zeeland 123 1953-2008 Kunstwerk voor en door Arnemuidenaren Middelburg komt winkels tegemoet vrijdag 30 maart 2012 De Buuzen waren ruim een halve eeuw een ontmoetingsplek voor jong en oud in Arnemuiden. Het cafetaria aan de overkant van de straat werd zelfs naar De Buuzen vernoemd. Opslag voor bedrijf en particulier ARNEMUIDEN - 'De Buuzen' zijn een kunstwerk voor en door Arne muidenaren, zegt Mojca Kuijpers- Ekart, zelf woonachtig in Arnemui den. Zij maakte het ontwerp na uitvoerig met de wijkbeheergroep en andere inwoners gesproken te hebben. Ze koos bewust voor deze aanpak. Eerst luisteren naar wat haar plaatsgenoten wilden en dan aan de slag. Het thema van het kunstwerk moest 'geloof, hoop en liefde' wor den. Menig visserman draagt de drie symbolen - een kruis, een an ker en een hart - bij zich. Voor een echt anker zorgde Wim Schuit, onder meer betrokken bij de historische scheepswerf C.A. Meerman in Arnemuiden. Dat an ker en de oude buizen werden door de van oorsprong Sloveense ontwerpster gebruikt. Dinsdagavond legde ze drie ont werpen voor aan de wijktafel, na dat ze in 't Stadhuys een presenta tie had gegeven. Bijna vijftig men sen brachten in de voormalige raadszaal hun stem uit. Meer dan helft van de aanwezigen (26) koos voor ontwerp nummer één, het meèst recht-toe-recht-aan ont werp. Aan Ko op 't Hof, lid van de Wijk beheergroep Arnemuiden, de scho ne taak om er voor te zorgen dat de losse buizen en het anker wor den omgevormd tot ontmoetings plek én kunstwerk De Buuzen. Met een aantal Amemuidse bedrij ven wordt inmiddels gesproken over het in elkaar zetten van het kunstwerk. Inmiddels werkt de gemeente aan de herinrichting van de doorgaan de route door Arnemuiden. De kruising Clasinastraat, Nieuwland- seweg, Schuttershof Zuidwal wordt omgevormd tot een plein. Als dat gebeurd is, kunnen De Buuzen dit najaar geplaatst wor den. VLISSINGEN Bijeenkomst over vers en gezond eten Verser, gezonder, beter voor de por temonnee van consumenten en producenten. De 'kracht van de kor te keten van voedsel' is het thema op 5 april van de Vrouwen van Nu Zeeland. Zo van het land op je bord is een duurzamere keuze, maar is het haalbaar? Het program ma begint om 20.00 uur in het Atri um van Ter Reede in Vlissingen. Sprekers zijn F. de Bruin, verant woordelijk voor (biologische) voe ding bij de Stichting Werkt voor Ouderen, E. Messu van kaasboerde rij Schellach en A. van Houthegem van een biologische webshop. VLISSINGEN Eendaagse cursus ballonvouwen Ballonvouwen is niet zo moeilijk als het eruit ziet, zegt Ko Minder- houd van Ballon en Ko. In een cur sus van één dag (10:00 tot 16.00 uur) kan hij het mensen leren. Op maandag 16 april doet hij dat in de Lammerenburcht in Vlissingen. De kosten bedragen 20 euro per per soon inclusief broodjes, koffie of thee en materialen. Aanmelden en meer info bij Ballon en Ko via tel. nr. 0118 472753 of e-mail naar info@ballonenko.nl. OOSTKAPELLE DOK brengt show met turn en dans DOK gymnastiek uit Oostkapelle geeft morgen een show met veel turnen en dans. Met veel entertain ment komt een mix van bekende musicals voorbij in 'DOK goes Broadway'!. Kinderen in allerlei leeftijden laten zien wat zij de afge lopen tijd hebben geleerd op het ge bied van dans en turnen. De show wordt gegeven in sporthal de Hal ve Maan in Oostkapelle. De zaal is om 19.00 uur open, de show begint om 19.30 uur. MIDDELBURG - De winkels in de Middelburgse binnenstad, woon boulevard Mortiere en Zep mogen op zondag voortaan van 10.00 tot 18.00 uur geopend zijn. Dit voor stel legt het college van B en W in april voor aan de gemeenteraad. Middelburg kende tot december een verordening die ondernemers toestond van 9.00 tot 22.00 uur open te zijn op zondag. Vervol gens stemde de gemeenteraad er mee om de modelverordening van de Vereniging Nederlandse Ge meenten over te nemen. Die veror dening bepaalt dat winkels op zon dag van 12.00 tot 17.00 uur open mogen zijn. Tegen deze beperking maakten Al- bert Heijn aan de Pottenbakkers singel en de Media Markt op de Mortiere bezwaar. Albert Heijn was al sinds jaar en dag van 10.00 uur open op zon dag, de Media Markt was gewend om de deuren om 18.00 uur te slui ten. De ervaring van voor de wijziging in december heeft geleerd dat de openingstijden van Albert Heijn en Media Markt geen problemen opleveren, aldus burgemeester en wethouders. Het college stelt de ge meenteraad voor om tegemoet te komen aan de wens van de winke liers. vllefledrijfswagenservice varv Mcrccdes-S Mei onijpf riieer: - Werkplaats op werkdagen open tot 22:00 uur (Goes) - Haal- en brengserviee Monteur ter plaatse - Gratis Service24h-hotline - Mobillteitsgarantie - Vervangend vervoer - Originele Mercedes-Benz onderdelen - Speciaal opgeleide vakmensen - Mercedes-Benz OptiGarant Kijk voor onze Bedrijfswagen Onderhoud en Reparatieservice op www.mbvanoeveren.nj/service. Mercedes-Benz n Oeveren info@MBvanoeveren.nl Artist's impression van De Buuzen illustratie MOJ Design Mojca Kuijpers-Ekart NATIONALE SCHOENMAKERSGILDE WEEK 31 MAART T/M 7 APRIL 1 GRATIS KRASLOT BIJ UW SCHOENREPARATIE I www.schoenmakersgilde.nl Als uw banden versleten zijn, gooit u uw auto ook niet weg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 23