De juf 25 De opleiding volgt de wetgeving Klus uitbreiding Sloebos is geklaard Raad Goes: 'Verhuis school en niet shop' ik Brand Dishoek bleef beperkt Paasmarkt op Vlissingse boulevard vrijdag 30 maart 2012 'Het is nu onvoorstelbaar, maar ik slaagde 14 juni 1967 en maandag 18 juni ging ik aan het werk bij de Lichtstraal in Westkapelle. De afwisseling in het werk vind ik heel fijn. Je moet wel goed kunnen improviseren'. Nog een laatste keer voorlezen, Juf Wilma temidden van haar kinderen. B door Annemarie Zevenbergen Wilma Lous volgde in de jaren zestig haar oplei ding tot kleuter juf aan de Kweekschool. Daarna behaalde ze haar hoofdacte. Nu gaan de on derwijzers in spe naar de Pabo, een hbo-opleiding voor het basis onderwijs. Daarnaast zijn er trai ningen voor begeleiders. De eerste DISHOEK - De duinbrand bij de Kaapduinseweg in Dishoek bleef gisteravond beperkt. Ondanks de droogte en de lastige watertoevoer- kreeg de brandweer het vuur in een uur onder controle. Volgens de Veilgheidsregio was het 'een brand van beperkte omvang'. Wel werd een tweede autotankspuit opgeroepen voor extra water. De droogte in het duingebied zorgde voor een verhoogd risico. Volgens de Veiligheidsregio is 'blussen in de duinen ook lastiger omdat er meer met slangen moet worden ge sleept'. De brand werd rond tien over half zes 's avonds gemeld door mensen die aan hun slaap- huisje bezig waren. Het nablussen nam geruime tijd in beslag. Rijkskweekscholen werden in 1816 opgericht, bij Koninklijk besluit. Tot de Lagere Onderwijswet van 1920 konden kwekelingen, zoals ze genoemd werden, ook hun oplei ding volgen in een opleidingsklas. Zij liepen dan een aantal jaren mee als assistent. Kweekschool werd pas de gangbare term in 1954 toen de Kweekschoolwet kwam. In 1968 kwam de Mammoetwet en werd de kweekschool omge doopt tot Pedagogische Academie (PA). In 1985 worden, door de Wet op het Basisonderwijs, kleuter school en lagere school samenge voegd tot basisschool. Als gevolg daarvan gaan Pedagogische Acade mie en de Opleiding voor Kleuter leidsters (KLOS) samen en krijgen de naam Pabo (Pedagogische Aca demie Basisonderwijs). door Frank van Cooten NIEUWDORP - Het Sloebos bij Nieuwdorp is ruim zesduizend bo men rijker. Wethouder Marga Ver- mue plantte gisteren het laatste exemplaar. Dit was tevens haar laatste officiële daad als wethou der van de gemeente Borsele. Ver- mue wordt volgende week be noemd tot burgemeester van Cra- nendonck. De uitbreiding van het Sloebos be helst een vijf hectare groot perceel aan de Westerscheldetunnel- weg-Jurjaneweg. De afgelopen maanden is door de mensen van Psyiënt Fruit- en Na- tuurhoeve hard gewerkt om het perceel tijdig ingeplant te krijgen. „Daar zijn we heel blij mee", zeg gen Wijnand Lammers en Wim Elenbaas van de Fruithoeve. Directeur Adri Walhout vond het heel bijzonder dat zijn organisatie de gelegenheid kreeg een heel bos aan te planten. „Als je daarnaast dan ook nog aan je eigen gezond heid werkt en zo een bijdrage le vert aan natuur en milieu, geeft dat een bijzondere meerwaarde." Vermue plantte een zes meter ho ge es. „Dit als symbool van waarde ring en herinnering aan deze ge dreven bestuurder", aldus Wal hout. door Nadia Berkelder GOES - Een ruime meerderheid van de gemeenteraad vindt dat niet de coffeeshops in de binnen stad van Goes, maar het Luzac Col lege verplaatst moet moet worden. De coffeeshops liggen volgens de nieuwe regels van het kabinet te dicht bij de school aan de Singel straat. Verhulst zei dat er mogelijk heden zijn om de school te ver plaatsen. „Maar als we er niet uit komen, gaan we niet iets illegaals verplaatsen ten koste van iets le gaals." Tegelijkertijd zei hij er uit te willen komen met de school. De shops veroorzaken op de huidi ge locatie nauwelijks overlast. De gemeente heeft tot 1 januari 2014 de tijd om te voldoen aan de af- standsregels voor coffeeshops. „Maar als we dat niet halen, ter wijl er wel zicht is op een verhui zing van de school, vind ik uitstel best te verdedigen", zei Verhulst. Eigenaar Raymond Warrens van High Life vertelde de raad dat hij de steeds veranderende regels voor coffeeshops meer dan zat is. Ook zei hij de deur te sluiten als het pasjessysteem wordt ingevoerd. foto Ruben Oreel VLISSINGEN - De Paasmarkt op de boulevard van Vlissingen beleeft zondag 8 april zijn zesde editie. Om 10.00 uur gaan de 150 kramen open. Er is vanalles te koop, van sieraden, kleding en parfum tot wenskaarten, strandlakens, boe ken, vis, wafels, snoep, noten, le derwaren, verse belegde broodjes en poffertjes. Ook zijn er standwer kers die op een ludieke manier hun koopwaar aanprijzen. De Paas markt duurt tot 17.00 uur. De 'markt wordt georganiseerd door de Stichting Speciale Mark ten Zuid-West Nederland, die ook ook de Pinkstermarkt, de Ruyter Jaarmarkt, de Midzomernacht- markt en de Zomermarkten orga niseert.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 25