Mortiere klaar voor opening tpe guuzen wjsten alles van Arnemuiden' m mm 221 zeeland OPEN S3 Kort geding over Kloveniersdoelen 31 MAART Villa Valentijn Middelburg >V - Js - - g vrijdag 30 maart 2012 Feest op woonboulevard Middelburg door Maurits Sep MIDDELBURG - Binnen een maand kan ook voor het laatste vrije win kelpand op de woonboulevard Mortiere in Middelburg een huur der worden gecontracteerd. Dat verwacht Manfred van den Broeke van Fox Parkbeheer, dat het be heer van de Mortiere op zich heeft; genomen. Alleen het nieuwe pand naast Groenrijk is nog niet verhuurd. „Maar daarvoor zijn meerdere ge gadigden. We voeren nu gesprek ken en hopen 'daar op korte ter mijn uitsluitsel over te hebben", zegt Van den Broeke. Het pand heeft een vloeroppervlak van ruim 1300 vierkante meter. Op de Mortiere zitten 23 winkels met een totale winkeloppervlakte van 45.000 vierkante meter. De woonboulevard is bereikbaar met buslijn 65 en heeft een parkeerter rein voor duizend auto's. Onlangs is het horecapavlljoen geo pend, Brasserie 't Hoofdkantoor. Sinds enige tijd staan er ook slag bomen bij de toegang naar de woonboulevard. Die zijn geplaatst voor de veiligheid. In het verleden werd het terrein 's nachts nog wel eens gebruikt voor autoraces. Bo vendien zijn er ramkraken ge weest bij de Mediamarkt. Door het terrein 's nachts af te sluiten, wordt dat voorkomen, zegt Jéan van Oorschot van Woonboulevard de Mortiere. Vorig jaar lag er al een plan om in de watergang naast de Mortiere een waterskibaantje te maken. Dat plan bestaat nog, zegt Van den Broeke van Fox Parkbeheer. „Ook daarover zijn we nog in gesprek. De kans bestaat dat het deze zo mer wel lukt." Omdat de woonboulevard hele maal klaar is, wordt die zaterdag of ficieel 'heropend' door burgemees ter Koos Schouwenaar om 11.00 uur. De hele zaterdag zijn er activi teiten. Bezoekers kunnen de Mor tiere vanuit de lucht bekijken door mee te gaan met de Skywatch. Ook staat er een tien meter hoge steiger om vanaf te tokkelen. Voor kinderen zijn er onder meer een stormbaan en springkussens. De winkels geven aanbiedingen en houden een speciale uitverkoop. Dit najaar krijgt Arnemuiden een nieuw kunstwerk: de Buuzen. De stalen buizen van een oude omheining om het gymnastieklo kaal worden omgevormd tot een ontmoetingsplek in het cen trum van het stadje. door Theo Giele ARNEMUIDEN - Voor een buiten staander zijn het maar een paar sta len buizen. Niks om je druk over te maken. Maar voor veel Arnemui- denaren roepen ze nostalgische ge voelens op, de buuzen die de af scheiding vormden tussen het voormalige gymnastieklokaal en de drukke doorgaande weg. Tien tallen jaren was het een geliefd stekje om eens bij te praten. De gymzaal is intussen verdwenen om plaats te maken voor een nieuw gebouw. Onderin de super markt, erboven appartementen. De omheining is er ook niet meer. Tenminste niet daar, want de sta len buizen liggen opgeslagen om te worden verwerkt in een kunst werk. Een object mét zitgelegen heid, zodat de Buuzen weer een ontmoetingsplek worden. De Buuzen waren van 1953 tot de sloop van het gymnastieklokaal in 2008 een begrip in het dorp. De ge metselde kolommen met daar tus sen de metalen buizen waren een plaats waar jong en oud samen kwamen. „Bij de Buuzen werden de wereldproblemen in vijf minu ten opgelost, huwelijken gesloten, echtscheiding gepleegd, familievet es beslecht en de opstelling van de voetbalclub onder de loep geno men. De Buuzen hebben het alle maal gehoord. Decennia lang. Al les weten ze van Arnemuiden", schreef Els Goudt van de project groep De Buuzen, onderdeel van de wijkbeheergroep Arnemuiden. „Het