en profiteer van de gratis levering! DE NR. 1 IN ONLINE SCHOENENVERKOOP Op onze website staan meer modellen van, onder andere, Timberland. Zijn die meer uw smaak, dan kunt u ook een ander merk of model uitkiezen op Spartoo.nl. Uiteraard ook ter waarde van 150,-. De prijzen kunnen niet in geld worden uitgekeerd. thuiswinkel yjaarborg Het enige wat u hoeft te doen is bellen naar 0909-5010558 (€o,6o per gesprek). U hoort meteen of u heeft gewonnen. Bellen kan tot en met 5 april 2012. Winnaars ontvangen uiterlijk 3 weken na afloop van de actie bericht over hun prijs. De prijzen kunnen niet in geld worden uitgekeerd... Succes! Realisatie: RVG Communicatie en OrcaGroup (voor inlichtingen bel 088-7766595)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 27