Goedkoop parkeren in avond en nacht Basketballer Stefan Schrier sportambassadeur Vlissingen u T-tag ook in parkeergarages Middelburg Complimentje WALCHEREN almanak Tip? redactie@pzc.nl Zaterdag 31 maart 'tolvrij; Gemeente Vlissingen komt met proef in parkeergarages tegemoet aan bezoekers horeca door Maurits Sep VLISSINGEN - Parkeren in de par keergarages in Vlissingen wordt de ze zomer een stuk goedkoper. Het is een proef om het bezoekers van de horeca gemakkelijker en aan trekkelijker te maken. De gemeen teraad moet er nog wel mee in stemmen. Van mei tot 1 november kost het parkeren in de parkeergarages Fon- teyne en Scheldeplein van 18.00 uur tot 09.00 uur de volgende och tend maximaal vier euro. Per uur kost het 80 cent. De minimale in- worp is 50 cent. Het college van B en W komt met deze proef omdat door de herin richting van het Bellamypark nog al wat parkeerplaatsen op het plein zijn verdwenen. Dat bete kent dat mensen die naar een res taurant of café op en rond het Bel lamypark gaan, hun auto ergens anders moeten zetten. Op straat is het parkeren gratis, maar daar is ook lang niet altijd plaats. In de ge bieden voor vergunninghouders mag na 19.00 uur iedereen staan. De druk op die plaatsen is daar door groot. In de parkeergarage Fonteyne, die 24 uur lang open is, is wel plaats, maar daar moet ook 's avonds en 's nachts worden be taald. Dat is dus geen goed alterna tief, beseft het gemeentebestuur. Tenzij het in de garages goedkoper wordt. Dat is voordeliger voor alle betrokkenen: de gemeente haalt mogelijk extra parkeerders binnen die nu gratis parkeren, bezoekers kunnen veel goedkoper binnen staan en hoeven minder lang te zoeken naar een plekje, de horeca behoudt klanten en de bewoners van de binnenstad kunnen dicht bij huis parkeren. Maar als het in de Fonteyne goed koper wordt, dan moet ook het ta rief voor de parkeergarage Schelde plein in diezelfde uren omlaag, vin den B en W. De gemeente wil voor het parkeertarief één lijn han teren voor beide garages. De gara ge Scheldeplein gaat niet de hele avond en nacht open, maar is bij grote evenementen wel langer open dan normaal. Op gewone da gen gaat deze garage open om 07.30 uur en sluit om 20.00 uur, vrijdag om 21.00 uur en zaterdag om 18.00 uur. Omdat het lagere ta rief voor de Fonteyne al om 18.00 uur ingaat, moet het ook in de ga rage Scheldeplein voor 20.00 uur omlaag; en 's ochtends ook van 07.30 tot 09.00 uur, omdat het dan in de Fonteyne ook goedkoper is. VRIJDAG 30 maart 2012 21 JufWilma wil nu eerst naar de Noordkaap 24 MIDDELBURG - Automobilisten met kunnen binnen enkele maanden ook in parkeergarages in Middel burg met de t-tag betalen. Vlissin gen en Terneuzen werken al langer met dit systeem. In eerste instantie gaat het om de Geere en de Kou- steensedijk, en later de andere ge meentelijke parkeergarages. Ze is druk, druk, druk. Druk met haar werk, druk met haar gezin met twee jonge kinderen. Ze brengt ze el ke dag hoogstpersoonlijk naar school, ook al betekent dat soms dat ze haastje-repje op pad moet. Tegelij kertijd schept ze er behagen in iedere dag stijlvol gekleed te gaan. Pas was het weer zo'n dag dat alles langer duurde dan gepland. Ze schoot snel haar leren laarzen aan en bracht haar kroost naar school, opgelucht dat het tóch weer gelukt was. Al bijna bij de school draaide de oudste spruit zich om en bekeek haar van top tot teen. Ze verwachtte een com pliment maar het werd iets anders: „Mam, je hebt twee verschillende laarzen aan", klonk het wat meewa rig. De Buuzen wisten alles vanAmemuiden 22 Stefan Schrier hoopt dat meer jongeren gaan sporten en dat basketbal populairder wordt. door Maurits Sep VLISSINGEN - Een turner, een atleet en sinds gisteren ook een basket baller gaan het sporten op Walche ren promoten. Als derde in de rij benoemde Vlissingen gisteren een sportambassadeur: basketballer Stefan Schrier. Middelburg deed dat als eerste op Walcheren en koos voor turner Jef frey Telussa. Veere volgde met de atleet Tim Pleijte. Vlissingen had naast Stefan Schrier de keuze uit het judoduo Tess en Sam van 't Westende en de atleet Michel Schrier. De nomi naties waren gedaan door een com missie met Eugène Fagg van het Scheldemond College, dat veel aan sport doet; Koen de Vries, sport verslaggever van de PZC; en Pim Amsterdam, lid van de Sportraad Vlissingen. Wethouder Marin de Zwarte maakte gistermiddag bekend dat de keuze is gevallen op Stefan Schrier. „Niet alleen de prestaties waren bepalend, maar ook dat jij via je werk (Stefan Schrier is sport- docent op het Scheldemond Colle ge - red.) veel kunt doen aan sport- promotie." Bovendien heeft Schrier als sportambassadeur de steun van zijn hele basketbalteam. Wat er precies van hem verwacht wordt, wist Stefan Schrier gisteren ook nog niet. „Maar als team vin den we het een hele eer dat we dit mogen doen. We gaan er als am bassadeurs een mooi jaar van ma ken." Eén van de ideeën is om bas- ketbalclinics te gaan geven aan kin foto Ruben Oreel deren. 24 www.westerseheldetunnel.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 21