idee kwam eigenlijk van Dia na Schuit", vertelt Goudt. „Toen de gymzaal vief jaar geleden ge sloopt werd, sprak ze er over in de wijkbeheergroep. Ze vond dat de buuzen niet zomaar verloren mochten gaan." In afwachting van een goed idee werden de acht centimeter dikke buizen opgeslagen in een depot van de gemeente. En er kwam een plan: de buizen moesten worden verwerkt in een kunstwerk. Het idee werd ingestuurd in de wedstrijd Kern met Pit. In januari kwam het nieuws dat De Buuzen genomineerd waren. Die nomina tie alleen is al goed voor duizend euro, als het project binnen een jaar af is. Daarnaast is er uit het budget van de wijkbeheergroep 1850 euro vrijgemaakt. Of dat vol doende is, is nog de vraag. Deze week werd op de wijktafel het ont werp gekozen. De wijkbeheer groep kan nu offertes laten maken voor de verwezenlijking van De Buuzen. door Theo Giele MIDDELBURG - De gemeente Mid delburg spant een kort geding aan om pianoleraar Govert Mingelen uit de Kloveniersdoelen te krijgen. Mingelen huurt van de gemeente een ruimte in het monumentale gebouw. De gemeente en de nieu we huurder van het pand - de di rectie van boekhandel De Drukke rij - willen beginnen met de ver bouwing van het pand. Er komt onder meer een filmzaal voor Ci nema Middelburg en horeca. Onderhandelingen met Mingelen om tot een schikking te komen zijn op niets uitgelopen. De piano leraar had van de gemeente tot woensdag de kans gekregen op een laatste aanbod van de gemeen te in te gaan. Volgens de gemeente wilde de pianoleraar verder onder handelen, maar de gemeente voelt daar niets voor. Daarom zal aan de voorzieningenrechter gevraagd worden om Mingelen te gelasten het pand te verlaten. De gemeente heeft Mingelen een ruimte in het voormalig ROC-ge- bouw aan de Ravensteijnweg aan geboden als onderkomen. Volgens de gemeente wijst Mingelen dit af omdat het te ver van het centrum is. Wanneer het kort geding dient is nog niet bekend. Het oude gymnastieklokaal met daarvoor de omheining met de 'buuzen'. Het pand werd in 2008 gesloopt. Dagelijks het nieuws in twee minuten videojoumaal. Ma. t/m vr. om 12.00 en 20.00 uur za. en zo. om 18.00 uur Q www.z2.nl 11:00 -15:00 uur Kom kijken: er is meer mogelijk dan u denkt! I») vcip flcplrek.Ctf.ft gcp.vpüe huiwn. eovérdic-i kur.i «j r.og profitc.cn NVM kinderdagverblijf Kinderdagverblijf Villa Valentijn Middelburg al 10 jaar uw vertrouwde adres voor kinderopvang kunt u vinden aan de Rouaansekaai 61, 4331 HC in Middelburg naast de Kuijperspoort. Wij zijn een particuliere organisatie. Uitgebreide informatie kunt u vinden op onze website, t.w.www.villavalentijnmiddelburg.nl en ons e-mailadres: info@villavalentijn.nl Telefonisch zijn wij te bereiken op 0854- 890 090. Er is een heerlijk beschutte tuin aanwezig waar uw kinderen veilig in kunnen spelen. Bekendmaking benoeming vereffenaar en oproeping mogelijke erfgenamen Op 21 februari 2012 heeft de Rechtbank te Middelburg inzake de nalatenschap van de heer Adriaan Evert van der Gouwe, gewoond hebbend te 4693 PB Poortvliet, Paasdijkstraat 37, geboren te Scherpenisse op 19 mei 1931, overleden te Poortvliet op 26 mei 2009, tot vereffenaar benoemd me vrouw Mr A.K. Dekker-de Jong, woonplaats kiezend ten kantore van (de waarneemster van het vacante kantoor van oud-) notaris Mr J.A.I.M. Schul (boedelnotaris). Nog niet bij de vereffenaar bekende moge lijke erfgenamen worden opgeroepen zich gedocumenteerd te melden bij de vereffe naar of op gemeld notariskantoor: Wouwse- weg 1. 4661 VM Halsteren, telefoon: 0164- 686838, e-mail: halsteren@notarisschul.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 22